Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

    Спрял съм се на класическата двойка, с мотор 1,8 бензин и 4х4 задвижване... Има ли някой, който е имал опит с такъв екземпляр ?
    И по-точно ще се ползва за черен път и риболов (без тежък офроуд и яка кал) и същевременно ежедневна градска употреба... Рових за мнения за него, но са доста оскъдни... И другото, което ме интересува е - как седи с колелата - постоянно ли е 4х4 или може да се изключват 2те колела ?

  • #2
    До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

    Супер машина е но много лесно се закъсва с нея защото не е повдигната ,а хората и надценяват възможностите, за кал не знам ,но на сняг до 25 см прясно навалял с хубави гуми върви.4х4 е с виско муфа преди задния диференциал разход на гориво 10 л на градско и 7-8 извънградско ,мах скорост до 210 съм стигал, моят беше с двигател 1р -98 конски сили с Дигифант система за впръскване.Задните гуми се износват по бързо от предните защото са с чупещи се рамена ,недостатък е че при всичко сварзано със задния мост се поръчват части от Германия на двувратите има гниене до капачката на резервоара
    4х4 на тази кола е по скоро сложено за по голяма сигурност и безопасност.

    Коментар


    • #3
      До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

      да не си взел голфа на соти бре

      Коментар


      • #4
        До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

        Става!!!Особено за това,за което го искаш.Според мен е перфектната рибарска кола.Но фабрично е нисичък.За това е нужно "малко лифт".Има вариянт под него да има м/у 30 и 36 см клиренс.Моя(вече бивш)беше такъв.Под ръководството на Йори(ЙорданКолев) се смени окачването,сложиха се подходящите гуми и се постигна желания резултат.Най-вероятно 'айдуците са го сбъркали с Кънтри и отече...
        Колега,ако ще взимаш такъв,гледай отдолу да не е изгнил.На годинки са вече.
        П.С.Кусур е,че няма бавни и му е проблем потеглянето на голем баир.Не трябва да се прави.А преодоляването-"с цЕлата газ".Лек е...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

          Прав си Соти за бавните Съжалявам че са ти го откраднали

          Коментар


          • #6
            До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

            Не, не съм го взел още.... Имам намерение... Харесва ми, защото е изпитана машина - като двигател и защото предполагам ще го подържам спокойно, без да правя сметки за всяка част... Относно клиренса - бая четох и стигнах до извода,че може да се вдигне малко - както човека отгоре написа - 30тина и нагоре см... А и все пак ще се ходи по черни пътища с него (пътища все пак ) и няма да го пъхам в калта, защото ми е ясно,че няма да има измъкване
            Много съм благодарен за мненията и акъла - ако има още, с удоволствие ще го попия, защото го умувам и май натам бие работата

            Коментар


            • #7
              До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

              Как по-точно става номера с повдигането? Много съм се чудил и освен с удължаване чрез заваряване на макферсона (ако амовете са тип "пълнител") друго не се сещам....???
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #8
                До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                Как по-точно става номера с повдигането? Много съм се чудил и освен с удължаване чрез заваряване на макферсона (ако амовете са тип "пълнител") друго не се сещам....???
                Отпред дължината на амортисьора не може да се увеличава защото полуоските опират в моста.

                Коментар


                • #9
                  До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                  Синхро е много надеждна и здрава система

                  За 5,6 години успях да счупя едно предно каре, а Пасата на моменти съм го натоварвал умопомрачително

                  Така че, за целите които ти трябва е идеален
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #10
                    До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                    здравейте, карам голф 3 синхро от 4 г. 1,8 бензин / гас; разход от 12 до 16. взех го на 280000 км. германче за 40000 смених: амортисйори, 1 шарнир, (ляв фар ) и само консумативи; Карам го в сняг, кал, пясак, за сега ме е оставял веднъж на плажа по моя грешка, не трябваше да спирам. Имам и всички резервни части по синхрото, за всеки случай, но не съм ги ползвал още; Сега съм го подложил на най тежкия тест драйф - Жена ми го кара вече и ако успее да го счупи ще ви пиша;
                    LZ2STI

                    Коментар


                    • #11
                      До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                      Здравейте виждам че има много отзиви за голф 3 синхро Имам един такъв 1.8 90 коня моно инжекциа и искам да ви питам някой неща. Сега най-вероятно ще ми се наложи да сменя предните амортисьори но незнам какви да търся. Да препоръчате нещо тъй като аз почни нищо не вдявам от коли ). И друго, което искам да ви питам. Развали ми се разрядката която прехвърля движенито до отзад. Махнахме част от кърдана и колелата в кутията ги махнахме. Та да ми кажете може ли да се намери такава част колко пари излиза и има ли смисъл да се прави?
                      Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • #12
                        До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                        Първоначално публикуван от f0rsak3n Преглед на мнение
                        Здравейте виждам че има много отзиви за голф 3 синхро Имам един такъв 1.8 90 коня моно инжекциа и искам да ви питам някой неща. Сега най-вероятно ще ми се наложи да сменя предните амортисьори но незнам какви да търся. Да препоръчате нещо тъй като аз почни нищо не вдявам от коли ). И друго, което искам да ви питам. Развали ми се разрядката която прехвърля движенито до отзад. Махнахме част от кърдана и колелата в кутията ги махнахме. Та да ми кажете може ли да се намери такава част колко пари излиза и има ли смисъл да се прави?
                        Благодаря предварително.
                        Не разбрах какво точно си махнал,пиши по-разбрано... Раздатката ли е строшена или виското?
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                          Аммм аз много много не разбирам до колкото знам раздатката (кутия която има запчати колелета). Та въпросът ми беше дали мога да намеря такова чудо на какви пари и дали си заслужава да го правя. И другия е че най-вероятно ще трябва да сменям амортисьори има ли разлика от тези на обикновенните голфове и какви пари струват горе долу.

                          Коментар


                          • #14
                            До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                            Имам раздатка за Голф 2 синхро. Ако ти става казвай. Имам и заден мост за синхро.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #15
                              До: VW Golf 2 - 4x4 - дайте акъл

                              Предните амове са еднакви с тези от обикновен Голф.Задните са си за Синхро.По-къси са...Ако свалиш кардана,колата ще остане само на предно и ще върви доста по-леко,ама к'ва файда,като няма 4х4...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X