Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква зимнина турнахте?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Каква зимнина турнахте?

    Така, да дам малко инфо за краставичките ми.
    На първо място установих, че не са отровни . Беше ме страх че съм ги преварил но са си хрупкави. Може би съм предобрил с една идеика оцета защото си накиселяват, но като цяло съм доволен от резулата. Чесъна определено си е отдал вкуса и аромата, следващата година ще са само с по една скилитка.
    Партидата с чушлетата още не съм я опитвал но като пробвам ще пиша и за нея.
    От над 30 буркана само един даде фира (капачката не беше хванала), и то от тези с винтовата капачка. От другите с "пресовата сглобка" имам 100% успеваемост.

    Коментар


    • #32
      От: Каква зимнина турнахте?

      Мисля че е време да съживим темата.
      Краставичките от миналата година бяха много добри, но тези с лютите чушки не можах да ги изям - бяха ми малко по лютички от колкото мога да понеса
      Тази година пак сложих 30 буркана по описаната рецепта, само че с по една скилидка чесън.
      Сега съм си харесал още една рецепта, този път за сурова туршия. Не знам как се води точно, но съдържа зелени домати, зеле, моркови и целина. Маринадата е като на краставичките - оцет, сол и захар. Залива се с гореща вода, колкото да дръпне капачката. Бурканите се обръщат всеки ден в продължение на две седмици. Някои слагат и по две хапчета ацетизал, други - не. Зелицето става много хрупкаво и вкусно.
      Със сигурност сте я опитвали и приготвяли, ако има нещо което пропускам - сега е момента да кажете защото следващата събота съм си я отделил за това

      Коментар


      • #33
        От: Каква зимнина турнахте?

        За суровата туршия- същата рецепта, но добави и карфиол, току що затворих 20-ина такива буркана. А сега му е времето и за печени червени чушки- печеш, слагаш по пликове и във фризера. Зимата вадиш пликчето и кеф ти с чесън и напечено олио, кеф ти панирани, купешките в бурканите са кисели и не стават за тия цели, а и са доста скъпи, а чушките са левче килото в момента.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #34
          От: Каква зимнина турнахте?

          Благодаря за съвета! Ще те послушам и ще добавя малко карфьол.
          Забравих да спомена, че може да се сложи и резанче червено цвекло за оцветител. Сега даже съжалявам че не се сетих за цвеклото за да пробвам как ще изглеждат 2 -3 буркана с червени краставички Със сигурност ще е не стандартно.

          Коментар


          • #35
            От: Каква зимнина турнахте?

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            За суровата туршия- същата рецепта, но добави и карфиол, току що затворих 20-ина такива буркана. А сега му е времето и за печени червени чушки- печеш, слагаш по пликове и във фризера. Зимата вадиш пликчето и кеф ти с чесън и напечено олио, кеф ти панирани, купешките в бурканите са кисели и не стават за тия цели, а и са доста скъпи, а чушките са левче килото в момента.
            И аз така практикувам,даже и лютите чушлета така ги прибирам.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #36
              От: Каква зимнина турнахте?

              Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
              ... Една баба ми рече да сложа вишневи и лозови листа. Хем давали аромат, хем били консервант. Добре, че я послушах. Който не е пробвал да не му мисли никак, няма да сбърка. Вече във всички видове туршии слагам такива листа, като не пестя количествата и резултатът е зашеметяващ.
              Благодаря. В моята астма има още, ще наскубя малко да пробвам тази година с туршийката.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #37
                От: Каква зимнина турнахте?

                И аз приключих с приготвянето на зимнината - остана само киселото зеле, но то е специалитет на майка ми. Та така направихме кьопоолу, люти чушлета, рязана туршия с камби, моркови и карфиол, пълнени със зеле и моркови камби и една салатка от зелени домати, която обожаваме в нашето семейство. Ето и рецептата:
                Салата от зелени домати/излизат около 19 компотени буркана/
                Продукти:
                16 кг. съвсем зелени домати
                800 гр. сол
                1 кг. захар
                4 дафинови листа
                20 зърна бахар
                6-8 глави чесън
                20 зърна чер пипер
                1,6 литра 6 градусов оцет
                1 литър олио
                копър

                Доматите се нарязват на парчета и се посипват със солта и захарта и се объркват. Сместа се оставя да престои 3 часа. Прецежда се сокът и към него се прибавят - оцетът, олиото и подправките без копъра и чесъна. Маринатата се вари 1 минутка и се изключва. Нарязаните домати се объркват с копъра и нарязания на дребно чесън и се напълва в бурканите, заливат се с маринатата и се заваряват 5 минутки.

