Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

    Карданите имат резлика освен в болтовете и в дължината. По спомен мога да кажа че разликата идва от раздатката. Имат цветна маркировка. За автоматик и он деманд раздатка е маркиран с силвър металик цвят.
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • #47
      От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

      Някой ако има за продаване да казва ,по моргите за дължина не ми споменаха само за разлика в болтовете .

      Коментар


      • #48
        От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

        Така кардан намерих и му е скъсан маншона на карето някаква идея от къде да купя въпросния маншон?

        Коментар


        • #49
          От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

          Първоначално публикуван от kgp68 Преглед на мнение
          Така кардан намерих и му е скъсан маншона на карето някаква идея от къде да купя въпросния маншон?
          Пробвай по размер,от някой друг ще стане.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #50
            От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

            Продават се универсални силиконови но Вюрт. Ако не намериш пиши на лично ще ида да ти купя един и ще ти го пратя.

            Коментар


            • #51
              От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

              Благодаря на отзовалите се относно маншона .Сложих един временен външно на карето който ще спаси положението докато ми дойде оригинален от Англия тук никъде не се продава отделно там има и карето като резервна част. Това добре с маншона но се оказа , че свален кардан е равен на проблем . При закачане на кардана имам същия проблем като на колегата започнал темата . При желанието за ускорение на джипката и натискане по сериозно на газта се чува едно двойно отчетливо прищракване в областта на предния диференциал чрак чрак и това е няма шумове виене и т.н. Доколкото прочетох е проблем във веригата разтегната и може би прехвърля. Имам молба за съвет от някой ,да ми каже какво точно ми предстой от тук нататък за да го отстраня това прещракване . Смяна на веригата( къде се намира въпросната верига ?) или нещо друго просто да не разглобяваме без цел и да не се купуват излишно части . И още едно пояснение да внеса преди секунди говорих по телефона с човек който е монтьор и е по във час с тези машини и първия въпрос след като му обясних за въпросното чукане бе : Гумите еднакви ли са ти ? и моят отговор е не защото са различни предните са зимни а задните двете даже са различни една от друга . Той ми каза ,че проблема е точно от там. Възможно ли е това? Аз щях да купя гуми но едно по едно и мислех да са само 2 защото предните са добри но вече не зная за първи път имам автомобил 4х4. И най важното ако има майстор който знае как да отстрани проблема ще е перфектно ,просто моля за контакти Благодаря предварително
              Последно редактирано от kgp68; 01-08-17, 10:17.

              Коментар


              • #52
                От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                За тези автомобили е задължително всички гуми да са еднакви. И като марка и като пробег.
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • #53
                  От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                  Утре ще ги сменя, дано проблема изчезне, ще пиша пак за помощ.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                    Вчера взех нови гуми и след смяната им всичко относно прищракването изчезна . Напъвах я на позиция Ауто на асфалт и няма никакви шумове и щракания както преди. В позиция Ауто индикация на таблото не свети само когато мина на бавни след секунди светва на таблото , това нормално ли е ?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                      Късметлия! Чак ти завиждам! За лампичката е нормално.
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • #56
                        От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                        Де де не завиждай моля те да не се развалят нещата . Гумите дето ги свалих две са еднакви предни бяха задните са и двете различни идеята ми е ако намеря подобни две еднакви за задни дали ще стане да използвам тези гуми че не са никак евтини .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                          Здравейте отново . Както казват хората много хубаво не е на хубаво . Моито джипче на сухо няма проблеми но преди дни когато валя го вкарах в черен път с доста голям баир и кал като 10см и се оказа ,че катери прилично без дори да включвам бавните . Но щракането си го има когато предните гуми почват да буксуват. Прецених от писаното от колегите в темата ,че е веригата и в момента я чакам да пристигне от чужбина . Дано да не разглабяме раздатката напразно а да е друг проблема .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                            Проблема с тракакането е решен. След пристигане на веригата от чужбина защото е в пъти по евтина ,я смених и сега всичко е ОК прищракването при много зор изчезна . Благодаря на всички който се опитаха по някакъв начин да ми помогнат.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                              Дано това да ти е последния проблем !
                              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                                Благодаря дано но като има помощ и съвети не е страшно . Все пак караме стари автомобили и трябва да се стягат навреме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X