Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимане на аквариум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Снимане на аквариум

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4301.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5609629
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4300.jpg
Прегледи:2
Размер:111.6 КБ
ID:5609630

    Това е без допълнително осветление, на високо ISO и със светлосилен обектив. С Олимпуса не знам как ще се получи без добро осветление. Проблема е и че рибите са доста бързи. Евентуално ако успееш да намериш Sigma 30 1.4 за 4/3 или както казаха по-горе колегите - осветление, ако може повече и да е дифузно за да не стават отблясъци. Може да сложиш поляризиращ филтър за да избегнеш отражения от стъклата.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Снимане на аквариум

      Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
      Пробвай в тъмна стая ,само осветлението на аквариума да работи. Зависи отделни риби ли искаш да документираш или биотопа като цяло.
      Това в случая не е биотоп.
      Проблемът на аквариумите с оскъдна растителност и желание на собственика за качествени снимки е това, че за самия аквариум осветлението не трябва да е ярко, а за снимките трябва. За да извадиш хубави снимки трябва наистина добро осветление, иначе няма как да стане.
      Погледни линка, който ти е пратил Стас, там освен снимки на Аквазавъра, има теми с хубави препоръки за качествени снимки. Има и тема за съвети - има кой да отговаря.
      Успех!

      Коментар


      • #18
        От: Снимане на аквариум

        Първоначално публикуван от F.i.f.o. Преглед на мнение
        Как мога да реша проблема с изгарянето на най-светлите участъци?
        Ровичках се из менюто на апарата(впрочем оказа се че е Е-520) и из книжката с инструкции. Това което открих е, че може да прави снимки с "клин", както го пише в книжката. Тоест, един кадър да го запамети в различни вариянти със стъпка в баланса на бялото. Има и възможност да прави такава стъпка в експонацията, но само когато снимам бързи последователни кадри, което не ме устройва.
        Как да направя снимка при която тъмното да е достатъчно светло, за да се виждат детайли, но осветените участъци да не изгорят?
        Също така, правих опит да покрия капака на аквариума с лента в предната му част. Така се образуват по-дълбоки сенки и по-голям контраст, получава се и различна осветеност между предната и задната част на дъното. Струва ми се че по този начин има по-силно усещане за дълбочина.
        Ето:
        Снимай на статив, на 100iso, в raw, експонирай за светлите части и виж после в Olympus Viewer какво ще успееш да изцедиш от файла. На linux би трябвало да работи Raw Therapee, но оригиналния олимпусов софт ти позволява да симулираш реглажите на апарата.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Снимане на аквариум

          Вчера добавих 120 вата към осветлението. Определено има разлика!!! Изтеглих и Raw Therapee, но ще ми трябва време за да мога да направя нещо с нея. Иначе изглежда като доста мощен инструмен, но в ръцете на можещ и знаещ какво прави човек.
          Вчерашните снимки станаха по-добри! Остава малко да се ограмотя от към софтуер и може и да се получи.
          Очаквайте допълнение
          What happens in my garage stays in my garage.

          Коментар


          • #20
            От: Снимане на аквариум

            Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
            Тези африкански цихлиди как се спогаждат със разборите няма ли гонения?
            Малки са още. Но като поотраснат още малко ще стане свинщина със скалариите. Няма да е лошо да не са в един аквариум по ред причини.Малавийските цихлиди живеят в доста по-твърда и ниско киселинна вода, и не обичат водорасли(в езерото Малави няма никакви). Скалариите обратно.Разборите са непретенциозни, освен ако не си решил да ги развъждаш.
            Сори за спама, ама искаме снимки на живи рибки

            Коментар


            • #21
              От: Снимане на аквариум

              Живи са. Прасета съм гледал - за сега ситуацията няма нищо общо.
              ПП Моите много обичат водорасли. Мисля че това им е и естествената храна впрочем, в езерото Малави!
              What happens in my garage stays in my garage.

