Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничител за товар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ограничител за товар

    УАЗ е корава машина , но понякога ги претоварваме доста . И те мъкнат без да се оплакват .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01302.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:6066814 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2052.jpg
Прегледи:1
Размер:214.9 КБ
ID:6066815 . Направих от дебел винкел два квадрата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2376.jpg
Прегледи:1
Размер:170.6 КБ
ID:6066816 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2384.jpg
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:6066818 и ги монтирах на моста Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2379.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:6066817 . Идеята ми е като се натовари тампоните да опрат в тези железа и да не се допуска обръщане на ресьорите. Ограничителите са високи 6 см , или около половината от хода на моста. Заклинвам ги между скобите против разместване и стягам с болтовете , който са 10 мм. Нещо подобно правих навремето на леката кола и бях доволен от резултата. Само че сега исках да мога лесно да ги монтирам и свалям , според нуждите. Като дойде сезона на гроздобера и дърводобива и ги изпробвам ще споделя впечатления.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

  • #2
    От: Ограничител за товар

    Много добра идея и аз се зачудвам само че на бордова Уаз-ка

    Коментар


    • #3
      От: Ограничител за товар

      Добър начин да си изкривиш моста в някоя по дълбока дупка когато си претоварен ...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Ограничител за товар

        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
        Добър начин да си изкривиш моста в някоя по дълбока дупка когато си претоварен ...
        Ще внимаваме
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Ограничител за товар

          А ходовете?
          При нас някой слагат допълнителни тампони или пружини.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Ограничител за товар

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            А ходовете?
            При нас някой слагат допълнителни тампони или пружини.
            Нарочно ги направих за лесен монтаж , ще се слагат само когато има тежък товар. Така или иначе купето ляга на моста , поне ще е малко по високо.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Ограничител за товар

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              Добър начин да си изкривиш моста в някоя по дълбока дупка когато си претоварен ...
              ....ти сериозно ли? Голям човек си и смятам че не говориш глупости.
              aldr ти ако питаш NIK Може да се хване на бас че тампона отзад не може да опре на моста,а ти си играеш тука .....хаха
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #8
                От: Ограничител за товар

                Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                ....ти сериозно ли? Голям човек си и смятам че не говориш глупости...
                Явно не си виждал скъсани опори и мост изкривен от ударите на бъмп стопа , и това на състезателна машина която е доста по лека от Уаза ... на всичкото отгоре става дума за мост от Уаз , който не се слави с голяма здравина на ръкавите ...
                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Ограничител за товар

                  Ква е идеята на тоя ограничител, освен да си изкривиш моста не виждам друго какво може да постигнеш? Как помага за претоварването ? Като опре на тампона на всяка дупка - удар, ресьора спира да работи .... ако искаш да го товариш сложи си повече листове
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ограничител за товар

                    Еми аз досега не съм успял да изкривя нищо,НО щом ти казваш ти вярвам все пак аз не съм състезател.....
                    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                    Съдействие на закъсали автомобили

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ограничител за товар

                      Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                      Ква е идеята на тоя ограничител, освен да си изкривиш моста не виждам друго какво може да постигнеш? Как помага за претоварването ? Като опре на тампона на всяка дупка - удар, ресьора спира да работи .... ако искаш да го товариш сложи си повече листове
                      Писал съм по горе - да не се обръща ресьора.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ограничител за товар

                        Първоначално публикуван от boychoivanov Преглед на мнение
                        ....ти сериозно ли? Голям човек си и смятам че не говориш глупости.
                        aldr ти ако питаш NIK Може да се хване на бас че тампона отзад не може да опре на моста,а ти си играеш тука .....хаха
                        Може , може ...преди две години баща ми искаше да му прекарам едно пале циментови тухли. Викам на тоя с мотокара - давай цялото пале вътре И като отпусна вилиците джипа клекна до земята. Викам , колко тежи това пале - а той - 1200 кг. Мамка му - вади го ...превозих го на два пъти. При 600 кг не е проблем , но с дървата отивам на около 800 и ресьорите почват да се обръщат ( тампоните са опрели на моста ) е точно това искам да избягна. Натоварен с дървата имам около километър не много лош черен път и съм на асвалта. Минавам го внимателно.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ограничител за товар

                          Ако сложиш повече (нови) листове ще го постигнеш и ще си запазиш еластичността на ресьора няма да е твърда връзката
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ограничител за товар

                            Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                            Ако сложиш повече (нови) листове ще го постигнеш и ще си запазиш еластичността на ресьора няма да е твърда връзката
                            Скобите не могат да поемат повече листове . А нов ресьор - 160 лв не мога да си позволя. За това слагах и подложки на люлките Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2273.jpg
Прегледи:2
Размер:123.9 КБ
ID:5609995
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ограничител за товар

                              Ограничителите си свършиха работата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2447.jpg
Прегледи:1
Размер:286.1 КБ
ID:5611763 при това положение , джипа почти натоварен тампона опира в ограничителя и ресьора е прав , не се огъва надолу Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2443.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5611764. При качването по черния път ( празен ) тампоните не ги усещах да " чукат " в ограничителите. Такова чукане усетих само на легнал полицай в града. ... сигурно защото минах на трета през него.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X