Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

    Благодаря ще пробвам . Макар че съм го правил два пъти и не съм чул тракане . Тракането се чува много добре в трева на auto И се чува в предно ляво колело .Имам усещането че колелето прескакача , работи на пресекулки. ПИВЕТ.

    Коментар


    • #17
      От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

      Много ясно, че ще прескача като се въртят еднакво и едновременно и двете предни колела. Затова 4х4 се включва само когато настилката е достатъчно хлъзгава за да пребуксува вътрешното ( в завоя ) колело.

      Коментар


      • #18
        От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

        4X4 се включва автоматично и тракането се чува само от ляво.

        Коментар


        • #19
          От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

          Кой е казал че предните гуми се въртят с еднаква скорост.Кията няма преден блокаж за да се случва това.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #20
            От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

            Симо направих теста който ми препоръча . на auto на прав път и на поляната независимо дали е в завой или направо като я изрежа яко се чува претракване единично , като че ли се чукат метал в метал.Като включих LOW на широко място и направих кръг бавно и на голям диаметър за да натоваря раздатката това претракване го няма .Между другото когато претраква на поляната на auto се чува все в ляво отпред независимо дали съм на ляв ,десен завой или направо. Изрежа ли ,я претраква . карам ли я спокойно няма проблем .

            Коментар


            • #21
              От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

              Най - добре прочети темата "От фул - тайм в парт - тайм". Там е описано що годе защо преплъзват гумите.

              Коментар


              • #22
                От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                Отидох на широка поляна и включих LOW както ми каза , нямаше никакво тракане но auto при яко изрязване се чува то не бива да се нарече тракане защото е повтарящ се единичен шум като метал в метал .Ако карам плавно без рязко подаване на газта този проблем го няма.

                Коментар


                • #23
                  От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                  Хмм интересно. По принцип на бавни предния мост е 100 процента зацепен. Което значи че би трябвало шума да го има пак. Става много странно. При Ауто логиката е колата сама да си кара на задно и при констатиране на боксуване да пусне вътрящ момент към предния мост.А при бавноте предния мост се задвижва непрекъснато...има ли някакъв вариант да запишете звука,да не се окаже каре...просто другото няма логика...
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #24
                    От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                    Симо благодаря ти че си съпричастен , разчитам много на твоята компетентност и отзивчивост.Ще запиша звука и ще го публикувам . Само още един въпрос , ако е каре то няма ли да трака и без преден кардан , защото този проблем го забелязах след монтирането на кардана.Ако искаш обади ми се на 0896737357. ще те набера като я тествам. да чуеш звука.Привет.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                      Ако го прави само с монтиран преден кардан,то почти сигурно е верига...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                        Колеги време е да завърша темата .Гледах един клип как се скъсява веригата на раздатката, направих го и шумът от тракането изчезна , но веригата се оказа много стегната и се явиха друг шум .Не съветвам никой да парави този експеримент. Трябваше да карам така и да чакам веригата да се разтегне или да се скъса. За това смених веригата с нова лагерите и семиригите .Сега проблема е отстранен след две години чудене и помайване.Благодаря на всички колеги които бяха съпричастни.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                          Първоначално публикуван от kircata_gb Преглед на мнение
                          Колеги време е да завърша темата .Гледах един клип как се скъсява веригата на раздатката, направих го и шумът от тракането изчезна , но веригата се оказа много стегната и се явиха друг шум .Не съветвам никой да парави този експеримент. Трябваше да карам така и да чакам веригата да се разтегне или да се скъса. За това смених веригата с нова лагерите и семиригите .Сега проблема е отстранен след две години чудене и помайване.Благодаря на всички колеги които бяха съпричастни.
                          Дай го този клип да го видим и ние!
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                            Кирцата линк май няма да прати ама на мен главата ми ражда да сложа обтегач на веригата. Най-вероятно ще стигна до същия извод като него ама по прекия път
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                              Здравейте. Каран Соренто 2.5 2003 г. с авто и бавни 4х4. При мен не иска да включи предния мост колкото и да буксува. Моля за някаква насока ако някой има опит с такова проблемче . На бавни си превключва няма проблем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем

                                Наведи се отдоло и виж дали има преден кардан
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X