Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Марешки проход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Марешки проход

    Някой минавал ли е тази година по така нареченият Марешки проход?
    Става въпрос за прохода от с. Тъжа, нагоре към х.Тъжа от другата страна до гр. Априлци.
    Зная, че е черен път но преди да тръгна ми се иска да нахвърлям някакъв трак в GPS-a че не съм минавал от там и не ми се мотае неориентирано по горски пътеки.
    Даже някой ако има трак на този участък би било супер.
    Ще го качвам с ендуро като идеята е от София по подбалканската до Тъжа, след това Априлци, Троян, Етрополе през Кашана в Златица и обратно по подбалканската към къщи.
    На картата има доста маркирани трасета в участъка, който ме интересува и не зная какво точно да нахвърлям като трасе в GPS-a.
    Ако пък някой е навит да караме заедно още по-добре.
    Нямам заплюта дата - първата слънчева събота от тук нататък.
    Враг усраине

  • #2
    От: Марешки проход

    пътя от Априлци до х.Тъжа е ужасен.Беше истинско изпитание за витарата ми

    Коментар


    • #3
      От: Марешки проход

      Този път го знам Като Русалийски проход ,може и да бъркам името. От Тъжа до х. Тъжа е разходка стига се до горе и с лека кола . Единственото препятствие може да се окаже бариерата и един горски, който пуска избирателно май. Интересната част е от другата страна . Ние сме го минавали този проход от към Априлци със Супер тенерета натоварени с палатки и други багажи по груба сметка около 240 кг парчето . Нагоре ни изчезнаха съединителите и ниските обороти , интересно беше , но ти щом ще го спускаш няма да имаш проблем , не знам с какво ендуро си. Прохода е много приятен и красив. Не забравяй да пазиш и уважаваш туристите пешеходци , ако е събота или неделя ще ги има доста. Пътя е нещо такова ...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4680 [1024x768].JPG
Прегледи:1
Размер:289.4 КБ
ID:5610189
      Последно редактирано от ianakiev; 14-09-14, 21:41.

      Коментар


      • #4
        От: Марешки проход

        От тъжа до Априлци е голямо друсане по каманака, но не е нищо особено като трудност.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          От: Марешки проход

          И аз го знам като "Русалийски проход".

          Коментар


          • #6
            От: Марешки проход

            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
            И аз го знам като "Русалийски проход".
            Да, така е.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Марешки проход

              Миналата година го минавахме семейно с джипа. С мотор ще е по-бързо и лесно. В южната част има бариера, не знам дали ще те пуснат да се качиш. Ние тръгнахме от Априлци. Не се опитвай да ходиш към Ботев, парковата охрана пишат солени актове.
              Иначе си е път като път, качва те на високо(за България), красиво е.
              Ако нямаш опит в офроуд карането, вземи си другарче, да ти помага при вдигането на мотора

              Коментар


              • #8
                От: Марешки проход

                Хм, ако туристическата маркировка е по същият този път по който мисля да се качвам със сигурност няма да го правя през уикенда а през седмицата.
                Аз самият съм турист и изобщо не искам да бръмча между хора.
                Дори ако е така сериозно се замислям...
                Един ден през седмицата слязох от х.Острица до с.Кладница, уж през седмицата но се разминах с няколко човека надолу и умрях от срам
                То вярно това не е Витоша но все пак определено не ми се кара по туристическа маркировка!!!

