Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко километра се сменя ангренажна верига?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

    Цени на вериги комплект намерих,но имам друго питане-няма ли друг начин за диагностика на състоянието на въпросните вериги, освен на слух.

    Коментар


    • #32
      От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

      При мен колега имаше разминаване в белезите. Единия разпределетилен вал беше с половин зъб пред другия. Говоря за Киа соренто 2.5 дизел
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #33
        От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

        Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
        Цени на вериги комплект намерих,но имам друго питане-няма ли друг начин за диагностика на състоянието на въпросните вериги, освен на слух.
        При повечето автомобили светва "чека" когато има разминаване в показанията на двата датчкика. Сравняване положението на разпределителните валове при горна мъртва точка на коляновия вал и третия вариянт е човек с опит, които ще пипне веригата със стоманена кука и "хлабината" ще ГО ориентира,

        Коментар


        • #34
          От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

          Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
          ... но имам друго питане-няма ли друг начин за диагностика на състоянието на въпросните вериги, освен на слух.
          Има . Учи се в техникумите в час по "Машинни елементи" - урока за "галови вериги" . ( стига да не е бягал човек от час в този момент , да пуши по пейките в градинката).

          ...ама трябва да я свалиш . ( третият вариант на Петков)
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

            Идва момент , в който обтегачът не може да компенсира износването.Появява се "несинхронизация" на газоразпределението.Свети чек инджин.
            А може да има и по-сериозни велосипедни вериги
            пп Понякога се следват предписанията от сервизното ръководство за пробег
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #36
              От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Идва момент , в който обтегачът не може да компенсира износването.Появява се "несинхронизация" на газоразпределението.
              Винаги съм мислил ,че ролята ,функцията,предназначението на обтегача е леко по различна и няма как да "компенсира" износването и последващата "несинхронизация".
              Може и да греша -както с моно и пълните "инжекции"..(едноточкови,многоточкови -МВ..и с инжектор в горивната камера-директен).
              Става лично ,но когато контролираш точността на изказа на другите е нормално да се усъмнят и във Вашият.

              Коментар


              • #37
                От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Идва момент , в който обтегачът не може да компенсира износването.Появява се "несинхронизация" на газоразпределението.Свети чек инджин.
                А може да има и по-сериозни велосипедни вериги
                пп Понякога се следват предписанията от сервизното ръководство за пробег
                Дъниш се !

                Обтегача пази веригата да не плющи от кЪде лабавата част !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                  Вие се дъните и двамата.
                  Успокоителят е да не ти плющи!Когато се е разтегнала толкова , че обтегачът да не смогва!
                  И точно това прави при зацепени и двете колелета на разпределителните валове!Почне ли да не смогва-пиши го несинхрон.
                  Ма вие сте по-знаещи , де.
                  Що ли още ме държат тия тъпаци на работа тука?
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                    Успокоителя е там където не може да има обтегач защото растоянието е фиксирано при зацепването, и как точно обтегача събира/компенсира разтегнатата веригата от другата страна, която е важна за газоразпределението ?
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-09-17, 00:56.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                      Дай да се явиме на училище , или направо на повторен изпит.Ако знаеш колко много производители по тази причина сз добавили още една синджирка с обтегач при разпеделителните валове...
                      ( Само ще ти подскажа , че не е фиксирана , както си го представяш.Почни да си мислиш и разкажи .Подсказка - това не е чекрък , да се върти мазно )
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: На колко километра се сменя ангренажна верига?

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        човек с опит, които ще пипне веригата със стоманена кука и "хлабината" ще ГО ориентира,
                        Въпроса е да се помогне на колеги с по малък опит да се ориентират кога веригата е за смяна.Тях не ги интересува теорията и разнообразието на верижното задвижване и дали "нещо" компенсира износването. Понеже нищо не може да компенсира износването на вериги,ремъци и зъбчатки-решението е в замяната с нови.
                        Ремъка , веригата "обхождат" зъбчатките и когато има износване,ТО се проявява като хлабина между ремъка,веригата и зъбчатката в "най-високата",част на "обхождането". Няма обтегач , които да преодолее този "резултат"."Закантването" не е равномерно и е само при качването и слизането от зъбчатката.
                        Проверката на износването е елементарно-трябва достъп до веригата при верижното колело. Ако се усеща хлабина между веригата и зъбчатката в най-високата част на зацепването, имате износване на верига и зъбчатка-смяна.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X