Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на предница на Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на предница на Паджеро 2

    Здравейте, колеги! Искам да "нивелирам" Паджерото. Нищо не съм бутал по окачването все още. Предстои ми смяна на задните пружини със същия размер или с една идея по-високи, смяна на 4-те амортисьора и цялостен ремонт на предницата. Искам да попитам как стои работата с торсионите? Натягат ли се, сменят ли се, подлежат ли на ремонт? Чувал съм, че с натягане можело да се изравни със задницата, но не било сигурно. Като цяло искам да попитам какви са ми опциите за "нивелиране" на Паджерото. Благодаря!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-18 19.23.18.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:6068196

  • #2
    От: Повдигане на предница на Паджеро 2

    Натягай смело, ако има "мегдан" - нищо няма да стане. Не знам какво имаш предвид под "несигурно".
    Нормално е с времето да омекнат и да забие муцуната, то и затова са направени така, че да можеш да повдигаш. Дори, ако не им е останал ход за натягане можеш да ги презацепиш.
    Единствения риск при по-стари торсиони е да се счупи някой, но той си съществува и при това положение в което са сега. Вероятността е една и съща и няма никакво отношение към това колко е повдигната предницата - торсионите носят във всеки случай един и същи товар.
    Само гледай да не "пресолиш манджата", че ако вдигнеш прекалено ще замине артикулацията на окачването отпред (по-точно хода на носачите надолу)!
    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на предница на Паджеро 2

      Благодаря! Прочетох няколко теми относно торсионите, една от които е тази. Ще следя схемата и по нея ще ги затегна и ще пиша какво е станало.

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на предница на Паджеро 2

        Днес реших да затегна торсионите. Направих по 20 пълни оборота на всеки болт на торсионите и предницата се повдигна с почти 3 см. Има ли според вас още "мегдан" да натягам? Приемам всякакви съвети и критики. Благодаря!

        П.П. Ето и снимки. Не е спрян на равно, защото паркинга не е равен, а си е на бабуни направо, но се надявам да добиете представа за промяната.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-20 14.51.05.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5611795

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-09-20 14.51.31.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5611796

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на предница на Паджеро 2

          Дали има мегдан за още,ще разбереш като видиш разстоянието между тампоните и ограничителите на горните носачи.Около 1см. луфт е добре.Ако ти се вижда нисък,подстрижи тампоните,и пак толкова луфт да оставиш!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на предница на Паджеро 2

            Колкото повече натягаш торсионите толкова и забиваш каретата в критични ъгли и вероятността да смениш и каретата е по-голяма. Но пък аз мога само да троша и с геометрията съм скаран и щом колегите казват да натягаш спокойно и да не се плашиш ... натягаш.
            >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
            Защото така ми харесва...
            Телефон: НЯМАМ
            Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на предница на Паджеро 2

              Известно време ще го покарам така и след това, евентуално, ще го натегна още. Благодаря!

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на предница на Паджеро 2

                Не ти е ниска предницата - висока ти е задницата. Колкото и да натягаш торсиона няма да я нивелираш. А хода надолу вече изглежда критично малък и гумата ще се отлепя от асфалта и при малка неравност. 1 см е крайно недостатъчен.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X