                Ендурото е 125cc покет монстър - нямам никакъв проблем с вдигането, знаем си кътните зъби с него, няма грижи
                Както казах ще се качвам от юг.
                Просто исках да нахвърлям някакъв трак предварително в уреда защото не съм се качвал там нито пеша нито на мотор и не съм сигурен доколко има вероятност да хвана в грешна посока на някое разклонение.
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Марешки проход

                  Този преход съм го правил за един ден, но да знаеш, че си е доста - еле пък със 125 кубика! Трак няма да ти е необходим, можеш да се пообъркаш само на билото - там трябва да хванеш наляво към х.Тъжа, а не надясно към Триглав. Мисля че си има табела, минаваш под хижата и се гмуркаш надясно и надолу по камънака като стискаш здраво кормилото да не ти избяга!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Марешки проход

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    ...Ендурото е 125cc покет монстър - нямам никакъв проблем с вдигането, знаем си кътните зъби с него, няма грижи ...
                    Извинете за отклонението, но какво представлява този мотоциклет, ако може линк или снимка.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Марешки проход

                      CH Racing, италианска сглобка базирана на рама от 50cc хъски и монтиран 125cc двигател от ямаха XT:
                      Ей го на снимка а талянците си имат и сайт, че и него го има като модел... Също като истинско!
                      С него сме заедно от около... 40к километра, така че тайни нямаме отдавна.
                      А и като гледам снимките и коментарите на колеги ще се справим.
                      Само както казах малко не съм навит да бръмча по туристически трасета...
                      Просто ми е мерак да мина през този проход че е един от малкото старопланински, през които не съм минавал.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Марешки проход

                        Имам спомен , че от север ,туристическата пътека и пътя само се пресичат от време на време, просто си внимавай и като видиш хора връщай газта , те ще го оценят. В планината има място за всички (вкл. и баби меци ) стига да се уважават .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Марешки проход

                          На времето се е казвал Марин проход. През него минала Марина, сестра на един от царете ни, но не знам кой. След като ни поробват Османците става Мара Гидик. Сега върха се казва така. Има две пътеки от южна страна, Тъжанската и Русалийската. През вековете е ползвана ту едната, ту другата, като основна. Сега прохода се казва Русалийски. Бариерата с горския всъщност е КПП на парка. Не би трябвало да има проблем с минаването, само проверка. Прохода е отворен за МПС-та, като всеки друг. Нищо, че не е асфалтиран. Естествено на КПП-то ще те предупредят да не ходиш към Ботев или Триглав, те вече са в парка. Другото колегите са го казали.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Марешки проход

                            Ами супер, благодаря на всичи за информацията.
                            Ще дебна ден с по-малка тенденция да вали и ще направя това преходче.
                            Не са много километрите, и повече съм правил с този мотор за ден.
                            Ще се чуе и тук.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Марешки проход

                              Една година по-късно го направих.

                              Перник, Дупница, Самоков, Ихтиман, Мухово, Копривщица, Тъжа, Априлци, Троян, Тетевен, Етрополе, Златица, София и Перник.
                              Точно 600км днес.

                              Средна Гора и специално Ихтиман - Мухово покрай яз.Тополница беше страхотно за каране.
                              Владич - мерси за ескорта в този участък!

                              Специално Рисалийски проход от темата също беше едно добро изживяване.
                              От с.Тъжа до билото не е нищо особено като трудност.
                              Спрях при горският на бариерата, полафихме половин час и газ нагоре.
                              Спускането обаче от север е брутално, поне за мен, с това тежко ендуро.
                              Не бих го качвал от там, не и с такъв мотор.
                              Със 125 cc едуро може но не и с DR-a.
                              Всъщност имам мускулнна треска от това спускане.
                              Нямаше никакви инциденти но беше тежко.
                              Голяма борба беше.
                              Историческият път до Петрохан е направо самолетна писта сравнен с тази месомелачка.
                              Иначе трекинг маршрута пресича пътят на много места, имаше и немалко хора.

                              Етрополе-Златица тази година не го бях карал и ме изненада коврно.
                              Невероятно, но от южната страна, малко след Кашана почти до Златица пътят е с ИЗЦЯЛО НОВ асфалт, мантинели, банкет, маркиовка и знаци !!!
                              По едно време почнах да се чудя дали не съм се зачукал другаде!
                              Едната красота, вероятно този проход ще бъде отново официално отворен след десетки години.
                              Та така, ще кача няколко снимки тези дни.
                              Последно редактирано от Esper; 05-09-15, 23:50. Причина: Допълване
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X