                Коментар


                • #38
                  От: Каква зимнина турнахте?

                  25 килограма лютеница от домашни зеленчуци и БЕЗ патладжан!

                  Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                  - Ясен

                  Коментар


                  • #39
                    От: Каква зимнина турнахте?

                    Ево, приемаш бартери, нали?
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #40
                      От: Каква зимнина турнахте?

                      С теб точно ДА!
                      Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                      - Ясен

                      Коментар


                      • #41
                        От: Каква зимнина турнахте?

                        Аз турнах китайската туршия и рязано зеле.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151010_154418.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5685948

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151010_154449.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5685949

                        п.п. за Дочев:

                        Китайско зеле

                        Съставки:
                        зеле - 3 кг
                        моркови - 2 моркова нарязани на лентички
                        чесън - 6 скилидки /нарязани/
                        сол – 60 грама или на вкус
                        захар - 170 грама
                        оцет - 170 грама
                        3 броя зелени люти чушки нарязани на тънки кръгчета
                        Приготвяне:
                        Нарязват се зеленчуците, овкусяват се с всички подправки, разбърква се без да се мачка и се оставя да предстои 12 часа. Туршията е готова за консумация. Държи се в хладилник, т.к. в нея няма консервант и на топло ще се развали.
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #42
                          От: Каква зимнина турнахте?

                          Тая година съм се подготвил доста добре за зимата. Направихме лютеница, краставички, домати, доматено пюре, чушки, люти чушки, сладко от сини сливи, компот от праскови, туршия (зелени домати, пипер, моркови и цветно зеле) в три литрови буркани. Отделно 35 пилета чакат сатара края на октомври. За гарнитура съм приготвил 150 кила картофи и 40 кила лук. За бобеце има две връзки червени люти чюшлета, както и една гаца чесан. Всичко това е домашно, собствено производство. Сега чакам да излезе праза по пазарите да се запася с пет връзки. Предстои правене на суджук, луканка и рибици на по късен етап. Мисля да направя и пастет, който правехме преди години, ама съм изгубил рецептата, та ще искам помощ от роднини, който също го правиха.
                          Nissan Terrano 2 2.4i

                          Коментар


                          • #43
                            От: Каква зимнина турнахте?

                            И ако нямаш ракия и вино какво ли ще правиш тез неща...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Каква зимнина турнахте?

                              Здравейте,
                              Този weekend сложих 12 буркана от суровата туршия. Забравих да купя карфьол така че карах само със зеле.
                              Съставки: Зеле, зелени домати, моркови, целина, червено цвекло за цвят, по два аспирина на буркан. Целината придава много хубав аромат, използвах както листата така и главата, нарязана на тънки филиики. Маринадата е като за краставички - 2/3 супена лъжица сол, 1 сл захар и 65 - 70 мл. оцет. Оцета беше ябълков 5%, получен чрез ферментация а не "подкиселител" който си е прост оцветен разтвор на оцетна киселина.
                              След като напълних бурканите възможно най плътно залях с вряла вода и затворих възможно най бързо за да дръпне капачката. Сега десетина дни ще ги обръщам.
                              Надявам се да не съм се изложил, ще пиша за резултата но няма да им посягам поне до края на месеца за да се овкусят както трябва
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tur1.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5686303
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tur2.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5686304

                              Коментар


                              • #45
                                От: Каква зимнина турнахте?

                                Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
                                И аз приключих с приготвянето на зимнината - остана само киселото зеле, но то е специалитет на майка ми. Та така направихме кьопоолу, люти чушлета, рязана туршия с камби, моркови и карфиол, пълнени със зеле и моркови камби и една салатка от зелени домати, която обожаваме в нашето семейство. Ето и рецептата:
                                Салата от зелени домати/излизат около 19 компотени буркана/
                                Продукти:
                                16 кг. съвсем зелени домати
                                800 гр. сол
                                1 кг. захар
                                4 дафинови листа
                                20 зърна бахар
                                6-8 глави чесън
                                20 зърна чер пипер
                                1,6 литра 6 градусов оцет
                                1 литър олио
                                копър

                                Доматите се нарязват на парчета и се посипват със солта и захарта и се объркват. Сместа се оставя да престои 3 часа. Прецежда се сокът и към него се прибавят - оцетът, олиото и подправките без копъра и чесъна. Маринатата се вари 1 минутка и се изключва. Нарязаните домати се объркват с копъра и нарязания на дребно чесън и се напълва в бурканите, заливат се с маринатата и се заваряват 5 минутки.
                                След колко време доматчетата могат да правят компания на ракията?
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X