Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

    Първоначално публикуван от Lacho Botev Преглед на мнение
    Много ми е интересно.....как ще заявиш,че са ти откраднати номерата при положение че колата не е на твое име?
    Може ли още малко акъл...?

    Може, ама няма смисъл!

    Винаги можеш да съобщиш за извършено престъпление-например ако видиш, че бият някого или се опитват да откраднат чужд автомобил или че разбиват автомобил или имот...
    Задължение на гражданите и длъжностните лица за уведомяване

    Чл. 205. (1) Когато узнаят за извършено престъпление от общ характер, гражданите са обществено задължени да уведомят незабавно орган на досъдебното производство или друг държавен орган. (2) Когато узнаят за извършено престъпление от общ характер, длъжностните лица трябва да уведомят незабавно органа на досъдебното производство и да вземат необходимите мерки за запазване на обстановката и данните за престъплението. (3) В случаите на ал. 1 и 2 органът на досъдебното производство незабавно осъществява правомощията си за образуване на наказателното производство
    Задължение на всеки гражданин е да уведоми съответните органи и да съдейства за разкриване на извършено престъпление ...

    Табелите са на държавата не са твои.Отделно е достатъчно да кажеш, че колата ти е дадена да я караш(с или без пълномощно), защото си платил цялата или част от цената, което е самата истина.
    Като привикат в МВР "собственика" на колата и табелите и току виж си признал защо ги е откраднал/свалил/взел - "Щ'от имал неуредени граждански правоотношения" и без да иска току виж получил доброзорлен обвинителен акт за самоуправство или изнудване в зависимост от настроението на наблюдаващия прокурор и от това какво точно сте "искали" от "не собственика" владеещ автомобила ...



    Чукча, Чукча-а-а-а ... ела си прибери вересиите ...

    Ама какво ви ограмотявам- действайте пък след това търчете при адвокати да гасят запалените от вас пожари, българина освен от дебела сопа по гърбината и от дълбоко бръкване в джоба от друго не разбира ...
    Последно редактирано от Justif; 20-09-14, 21:53.

    Коментар


    • #47
      От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

      Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
      Може, ама няма смисъл!

      Винаги можеш да съобщиш за извършено престъпление-например ако видиш, че бият някого или се опитват да откраднат чужд автомобил или че разбиват автомобил или имот...

      Задължение на всеки гражданин е да уведоми съответните органи и да съдейства за разкриване на извършено престъпление ...

      Табелите са на държавата не са твои.Отделно е достатъчно да кажеш, че колата ти е дадена да я караш(с или без пълномощно), защото си платил цялата или част от цената, което е самата истина.
      Като привикат в МВР "собственика" на колата и табелите и току виж си признал защо ги е откраднал/свалил/взел - "Щ'от имал неуредени граждански правоотношения" и без да иска току виж получил доброзорлен обвинителен акт за самоуправство или изнудване в зависимост от настроението на наблюдаващия прокурор и от това какво точно сте "искали" от "не собственика" владеещ автомобила ...



      Чукча, Чукча-а-а-а ... ела си прибери вересиите ...

      Ама какво ви ограмотявам- действайте пък след това търчете при адвокати да гасят запалените от вас пожари, българина освен от дебела сопа по гърбината и от дълбоко бръкване в джоба от друго не разбира ...
      Ми ограмоти ни малко,интересно ми е на какво основание ще ми повдигнат обвинение че на моята кола си свалям табелите,броните или каквато и да е част.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #48
        От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

        Ама какво ви ограмотявам- действайте пък след това търчете при адвокати да гасят запалените от вас пожари, българина освен от дебела сопа по гърбината и от дълбоко бръкване в джоба от друго не разбира ...[/QUOTE]Единствено с това съм съгласен,ако колегата разчита на закона до никъде няма да стигне,трябва да го намери тоя човек и да му хвърли един здрав бой та да види как на следващия ден ще го моли да прехвърлят колата.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #49
          От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

          Колега имах сходен случай, разбрах случайно че жената има кола на нейно име и не била платила гражданската си отговорност за второто полугодие. Та издирих собственика, и се почна с мъката. Колата била на инвалид, в случая на роднина на жената, новият собственик я купил с пълномощно но не я прехвърлили, и след смъртта жената става собственик на колата и данъците към нея. Та свързахме се със собственика за да си прехвърли колата на негово име и да си плати данъците от смъртта на инвалида до сега, в случая 4-ри години, сега не мога сега не съм в страната така още една година. Почна да ми обяснява че имал пълномощно и ние не можем да му направи ме нищо, тоест данъците са си за наша сметка, но след проверка в кат, дори и без нито един документ да имаме в нас, ама абсолютно никакъв, един дежурен полицай ни обясни следното. След като инвалида е починал и пълномощното става невалидно, тоест жената е собственик тоест цитирам полицая ако господина доброволно не дойде да прехвърли колата дори и че нямаме документи тя се води нейна и в КАТ и в общината ние сме във правото си да си я вземем обратно. Та господина първо си плати данъците и след това му я прехвърлихме.

          Коментар


          • #50
            От: Търся Алфа 166 с рег.ном: СО 1572 АХ

            С помощта на мнооого приятели намерихме една кола , продадена, но не и прехвърлена. Данъци, глоби, не платени граждански и сумати проблеми с нея. Взехме една пътна помощ и си я прибрахме по сред бял ден. Никой нищо не може да ти каже и полиция да викнат, закъса ми колата и си я прибирам или загубих ключовете, другия няма ни пълномощно , ни нищо. Бяхме решили ако донесе талоните на колата , да кажем , че сме ги загубили или ги е откраднал. Той реално няма документ с който да докаже, че е дал пари за тази кола или свидетели. На другия ден явно се е сетил кво става, обади се , плати си всичко и си получи колата. Така се оправиха нещата при мен. От този случай, без прехвърляне при нотариус- никога!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X