Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Субаро Джъсти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Субаро Джъсти

    Колеги, някой има ли впечатления от тези колици? Мисля да купувам малка кола, но да е 4х4. И в този ценови клас- до 1500лв. Предварително благодаря за мненията.

  • #2
    До: Питане за Субаро Джъсти

    Скоро гледах да се продава едно Джъсти и впечетление ми направи двигателя че е от Сузуки 1,3.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #3
      До: Питане за Субаро Джъсти

      и аз съм се загледал в тия субаро, казват че са здрави, но не ми е ясно каква им е системата 4х4.

      Коментар


      • #4
        До: Питане за Субаро Джъсти

        Системата им е Part time. Вторият мост се включва посредством вакуумна мембрана, управлявана от два електромагнитни клапана. Здрава и приятна колица, която доста гние. За offroad не си и помисляй, но за заледените драгалевски и симеоновски улици става. Надеждна и икономична кола
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Питане за Субаро Джъсти

          Това в сравнение с Нисан Прерия как го виждате?

          Коментар


          • #6
            До: Питане за Субаро Джъсти

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Системата им е Part time. Вторият мост се включва посредством вакуумна мембрана, управлявана от два електромагнитни клапана. Здрава и приятна колица, която доста гние. За offroad не си и помисляй, но за заледените драгалевски и симеоновски улици става. Надеждна и икономична кола
            на същото мнение съм и аз.гори 5 на сто гният прагове и под седалката.двигателя не мърда.върви на предно и после се включва задния мост.стабилна .но за 1500 лв трябва да е доста добра в смисъл без забележки.иначе около 7 800 лв е цената.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за Субаро Джъсти

              Първоначално публикуван от Piero Преглед на мнение
              Това в сравнение с Нисан Прерия как го виждате?
              По-евтини части в полза на субаруто. Всъщност каква ти е идеята, за каво ще я ползваш? Ако ти трябва малко по-голяма кола и по-проходима (не в смисъла на джип а за по-лек терен) тогава е прерията. Като двигател този на Субару май е по-издръжлив...

              Коментар


              • #8
                До: Питане за Субаро Джъсти

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                Скоро гледах да се продава едно Джъсти и впечетление ми направи двигателя че е от Сузуки 1,3.
                Няма Субару с двигател от Сузуки.Това трябва да е нещо
                събирано от кво да е.Оригиналният двг.на Джъсти е 1.2.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за Субаро Джъсти

                  Трябва ми кола с по-висока проходимост, ще я кара жена ми. Живеем в Симеоново, зимата по нашия сокак текат води и става една пързалка около 300м - затова 4х4. Аз си имам кола - тази от аватара. Питането ми е коя от двете би била по-безпроблемна като подръжка?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за Субаро Джъсти

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Няма Субару с двигател от Сузуки.Това трябва да е нещо
                    събирано от кво да е.Оригиналният двг.на Джъсти е 1.2.
                    Нямам идея защо беше с такъв двигател но е факт.Колата бе нов внос и беше в салон
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за Субаро Джъсти

                      Първоначално публикуван от Piero Преглед на мнение
                      Трябва ми кола с по-висока проходимост, ще я кара жена ми. Живеем в Симеоново, зимата по нашия сокак текат води и става една пързалка около 300м - затова 4х4. Аз си имам кола - тази от аватара. Питането ми е коя от двете би била по-безпроблемна като подръжка?
                      Не съм карал такъв Нисан, но Джъстито е перфектно за това, което казваш. Освен това е наистина женоустойчива кола. Практически без поддръжка издържа неприлично много - докато се откъсна коша от ръжда
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за Субаро Джъсти

                        От 95-та до 2003 са си точно с 1,3 на сузуки G13B и на вид са като суифт

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за Субаро Джъсти

                          Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                          От 95-та до 2003 са си точно с 1,3 на сузуки G13B и на вид са като суифт
                          Значи съм бил прав че двигателя е от Сузуки
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за Субаро Джъсти

                            Пиеро, Джъстито е железно. Най-големия проблем (както при всяко Субару) е ръждата, гледай да не е много изгнило, иначе от към механика и електроника е зверски здраво. За разхода не си прави илюзии в клуб Субару имам поне 15 колеги с Джъсти и по техни данни 7-10 бензин 8-14 газ. Субару и икономично са несъвместими думи. Аз също съм в Симеоново и ако искаш ела да разгледаш няколко Джъстита при мен.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за Субаро Джъсти

                              Карам Justy 1.2 GTI 4WD близо 2 години. Невероятно е. Целта ми беше да имам кола, с която да карам по града и да отида до мястото на лов сравнително евтино, но на средно труден терен да може да минава.
                              Именно това и получих. Тази лека количка със 75 кс двигател и бавни скорости в града е убиец, мушка се навсякъде, ускорява като ракета, не може да я караш бавно- сама си иска да натискаш газта, на светофара оставям повечето коли на 20-30 м. след мен. След това ме настигат, де, защото бавните скорости са си бавни- колата не е много удачна за дълъг път. При 4000 об/мин е на 100-110 км/ч.
                              Харчи от 5 до 7 бензин или 7-9 газ- зависи от тежестта на десния крак. Обикновено кефа от настъпването е по-голям от желанието за икономии.
                              Стабилно е в завой, по пътя за Самоков спокойно се кара с 80-100 , ако се постарае човек , и със 120 може.
                              На лов. Ловувам по Плана, не са много " върли" баири. Още с първия тест бях учуден колко е проходимо това коленце- при 20 см сняг, уазката кара пред мен, а аз им махам отзад да карат по-бързо по баира нагоре. Кал...само да не легне по корем, иначе минава като трактор. Къса база, широко...по нивите за патици край реката без път...по баирите до пусиите..
                              Това е една евтина кола с прекрасна проходимост.
                              Досега съм сменял лагерите и едното каре по предницата. Лагерите са стандартни, цена от 6 ( китай) до 16 ( япония) лева, семерингите са по 10 лв оригинални, но има стандартни по 2 лв..Карето е 65 лв комплект с маншона и греста барабар. Смяната - 20 лв; какво му е скъпо на Субару-то?
                              Друг въпрос са майсторите- никой не го иска, защото всичко е клеясало, не са сменяни откакто е кола и не се развиват никакви болтове безболезнено, само с насилие. А, смених и долните шарнирни, корейски по 25 лв или японски по 35, не са пипвани от самото начало ( 93г), монтьора се изгърби докато ги разглоби-това им е проблема.
                              А за Симеоново - Драгалевци...просто няма за какво да се коментира. Сигурен съм , че жената на колегата ще го хареса много, още повече почти не може да се изгаси при некадърно тръгване.
                              Ама е мъничко...една раница и торбата с месото -и се напълва, багажника му е 50-60л, колкото малък хладилник Мраз
                              Е , който иско голямо , да купува Форестер
                              Няма значение с колко може да се вземе един завой, важното е с колко не може.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X