Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на седалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на седалка

    Тъй като съм малко над 1.80 пространството в краката ми идваше малко и реших да си повдигна седалката с 3 см и да я изместя с още 3 назад. За целта използвах кух профил 35/35/3 мм. Изрязах две парчета по 280 мм, като 30 мм са изместването назад на селката. Изрязах се ушите от стойката на седалката (предварително прикапете двете ламаринки една към друга), и ги заварих към профила, съответно профила към стойката. Накрая резултата е огромен. Дано да съм Ви бил полезен.
    Прикачени файлове
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

  • #2
    До: Лифт на седалка

    А главата в тавана, добре ли е?

    Коментар


    • #3
      До: Лифт на седалка

      да има, ако ли не, махаш капака и си подаваш главата отгоре
      Последно редактирано от sapporo; 26-09-07, 18:26.
      Bertone freeclimber 1.8 115hp

      Коментар


      • #4
        До: Лифт на седалка

        Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
        да
        фероза ли е това? според мен малко е кофти че тежеста отива назад.на последната снимка се вижда ясно ...
        Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
        [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

        Коментар


        • #5
          До: Лифт на седалка

          над година карам по този начин и не са се появили никакви проблеми
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • #6
            До: Лифт на седалка

            Проблема е от здравината на конструкцията и силите при натоварване, аз отдавна мисля този вариант но видях някъде краш тест и т.н. и от тогава спрях да мисля в тази насока, седалките на Фероза а и на повечето серийни автомобили са нежни удобни боклуци, финни леки и т.н. всичко ама не и здрави, повишаваш нивото на тежеста и силно намаляваш здравината, недай си боже удар челен примерно и става весело и не на последно място купето е така изчислено на деформации, че нестандартни хора дългарани и шишковци влизат в черната статистика, просто се мачкат ламарините и ако главата ти е близо до тавана сети се както се сети и какво става с колана ти когато тежеста му идва в повече защото си сменил височината на тежеста и натоварването идва в несвойствени за конструкцията места ... аве зле зле та зле не седнеш ли да си направищ яки колани с яки седалки + без много да твориш над купето без сериозна защита защото инак си е руска рулетка, молиш се еди си кво да не ти се случи...

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              До: Лифт на седалка

              Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
              над година карам по този начин и не са се появили никакви проблеми
              Очаквай ги съвсем скоро
              На ладите по подобен начин се закача седалката към пода и рядко се среща някоя със здрав под. Обикновено се кърти цялата стойка + още някой сантиметър около нея. Резултата е, че облегалката на главата почва да се движи с 10-15см напред назад.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #8
                До: Лифт на седалка

                Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                Очаквай ги съвсем скоро
                На ладите по подобен начин се закача седалката към пода и рядко се среща някоя със здрав под. Обикновено се кърти цялата стойка + още някой сантиметър около нея. Резултата е, че облегалката на главата почва да се движи с 10-15см напред назад.
                точно това се случи на Daihatsu-то Cuore ot 1985 което купих наскоро
                Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт на седалка

                  жоро, при челен сблъсък не се разчита на седалката, а на колана който при ферозата е захванат към купето, и при тази промяна във височината разстоянието от тавана и предното стъкло е доста по-голямо от другите коли които карам. А някогаш като се скъса пода ще се прави . А относно сблъсъка дано не се случва.
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт на седалка

                    Мда колега прав си много си прав, а 100 кила с еди си колко СМ по-високо на тях кой да разчита ???
                    Те са разчетени много добре при конструирането на МПС после ТНТМто само вкарва много неизвестни като резултат с много известни като реални опасения за надежност...

                    Моите 2 стинки

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт на седалка

                      жоро,твоята седалка променяна ли е или е оригинална, защото при мен шофьорската беше променена, а като седна на седалката до шофьора колената ми са опрени в жабката
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лифт на седалка

                        Дясното коляно като го отпусна встрани упира в жабката но мисля това си е от габаритите на колата и тясната и кабина... а отпред не, не опират.

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лифт на седалка

                          Колеги, интересува ме щом са ви тесни вашите автомобили по какви критерии сте ги избирали? Мисли ли сте за комфорта който предлагат или просто сте ги взели защото са с 4х4 задвижване?
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лифт на седалка

                            Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                            Колеги, интересува ме щом са ви тесни вашите автомобили по какви критерии сте ги избирали? Мисли ли сте за комфорта който предлагат или просто сте ги взели защото са с 4х4 задвижване?
                            Аз маята я взех защото ми допадна и последствие прочетох доста хубави неща за нея. Сега даже си я обичам

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лифт на седалка

                              Язък че ти си от Варна, а аз от София. Щеше ми се да се видим и да пробвам как е.

                              Между другото тия две заварки между старата стойка и профила мислиш ли че са достстъчно здрави? Те че са достатъчно големи се вижда, ама нали са по крехки? Дали няма да е добре да се "парне" на още 2-3 места по цялата дължина?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X