Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

    Здравейте!
    Колеги помагайте, че с железата криво-ляво се разбираме, ама токовете са ми крайно
    непонятни.Изобщо не бих се хванал с това, ако имаше кой, но няма.
    УАЗ-ката е бордова,с двигател УМЗ 414.
    Първия проблем е, че се изгубиха токовете по таблото, първо само осветление нямаше
    а сега и уредите отказаха.Предполагам, че няма "маса" но къде да я търся. Жиците ги
    прегледах - здрави са. Иначе си пали.
    Втория: Предишния собственик е сменял лостчето за пускане на мигачите, естествено с
    втора употреба, което е било с една педя кабел отрязан, жиците са свързани без една,
    която си стърчи и няма ляв мигач. Прерових всичко под таблото да намеря парчето с което
    да я свържа, но няма. Според всички схеми които намирам от лостчето трябва да излизат три
    жици, а тука са пет.
    И третия въпрос: Къде да вържа жицата която излиза от релето-регулатор, минава през
    ламарината към двигателния отсек и предполагам е за "маса". В момента тази жица си виси
    свободно и проблема е решен временно с кабел от минуса на акумулатора директно в релето,
    вързан за същата жица но точно преди релето.
    Съжалявам ако съм ви отегчил с многото писне ама сам няма де се оправя.
    Поздрави!

  • #2
    От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

    По първа точка.
    Към уреда върви само + по кабел както и директен сигнал от датчиците. Масата си е към корпуса на самото табло. Т.е. като стегнеш хубаво таблото с трите /маи три бяха/ винтове за отверка, трябва да имаш маса. Ако няма маса, уредите се държаха нещо щураво. Това е.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

      Виж тези схеми:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3303.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5609890
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EL SHEMA 31512.jpg
Прегледи:1
Размер:185.6 КБ
ID:5609891
      За таблото провери и предпазителите.
      Цветната е за джипа, но може да ти даде някаква идея за кабелите.
      За релето: най-добре снимай и качи снимките, че релета има няколко модела и жици бол или пиши за модела и къде отиват другите жици за орентир. На релето трябва да има иписание на изводите-числа 15 и 31/за "жигулско" реле/ или букви М,Ш, + или нещо такова.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

        Здравей колега, уредите на таблото може да не светят и от ключа за пускане на светлините защото той като се завърта на ляво или на дясно увеличава или намаля силата на светлината на всичките уреди и аз патя от него .

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

          Благодаря колеги!
          Не се бях сетил, че като стегна таблото може да му дойде масата, издърпал съм го навън заради ремонтното положение
          и си мислех, че като само го допирам до кабината ще стане.
          Имам същите схеми (цветна за бордовата). Обърнете внимание върху позиция 26 на горната и позиция 34 на долната,
          това е лоста за мигачите и на двете схеми излизат 3 жици а при мен са 5 ако може споделете как е при вас.
          Ключа за светлините ще бъде заменен, както и всички останали, барабар с всички уреди.
          Релето е голяма черна кутия, върху нея пише РР 362 и от лявата страна има врътка за регулиране.
          Свързано е така: една жица от бушона в едната клема на релето, същата жица се разклонява и към релето на стартера.
          втора жица от генератора в другата клема на релето, третата жица е захваната отдолу най-вдясно на релето но
          другия и край се развява не закачен никъде някъде около генератора.
          Изрових реле на което също пише РР 362 и изглежда чисто ново но няма врътка дали ще свърши работа, че това
          нещо ме съмнява.
          Не обърнах внимание за надписите и не отварях кутиите да гледам какво има вътре но ще погледна.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

            С 5 кабела са по-старите превключватели, делят се стоповете от мигачите.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

              Значи две от жиците излизащи от лоста за мигачи трябва да отидат в прекъсвача на стоповете (малкото
              нещо с две клеми накрая на тръбичката излизаща от спирачната помпа)?
              Излиза, че не мога да сложа нов модел лост защото трябва да търся начин пък стоповете да връзвам.
              Това щеше да е следващия въпрос - как се връзва тази стоп - машинка, че и там жиците са изцяло елиминирани.
              Тя работата е дебела, ама се хванах на хорото.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

                Щом модела ти е 3303 би трябвало да е с по-новата ел.схема т.е. стоп и мигач да са на отделни вериги.

                Може да стане и стария превключвател. Ако кабелите са като на тази схема:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EL SHEMA 469.jpg
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5611383

                сив кабел - плюс от релето
                жълт - ляв мигач
                бял - десен мигач.

                Дано съм полезен. Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

                  Тони страшно си полезен! Точно жълтия кабел стърчи не вързан и точно ляв мигач няма. Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

                    Предложете също и реле за стартера, моето е с четири крачета сочещи надолу и на него пише РС 534 но
                    по магазините не намирам такова. Някакъв добър заместител без преправяне?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

                      Реле става от всякакъв автомобил без преправяне.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

                        Здравейте!
                        Малко нови въпроси се появиха.
                        Къде се свързва "масата" или "минуса" от шасито към двигателя и от кабината към шасито?
                        Трябвало да има кабел някъде от шасито към скоростната кутия, но при мен липсва.
                        Препоръчайте читава ключ-маса защото моята, която купих нова (изцяло метална, с кръгло копче отгоре и лостче отзад)
                        изкара една година и сега отвътре изглежда като заварявана с електрожен.
                        И още нещо.
                        Как да свържа ключа на чистачките, чистачките и казанчето за миене на стъклото?
                        Ключа си има "глава", нека да я наречем, на която има две клеми и от която излиза снопче жици (към 15см.)
                        с букса накрая.
                        Чистачките също си имат букса, която се включва в буксата на ключа, но до нея има отделна жица.
                        Буксата на ключа има 6 гнезда и във всяко има клема, буксата на чистачките също е със 6 гнезда, но само 2 имат
                        клеми, това има ли значение?
                        Казанчето мисля, че ми е ясно, но все пак.
                        Дано съм обяснил разбираемо.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси по ел. инсталацията на УАЗ 3303

                          Ключ масата ти от старите. Ако си я купил нова и не е СССР или Елхово за ГАЗ-53 то значи е китайска.

                          Ако не намериш ЕЛХОВО или СССР,трябва да си купиш от новите малогабаритни с ключ от горе.

                          Успех с токовете.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X