Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

    Здравейте,
    Нужен ми е съвет относно покупката на джип Jeep Grand Cherokee и по точно ,разрешаване на дилемата WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07.Няма да повдигам въпросът за дизел или бензин ,защото съм твърдо решен да е дизел .Необходимостта от високо проходим автомобил за зимата ме принуди да се насоча именно към тази марка.Автомобилът ще се използва предимно в градски условия и за достъп до вилна зона намираща се на 5-10км извън Варна.Дилемата се изразява в следното:
    1.Покупка на WJ-Overland или Final Edition от Германия.
    Тук плюсовете са :
    -гарантирани километри (или поне така си мисля).
    -интериорът , бялата кожа и меките седалки.
    минуси:
    -твърде висока цена за автомобил на 10г поне в Германия ,не ми се рискува от БГ.
    -проблем с дюзите.

    2.Модел WK Limited 3.0crd покупка от БГ.
    Плюсове:
    -Сравнително добра визия (екстериор).
    -нов двигател скоростна кутия и раздатки.
    минуси:
    -интериора , сивата кожа и таблото не ми допадат.
    -висок разход в сравнение с WJ.

    Сравнявайки цените на WJ докаран от Германия и WK закупен от БГ се вижда ,че няма разлика . Какво е вашето мнение , стрували си тази висока цена за десет годишен автомобил докаран от Германия или да затварям очите и взимам от БГ WK?

  • #2
    От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

    WK e по-магистрлаен, по-стегнат, по-твърд като окачване. WJ e повече за офроад. По-мек е. Повече люлее и клати.
    Като разход до колкото знам имат под 1Л/100км разлика. По отношение на дюзите.........хм.....според мен е до екземпляр, нафта, подръжка. И при двата скоростната кутия е една и съща - W5A580.

    И за двата джипа ще трябва да затваряш очите след като ги купуваш втора ръка. От БГ също можеш да вземеш добра бройак, стога да обикаляш, гледаш и търсиш. Ако парите на са проблем, и няма да ходиш в гората с него - WK
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

      WK разбира се, новото си е ново
      Оглеждам ги напоследък грандовете WK, но ще понавъртя малко километри с WJ-я преди да се разделя с него.
      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

      Коментар


      • #4
        От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

        И аз съм съгласен с АлКБ ! На този модел се монтира старата и изчистена от проблеми автоматична скоростна кутия , мотора е с доста по-малко проблеми от към горивна апаратура , вярно е че дюзите за сега не подлежат на ремонт и се сменят с нови или втора употреба , но пък по-рядко ! Обслужването на мотора е скъпичко , но динамиката е много добра . Проходимостта може да учуди доста колеги с други марки 4х4 , на външен вид паркетен но в снега е лъв с електронно управляеми блокажи на двата моста !
        И най-важното , без компетентен колега , оглед , диагностика и 5-10 км. пътна проба не купувай какъвто и да е WG или WH!!!
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

          Благодаря Ви за бързия отговор! Везните клонят в полза към WK както си и мислех.Прегледат в оторизиран сервиз ще е задължителен, а ако излезе нещо в София се надявам и на компетентна помощ от съфорумци.

          Коментар


          • #6
            От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

            Направо го караи при Еди да го прегледа щом си от София .

            Коментар


            • #7
              От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

              Павлов,

              Зачисти си кутията, че не мога да ти отговоря на личното
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: WJ 2.7crd 04-05 или WK 3.0crd 06-07 ?

                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                Павлов,

                Зачисти си кутията, че не мога да ти отговоря на личното
                И аз
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X