Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

    Здравейте,
    дъждовното лято и започващата есен ме кара да търся по-спешно решение на този проблем. А именно - при силен дъжд се наводнява доста обилно в краката на шофьора и пътника отпред. Уплътнението на стъклото вече го проверявах с обилно заливане - няма резултат. Подозирам вентилационната система, по-точно отворите /или тръбите/ за отводняването й, понеже сякаш водата влиза някъде по средата под таблото и се събира повече от страната, накъдето е леко наклонено купето. Джипката я имам само от 2-3 месеца, не познавам устройството на вентилационната система и ще съм благодарен, ако някой сподели малко опит, за да не откривам топлата вода и да разглобявам на неправилни места.
    Мерси предварително!

  • #2
    От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

    Имаш ли шибедах?
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

      Че то има ли Фероза без такъв? Няма следи да тече оттам, по-скоро някъде иззад таблото и пада директно отпред в краката...

      Коментар


      • #4
        От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

        Не вярвам да е от свалящия се таван.
        Трябва да има запушени дренажи под предното стъкло.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

          Да, и аз предполагам някъде оттам или пък през въздуховодите, но ще съм благодарен за някакво инфо какво точно трябва да се разглоби, за да се стигне до там? Изглежда ми сякаш горната част на таблото точно под стъклото е отделена от основната, намерих и винтовете за разкачане под капачетата, но засега не съм пробвал поради липса на време, пък и от страх да не счупя нещо, което после трудно се намира...

          Коментар


          • #6
            От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

            Виж тази тема тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168316
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

              Благодаря колега, полезно инфо! Мой приятел механик ми спомена за тия тръби, дето идват горе от колонките, но не можех да си ги представя, добре че има и снимка... сега остава да намеря темата как се сваля калник - надявам се не е заварен, а само на болтове, че инак става вече тенекеджийска работата
              Само ме притеснява този факт, който споменах и не се връзва много логически с обяснението в калниците
              ...сякаш водата влиза някъде по средата под таблото и се събира повече от страната, накъдето е леко наклонено купето
              Нямам обяснение как водата се събира основно откъм наклонената страна, просто няма как да прескочи тунела в средата на купето.

              Коментар


              • #8
                От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                Тези тръби не са горе от колонките.
                Горе тръби не и трябват. Сваляемата част от покрива е направена така, че да е по-високо от местата, където тече вода. Няма как да прелее вътре. Водата от тавана се оттича по улеите успоредни на колонките отвън.
                Тръбите, за които става дума са за оттичане на водата, която влиза през решетката за външна циркулация на парното.
                Ако погледнеш джипката има решетка под чистачките. под решетката - голяма дупка към парното.
                В дъното на дупката има вана, в която се събира вода и боклуци. Тази вана се оттича през споменатите тръби под калниците.
                Ако тръбите са запушени започва да прелива в парното и е логично да се с тече в посоката, в която е наклоненно купето.
                Най-ниската точка на парното е обдухването в краката в средата над тунела.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                  Благодаря за подробното описание на системата, колега... но в крайна сметка аз не разбрах как точно се решава проблема практически след свалянето на калника. Снимката в линка е малко неясна, но ми се струва че на отбелязаното под калника место е само края /изхода/ на тръбата и евентуално може би да се пробва оттам да се отпуши с някаква дълга тел. Но в по-тежкия случай, ако вече е кородирала и спукана, как точно се осигурява достъп до тръбата?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                    Там тръби няма, идеята е като свалиш калника да видиш какво е състоянието на ламарината и евентуално да изчистиш ако имаш мръсотии
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • #11
                      От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                      Тръба е условно казано. Това е час от профила на ламарината на купето.
                      Под калника е изхода. Ако е изгнила и тече от там достъп има след демонтаж на таблото.
                      Увери се, че преди да ръчкаш си затворил клапата за въздуха към купето. В противен случай рискуваш гадорията и боклуците да влязат в кутията на парното.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                        Благодаря още веднъж за съветите, колеги! Т
                        тенекеджията ми се оказа що-годе запознат с Ферозите и малко ме успокои, че достъп до тези отвори може да получим и без сваляне на целия калник, а само на подкалника и колелото. Паралелно с това имаме за оправяне и разбита долна панта на шофьорската врата. Като осъществим операцията, вероятно в началото на другата седмица ще споделя тук дали е минала успешно и снимки ще направя при възможност.
                        Поздрави на всички!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                          Малко със закъснение пиша пак по темата, но майстора едва днес намери време да ми обърне внимание. Пантата я оправи за отрицателно време, но основната загадка с течовете в купето си остана... осигурихме си достъп до въпросните отвори за оттичане под калниците без да сваляме самите тях, а само с открехване задната част на подкалника. Отворите се оказаха с доста голям диаметър и напълно проходими! Има вариант за достъп до тях и чрез сваляне моторчето на чистачките, а също развиване основите на пантите на предния капак. В моя случай обаче очевидно няма нужда от това, а вероятно ще се наложи пълно или частично разглобяване на таблото за да и обилно поливане през решетките, за да се види откъде точно тече в купето. Като по-лесен вариант на първо време смятам да потърся подходящи по размер пластмасови "тунинг-капачета" за вентилационните решетки подобни на модните едно време, дето ги слагаха по ладите и москвичите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                            Здравете ,не знам от къде да започна ,но имам УПОРИТ ПРОБЛЕМ с теч В КУПЕТО .
                            Още от лятото.
                            Сцел да не пускам нова тема ще ползвам тази.
                            Та проблема е следния,вали ли дъжд ЦЕЛИЯ ПЕРВАЗ под ЗАДНОТО ДЯСНО стъкло ПРОГИЗВА .
                            Свалях прозореца ,залепих със силикон допълнително ,проблема не се реши .
                            Свалих уплътнението на задната врата/хард топа/ ,изчистих гонапълних и него със силикон.
                            Там където се оттича водата по задната врата и купето допълнително съм изолирал със силикон .
                            И на края пак ТЕЧЕ ,ВСЕ ЕДНО ИЗВИРА.
                            Мамицата и мръсна,не знам какво да правя вече,когато не вали я поливам с МАРКУЧА ,и капка не влиза ,не мога да хвана проблема.
                            Вече си мисля за друг хард топ ,НО КАТО и той ще е втора ръка няма гаранция.
                            Ако някой колега се е сблъсквал с нещо подобно ,нека сподели как е решил проблема.
                            0896 396 700 Димчо Костов.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Течове при дъжд при Бертоне /Фероза/

                              И при мен от една седмиоца се появи подобен теч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X