Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем LSD на Feroza

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем LSD на Feroza

    Проблема е следния:
    Примерна ,опрял ми е задния диференциал в земята едната задна гума е във въздуха ,опрял ми е и предния диференциал и едната гума е във въздуха(по диагонал).
    Другата задна гума не се върти или поне не опитва да се върти даже.
    Каква може да се причината?
    Иначе съм пробвал при вдигнат заден мост двете гуми се въртят в еднакви посоки ,и няма почти никакво забавяне между завъртането на лява и след това дясна гума.
    За ме вариантите са два :
    1 има проблем с автоматичния блокаж.
    2 задната гума ,на която има сцепление е прекалено натоварена и блокажа не може да предаде достатъчно усилие на нея.

    Ако някой има представа каква е причината нека сподели

  • #2
    От: Проблем LSD на Feroza

    Проблемът ти е, че имаш само LSD, а не твърд блокаж ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем LSD на Feroza

      Тоест както си мислех, системата не може да прехвърли достатъчно въртящ момент към гумата със сцепление?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем LSD на Feroza

        ЛСД-то е от малко помощ в такива ситуации. колкото и работещо да е .
        По-скоро би те оправила двойна ръчна.
        Демек, бедняшки блокаж.
        Не си спомням процентите точно, но около 30% (оптимистично, разбира се) при напълно изправно ЛСД.
        Няма как да е достатъчно, спрямо твърдия блокаж.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем LSD на Feroza

          Всички Ферози ли са с LSD или само твоята е така?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем LSD на Feroza

            Не всички ферози имат LSD.По-горе е написано как се проверява дали имаш такова- вдигаш колата и въртиш едната задна гума, ако другата се завърти в същата посока значи е с LSD, ако се върти в обратна посока значи си с обикновен отворен диферинциал.
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #7
              От: Проблем LSD на Feroza

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Не си спомням процентите точно, но около 30% (оптимистично, разбира се) при напълно изправно ЛСД.
              Не е на проценти. На въртящ момент е. Ама то като е бил нов е едно, след 200000 и повече километра, с незнайно какви масла и какви гуми - друго.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем LSD на Feroza

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не е на проценти. На въртящ момент е. Ама то като е бил нов е едно, след 200000 и повече километра, с незнайно какви масла и какви гуми - друго.
                Ами нямам представа какво е състоянието на диференциала ,само съм проверил дали маслото не е станало на буза и не беше ,изглеждаше добре със оранжево-кафяв цвят прозрачно.
                Гумите ми са Kumho MT и са нови на 500км.
                Ако е възможно някой да ме насочи към чертеж на задния диференциал с LSD ,за да преценя дали бих се справил с разглобяване и след това сглобяване.Че да проверя дали няма някакви механични повреди или износвания?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем LSD на Feroza

                  В тази тема има снимки и схеми на ЛСД диф.
                  Колеги, ползвайте търсачката!

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=87267


                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем LSD на Feroza

                    Малко се отклонявам от темата но...
                    Някой до сега виждал ли е Фероза без LSD?????????????
                    Аз до сега съм виждал две Ферози с напълно издухано LSD, но без такова не съм виждал.
                    Възможно ли е всички, които си мислят, че нямат да им е издухано.
                    Ако се експлоатира с обикновено мАсло се скапва за много малко време.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем LSD на Feroza

                      В мануалите се споменава за модификация със, и без ЛСД.
                      Следователно, има.
                      На моята не съм отварял задния, но още като я пупих, колелата си се въртяха в различни посоки.
                      Не че това е толкова определящо, де.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем LSD на Feroza

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Не че това е толкова определящо, де.
                        Всъщност е доста определящо. Дори практически неработещо LSD често има поне силата да завърти колелата в една посока. Иначе трябва да е толкова тотално свършило, че пластините почти да нямат контакт помежду си, да са потрошени притискащите пружини или нещо от сорта. Вероятно може да се види и през пробката за наливане на масло каква е касетата. В повечето случаи за LSD и отворен диф са доста различни и не могат да се сбъркат.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем LSD на Feroza

                          Зависи какво съпротивление указва първичния вал и всички останали карантии, които по дефаулт си се връткат заедно с кардана.
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем LSD на Feroza

                            Абе както и да го мислите,без отваряне няма да стане...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем LSD на Feroza

                              Ами значи аз четох малко в англииските форуми и там открих една информация:
                              значи за да провериш дали ти роботи добре блокажа на ферозата трябва да вдигнеш едната гума и да пробваш да въртиш вдигнатата гума ,ако гумата се върти на ръка значи блокажа не се задейства ,ако в началото задържа колелото ,но с прилагането на повече сила(съответно с гаечен ключ на болтовете на гумата) изпуска значи пак има проблем ,ако пък при това положение успееш да отвиеш болта на гумата ,значи блокажа ти работи .

                              След като направих въпросния тест установих ,че вдигнатата гума се върти и на рка ,но в началото има малко съпротивление.

                              Въпросът ми е дали смяната на маслото на диференциала би решила проблема?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X