Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

    Има и Гранд Караван и Вояджъри с пълно задвижване. 3.3 е добър двигател. Тези коли 2001 - 2005 са прилични откъм качество. Място ще има за всички. Карах такъв (само не беше гранд) 5 години и не мога да кажа че е бил проблемен. И да- по-голям е от ГЧ, но е предимно по-широк и малко по-дълъг. Свиква се лесно. Честно казано не зная дали е по-добре да се ориентираш към европейско или американско - Еспас и Фиат Улисее не са лоши вариянти. ФВ си е повече камионче. Ако ти попадне и някоя Тойота Хайейс (2.4 Д или 3.0 безнин) от 97 нататък - загледай 7-8 места и багажник. Здрави та здрави и дизела върви мнооого прилично, нищо че е без турбо. Разхода върти го печи го беше 11!

    Коментар


    • #17
      От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      ФВ Транспортер Синкро покрива изискванията, автоматик не съм срещал, но не може да няма. Успех в избора!
      +1.
      Има ги в различни комплектации, тихички и вървежни - място за всички по много

      Коментар


      • #18
        От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        ФВ Транспортер Синкро покрива изискванията, автоматик не съм срещал, но не може да няма. Успех в избора!
        Ами колкото и да е странно няма автоматик 4х4! По-точно има, ама последната версия, а това абсолютно не се вписва в бюджета. Иначе Хюндай Н1 също може да се погледне.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

          VW synchro!Хол не ти трябва и са яко жилави машини,кара се като кола,обем колкото искаш!Карам служебна Т4 ,не е синхро ,но е забележителна машина на която винаги може да се разчита при редовна подръжка,синхрото е същото!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Куфар не става, като тръгна на палатка и ще го оставя в гората. На гранда и ремарке мога да му измисля, но все си мисля, че на дзверовете (децата и кучето) ще им е по-приятно да пътуват ако общуват и им е комфортно.
            Oт дългогодишен опит на пътуване със всякакви зверове (в последно време често са 3 броя, с общо тегло колкото ще стане твоето), всякакъв спортен/битов инвентар, плюс напоследък и дете:
            - вариантът с куфар на покрива не е за подценяване. Както и да го завиваш, на едно място с кучето багажът си става на гъз от косми, лиги и катерене по него. Има разни хитри шушлякови прегради за возене на кучета и багаж заедно, но не съм ги пробвал по редица причини. Затова багажниците на джипката и комбитата съм ги оставил само за кучетата и евентуално донатъпквам някой по-непретенциозен сак, за който не ми е жал. Схемата ми е - основният багаж в съответното Thule на покрива, хората по седалките, кучетата в багажното и най-необходимите чанти подръка. По притесненията за гората - качествените покривни кутии хич не са толкова крехки.
            - куче на седалката - не. Не искам 70-80 кила живо тегло да летят из купето при аварийна ситуация. (А и на добичето няма да му е много кеф да пада от седалката на пода при всяко по-рязко спиране.) Отзад в багажника, зад решетка, с нещо меко на пода се чувстват прекрасно и те, и ние.
            - 7-местен ван с изваден трети ред седалки не е радикално решение - имаме такъв служебен. Печелиш главно височина, но товарната площ си остава почти същата като на голямо комби. Става, ако си измислиш някакъв вид "стелаж", в който да редиш багажа по височина, и да остане половината площ за песа. А и 4х4 вариантите не са много. Превията е ниска, Спейс Гиър-а почти винаги с десен волан, за Хюндаите нямам наблюдения. По американците - дедо Владо да се изкаже.
            - пълноценните решения са или пикап с хардтоп, или истински нормален бус - със съответните разделители багаж/звер. Пикапът може и да ти се види нехуманен, но доста пъти съм се замислял по въпроса. Като почнат два или три звяра да пуфтят в багажника, на хората на задната седалка не им е много кеф да дишат - вЕрвай ми!

            За начало бих пробвал с един хубав куфар отгоре, най-големия възможен - пък после вижте как ви се получават пътуванията.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #21
              От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

              Явно не трябва да бързам Ще започна да я култивирам в багажника, пък да видим какво ще се стане във времето. Може би просто да се замисля за джип с по-голям багажник. Но продължавам да събирам мнения и препоръки.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #22
                От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                Свикнал ли си с джип незнам как ще караш без него,освен ако не мислиш за допълнителна кола.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                  Знам, от високо трудно се слиза Но и леката кола си я карам нормално.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                    А за това някой има ли наблюдения Ssangyong Rodius. Мисля, че си е един Rexton с друго купе. Как са с поддръжката с ремонтите и откъм части. Мисля си с въртящите седалки и сгъваемия 3 ред, може да се измисли нещо подходящо за куче и багаж.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      А за това някой има ли наблюдения Ssangyong Rodius. Мисля, че си е един Rexton с друго купе. Как са с поддръжката с ремонтите и откъм части. Мисля си с въртящите седалки и сгъваемия 3 ред, може да се измисли нещо подходящо за куче и багаж.
                      Недей!
                      Гледай Транспортерите, дори покарай някой. Ако не ти допада Спринтер 4x4, ма те вече са различна категория

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                        Ако джипа ти е читав, разчиташ на него и те радва, не го сменяй. Алтернативата е или ван с автобокс отгоре, или вече съвсем друга категория МПС - бус! Като при вана ще имаш малко по-голямо вътрешно пространство и толкова. Буса не е лош вариант, но е една идея по-дълг, което го прави доста нерационален избор при ежедневно ползване.
                        Автобокса ми е 370литра и събира 80% от необходимия ми багаж, който при по-далечни пътувания е наистина много и то без да го запълвам изцяло, защото ме е страх да не го претоваря. Горе долу събира 3 големи сака и остава място отгоре и отстрани, защото е 90см широк. По стечение на обстоятелствата съм го ползвал и извън пътя и освен, че се надра леко не съм усетил, че иска да си "ходи"!
                        Та според мен една решетка за багажника и една голяма кутия биха помогнали за по комфортното пътуване и то с минимални средства!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                          Що не си вземеш едно XC90 и една кутия горе....
                          TLC 200 V8
                          TLC LJ79
                          Toyota Prius2

                          Коментар


                          • #28
                            От: Препоръчайте ми 4х4 с три реда седалки и място за багаж.

                            4x4 с три реда седалки и място за багаж се вписва едно хубаво XC90

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X