Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги дайте мение за втора фронтера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги дайте мение за втора фронтера ?

    Здравейте колеги искам да ви попитам какво ще кажете за опел фронтера 3,2 автомат ? Или е по добре да е със ръчни ?
    Аз лично имам 2.2 16в и съм много доволен но просто трябва още една машина и решихме че трябва да има автопилот.

  • #2
    От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

    Това че си решил да е 3.2 двигател е много добра идея, решил съм следващата фронтера която да купя да е с въпросния двигател но твърдо ръчка, но автомат... ако ще караш по черно и повече извънградско, за мен автомата няма място и бих предпочел ръчка

    Коментар


    • #3
      От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      ... ако ще караш по черно и повече извънградско, за мен автомата няма място и бих предпочел ръчка
      Що така категорично колега? За черно автомата си се е утрепал! Са не говориме за некви екстрийми, нали!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Що така категорично колега? За черно автомата си се е утрепал! Са не говориме за некви екстрийми, нали!
        Ако черното е стар римски път, почти хАсвалт, може и с автомат. Ако ще е гора....по-добре недей. Пробвано е.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

          Ако автопилота е приоритет, много лесно се прави на DTI дизела. Иначе и аз си търся втора Фронтера, но вече само ръчка, защото автомата даде фира!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Ако черното е стар римски път, почти хАсвалт, може и с автомат. Ако ще е гора....по-добре недей. Пробвано е.
            Ако ще кара сериозен офроуд, е по-добре да се ориентира към нещо различно от фронтера - автомата си е напълно адекватен за офроуд възможностите на фронтерата.

            Edo - не подлежи ли на ремонт?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

              Мерси за отговорите но няма да се кара грам може би офф роад само леки разходки.
              Дизел не искам защотото си е друго на газ.
              Мисля да вида на мойта 2.2 да сложа автопилот.

              Коментар


              • #8
                От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Ако черното е стар римски път, почти хАсвалт, може и с автомат. Ако ще е гора....по-добре недей. Пробвано е.
                Да се обадя и аз макар, че не съм привърженик на "офроуда" (имам предвид безсмисленото изкачване на безименни височини откъм най-трудната им страна или преминаването на реки през най-неприятното място), ама той човекът си каза, че няма намерение да се занимава с това. Пък и що ще търси с фронтера 3.2 по такива места, нейната сила е на магистралата, по черно и из гората си е като 2.2. Може би с автоматичната кутия по-лесно се осъществява "атопилота", макар, че и двете не са ми ясни. Аз съм привърженик на ръчните, защото съм консерватор а и от време на време (колкото и да не ми се иска) попадам в ситуации където ръчната кутия е за предпочитане.
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Edo - не подлежи ли на ремонт?!?
                  При мен не се получи - смениха всичко /пакети, турбина, мозък, клапани и др./, защото си харесвах колата и мислих да си я карам с "новите" скорости! Но колата вървеше по 1-2 месеца и пак спираше - така три рекламации, след което ми сложиха външен радиатор за по-добро охлаждане на маслото - това изкара по-дълго, около година и хайде пак буксуване миналият месец, след което просто се отказах и я продадох за без пари!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                    Първоначално публикуван от miroslav_t Преглед на мнение
                    Мисля да вида на мойта 2.2 да сложа автопилот.
                    Не ми се вярва да успееш - при бензина е много по-сложно! Предимството на дизела е, че има електронна газ и затова става толкова лесно.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      При мен не се получи - смениха всичко.... след което просто се отказах и я продадох за без пари!
                      Спомени кой и къде го преви ремонта, може и на Л.С. или телефон

                      Първоначално публикуван от miroslav_t Преглед на мнение
                      Здравейте колеги искам да ви попитам какво ще кажете за опел фронтера 3,2 автомат ?
                      От малкото минали покрай мен, добра си е колицата.

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Не ми се вярва да успееш - ......
                      Подкрепям! Тотала (в пари) ще надвиши продажбата на тази и покупката на автоматична.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                        И само да попитам голяма ли ще е разликата в разхода на гориво с едните и с другите скорости ?
                        И гледам с този двигател че само с него има всички екстри по колата със 2.2 не съм видял тия екстри.
                        А до колко то до автопилота за 2.2 то гледах в нета на едно рено как е слаган и си е със жило но не знам дали ще се получи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                          Първоначално публикуван от miroslav_t Преглед на мнение
                          И само да попитам голяма ли ще е разликата в разхода на гориво с едните и с другите скорости ?
                          И гледам с този двигател че само с него има всички екстри по колата със 2.2 не съм видял тия екстри.
                          А до колко то до автопилота за 2.2 то гледах в нета на едно рено как е слаган и си е със жило но не знам дали ще се получи.
                          За автопилота (за дизел ат) трябва да има има тема тук във форума, един колега беше описал подробно как го е добавил.
                          Намери си ръчка от фронтера с темпомат.
                          Какви са екстрите дето са специфични за 3.2 бензин, че ми стана любопитно?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги дайте мение за втора фронтера ?

                            Автопилота не стана на 2.2 ката ми че е стара и няма евс нито абс и не можа да се върже.
                            И 3.2ката ми избяга за бургас и сега няма нищо по наще сайтове.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X