              Коментар


              • #22
                От: Снимане на аквариум

                Гошко-лошко е прав. Африканците искат твърдост около 8-8.5. Амазонските пък живеят при твърдост на водата 6-7. Едните са в алкална, другите в киселинна среда и затова не се гледат заедно. Във акваристичния форум всичките тези неща ги пише.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • #23
                  От: Снимане на аквариум

                  Пише ги. Чел съм ги. Това не означава че ги приемам като абсолютна истина. И други неща съм чел-статии и учебници в интернет колкото щеш. Не приемайте това което виждате на пръв поглед за несъвместимо като неинформираност от моя страна. Чел съм достатъчно литература по темата за да ми даде основание да се опитам да съвместя няколко рода риби(Трофеус, Псевдотрофеус, Лабидохромис и Птерофилум{по български скаларии, ама скалария е вид! има и алтум и леополди}) от едно и също семейство(Цихлиди).
                  Нещата в природата са по-сложни от това което може да се напише/прочете в една статия! Моля ви да не обръщаме темата в това какво може и какво не може. Аз мога да ги гледам заедно, но не мога да снимам!
                  Последно редактирано от F.i.f.o.; 16-09-14, 10:30.
                  What happens in my garage stays in my garage.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Снимане на аквариум

                    Американските и африканските цихлиди са много различни. Гледал съм 20 години само африкански цихлиди ( малавийски и танганийски). Това за скалариите ти го казвам от опит Успех с фотосите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Снимане на аквариум

                      Офтопик:
                      Основна грешка на цивилизацията е нейното влияние върху природата. Основната вреда за природата е това, че не се съобразяваме с нейните правила и закони, а се опитваме да си докажем, че можем да ги променим. Трагедията е че понякога успяваме.

                      Успех във фотографията!
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #26
                        От: Снимане на аквариум

                        Съгласен съм, но не намирам моите 2 метра в хола за част от природата. Поне не повече от дивана, камината или телевизора. Не и в смисъла който влагате.
                        Офтопика се превърна снимането Ето аз до къде стигнах следвайки съветите ви


                        На мен ми се струва че снимката е по-добре направена, но оставям коментарите на вас. Това което сега не ми харесва е че се забелязва доста шум, а снимах на ИСО 100.



                        ПП Направих колаж със снимки от различни периоди
                        Последно редактирано от F.i.f.o.; 24-09-14, 08:33. Причина: Добавен колаж
                        What happens in my garage stays in my garage.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Снимане на аквариум

                          Защо си мисля, че съвета беше за по-силно а не за по-слабо осветление? А колажа не се вижда.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Снимане на аквариум

                            Има няаква драма със снимките. Аз колажа вижда, но другите не.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #29
                              От: Снимане на аквариум

                              Качвам ги отново като прикачени файлове.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9230039.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5612699



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Demasoni.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5612700



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:collage.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5612701

                              По тъмни са защото експонирам за светлите участъци и след това се мъча с компютър да изсветля тъмните.
                              Осветлението в момента на снимката(първата в пост-а) е около 500 вата(380 в капака над аквариума + допълнително външно).
                              За колажа:
                              Първата снимка е с 260 вата само в капака. Втората- същото в капака + външно ~120W. Третата- 380вата в капака + външно осветление.

                              Дайте конкретен съвет как точно се изсветлява. Това което аз правя определено не е както трябва. Бих искал фона да остане тъмен, светлите места да си останат така както са, а тъмните да се изсветлят до толкова че да се вижда детайл в тях, но все пак да си личи че са по-тъмни от останалото.

                              Ако някой реши да пробва дали може да постигне нещо такова-ето линк към по-голяма снимка: http://s24.postimg.org/mfcvwc5xv/P9230039.jpg
                              Последно редактирано от F.i.f.o.; 24-09-14, 11:16.
                              What happens in my garage stays in my garage.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Снимане на аквариум

                                Първоначално публикуван от F.i.f.o. Преглед на мнение
                                ...

                                Дайте конкретен съвет как точно се изсветлява. Това което аз правя определено не е както трябва. Бих искал фона да остане тъмен, светлите места да си останат така както са, а тъмните да се изсветлят до толкова че да се вижда детайл в тях, но все пак да си личи че са по-тъмни от останалото.

                                Ако някой реши да пробва дали може да постигне нещо такова-ето линк към по-голяма снимка: http://s24.postimg.org/mfcvwc5xv/P9230039.jpg
                                Я качи някъде в нета Raw файла и дай линк да го дръпна да видя какво мога да сътворя с твоя изходен маТриял...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X