Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

    Колеги, джипката ми е с атмосферен 2.9 ОМ602, и като повечето от вас съм я метнал на по-голям, от стандартният, размер гуми, и стествено имам дефицит на сила.

    Въпроса ми е, някой слагал ли е турбина на такъв, или подобните му, атмосферен дизел,
    и ако е, как се държи ако не му се сменя помпата с такава за ТД, и най-вече какво се случва с мазането ?

    P.S. Двигателя е като на Спринтер и Вито, с редовата помпа.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

    До колкото знам няма вито с 2.9 мотор.Има с 2.3 тд който е мъртвец и с хубавия 2.2 цди мотор.Относно мазането там ще имаш проблем понеже под буталата нямаш маслените пръскалки.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #3
      От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

      Нямаш проблем.
      Мазането - еми ресурса пада.
      Печелиш некви коне.
      Дали си струва - е това вече е въпрос на вкус.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

        И не на последно място , дали няма да излезе по ефффтинко и лесно да сложиш друг двигател
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10635932_803850936325353_902456991112706544_n.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5612517Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10635932_803850936325353_902456991112706544_n.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5612518 Ето подобна интервенция само че при M102E23 (G230i).Kрайният резултат е 193 коня.

          Коментар


          • #6
            От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

            Първоначално публикуван от MANDOV_1 Преглед на мнение
            Ето подобна интервенция само че при M102E23 (G230i).Kрайният резултат е 193 коня.
            Ти ли си го правил? Имаш ли повече инфо, че ми стана интересно? Може и в отделна тема....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

              Степента на сгъстяване не се ли полага да е различна? Помпа с коректор и без - ако се примириш с доста пушек в половината време, ще стане и със обикновена. Естествено, маслото ще е черно и гъсто, и ще се полират цилиндрите набързо.

              Коментар


              • #8
                От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                Идеята ми се въртеше отдавна в главата, като разбира се е един от вариантите.
                Казуса обсъждахме и с колегата Самурай, на който Самураят му е с ОМ601-автомат, а вече и с други мостове и раздатка,
                но той иска първо да сложи газ, пък после, ако пак не му стига, ще мисли и за турбина.
                При мен е нещо подобно, защото сложих по-дълги дифове от 2.9ТД + 31" при стандартен размер 29".
                Джипката си върви перфектно, но проблем в динамиката се появява при баир на асфалта, а в комбинация и с изпреварване става кофти.
                По горите проблем, поне за сега, съм нямал, защото бавните са му бая бавни и му стигат.

                Това което най-сериозно ме интересува и притеснява, всъщност е степента на сгъстяване, та ако някой има инфо по въпроса нека пусне и тук.
                ... и аз ще поровя де.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                  Аха.. ами сменяш буталата и си готов. Бренерите (вихрокамерните вложки) дали са същите?

                  дoпълneние: готов си с първия проблем. Следват 1,2,..., n, n+1, ..
                  Последно редактирано от lodkar; 23-09-14, 10:31.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Аха.. ами сменяш буталата и си готов. Бренерите (вихрокамерните вложки) дали са същите?
                    Турбо и атмосферния нямат нищо общо.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                      Колеги, наясно съм с разликите.
                      Въпроса ми, по-скоро, беше:

                      Някой правил ли го е, и какво се случва след това ?

                      ... а и не искам да сменям (еле па бутала !) и измислям нищо по този мотор, а евентуално да му метна турбина и кулер.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Колеги, наясно съм с разликите.
                        Въпроса ми, по-скоро, беше:

                        Някой правил ли го е, и какво се случва след това ?
                        Е нали ти отговорих

                        Получаваш няколко коня отгоре, повишен разход и намален ресурс.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                          Здравей колега, разгледай тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=77274, ако имаш време и желание и пиши на лични, ако искаш да видиш и пробваш как е станало
                          I want out !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                            Добре бе Пепи, ако си го правил, разкажи малко повече.
                            На кой мотор, колко е разликата в разхода (което си е субективно де),
                            конете не са ми токова важни, а въртящият момент,
                            и ако си пръснал мотора, колко е каран и на какво налягане ?

                            То идеята на темата ми беше за споделен опит, за да не се правят големи и скъпи глупости, ако някой вече се е ... ъъъ, минАл по тая пътека.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                              За мене най евтиният и лесноосъществима доработка е слагането на газ,ще получиш динамика близка до турбото.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X