Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DACIA DUSTER 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DACIA DUSTER 4x4

    Какво мислите за Dacia Duster 4x4 и трансформирането му в Offroad автомобил? някой правил ли е нещо подобно? благодаря предварително Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster.PNG
Прегледи:1
Размер:562.4 КБ
ID:6066445

  • #2
    От: DACIA DUSTER 4x4

    Здравей,Тони и добре дошъл във Форума!
    Някъде беше разисквана темата за Дъстера. Помня,че имаше доста противоречиви мнения за нея...
    Не съм карал такъв автомобил и не бих могъл да залагам кой агрегат - дизел или бензин е по подходящ в случая. Но трябва мощ със сигурност!
    Смятам,че с що-годе приличен клиренс и по мнение на собственици на Дъстер с доста къса първа предавка става за лек оффроуд.
    Относно визията - бих веднага сменил окачването с по-високо+гуми, както и премахване на тези 'бъмпери' или брони от пред и отзад. В подобни състезания те вероятно сами ще си паднат.
    Иначе би ми било доста интересно как се държи извън пътищата.
    Поздрави и успех от мен!

    Коментар


    • #3
      От: DACIA DUSTER 4x4

      Миналата година на състезанието в Бяла 2 румънски екипажа завършиха ралито съвсем прилично.Единия беше с повдигнато окачване,но другия ако не се лъжа беше със стандартното окачване.Лично аз съм тествал Дъстъра на приятел и мога да кажа,че има доста добри възможности за лек офроуд.Има добри преден и заден свес,блокируем централен диференциал(муфа).Бензиновите мотори са слаби.Дизела 110 коня има приличен въртящ момент за тежестта на автомобила.Не знам характеристиките,пиша личните си впечатления от няколко теста.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #4
        От: DACIA DUSTER 4x4

        Първоначално публикуван от Селски пич Преглед на мнение
        Здравей,Тони и добре дошъл във Форума!
        ...Дъстер с доста къса първа предавка става за лек оффроуд.
        ...
        Това е за модификациите със 6-степенна скоростна кутия, която се предлага само за 1,5 dCI и 1,2 TCe
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: DACIA DUSTER 4x4

          Виж руските сайтове.Има доста инфо,за повдигане,гуми,поставяне на лебедки и тест драйв.Максималния размер гуми, които може да побере без лифт е 225/70/16 и само лек офроуд според мен и леки кални разходки. Двигателя трябва да е поне 2.0,че 1.6 е малко слабичък.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: DACIA DUSTER 4x4

            Ето една Dacia Duster No Limit, представена от Жан-Филип Дейро. Сърцето е от Нисан GT-R. Ти да видиш...
            https://www.youtube.com/watch?v=QYc8KTHavjE
            Не знам за офф, но за писта и рали си е напълно ОК!В този си вид.Към 800 коня под синия капак ако не се лъжа!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-Dacia-Duster-No-Limit-Side-588x326.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5608444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dacia-duster-no-limit.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5608445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dacia-Duster-No-Limit-35.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5608446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dacia-Duster-No-Limit-5.jpg
Прегледи:1
Размер:195.9 КБ
ID:5608447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20110608-81820.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5608448

            -----Обърнете внимание на снимката по-долу - вече Dacia No Limit във версия LEGO! Което я поставя в графа 'Легенди', в едно с Lego Batman i Lego Star Wars.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dacia-duster-no-limit-din-lego-5e6ac15482768ab7c4-0-0-0-0-0.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5608449
            Последно редактирано от Селски пич; 03-09-14, 13:29.

            Коментар


            • #7
              От: DACIA DUSTER 4x4

              В тази дачия, освен надписите, кое друго е Дачия

              Коментар


              • #8
                От: DACIA DUSTER 4x4

                фаровете и логото! този моделе е направен специално за участието в Pikes Peak Hill Climb ако не се лъжа

                Коментар


                • #9
                  От: DACIA DUSTER 4x4

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  В тази дачия, освен надписите, кое друго е Дачия

                  Колегата ми взе думите от устата. АН2 няма толкова големи крила като спойлера на тази Дачия.
                  Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                  Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: DACIA DUSTER 4x4

                    Що не. Става. Основните неща си ги притежава. Имат си независимо окачване на четирите колела, с което ще опипва терена, имат прилична стабилност и се държат добре при рязка промяна на посоката около препятствия. Кален терен не им е проблем дори в заводския вариянт. На автоматичен режим движи предните колела и пуска мощност назад когато е необходимо, до 50/50, като има възможност и за ръчно заключване когато ти кефне. Тук са взели малко помощ от Нисан, което е много добре. ABS-то пък е от Бош. Леки и компактни са, което хич не е за пренебрегване, и имат приличен ъгъл на подход спрямо наклон. Трябва само да се вдигне още малко. Доколко са здрави обаче не знам, при състезателния офроуд частите са под допълнителен натиск в сравнение с това за което са проектирани. Инженерите от Рено досега не са правили сериозни офроуд автомобили, но явно имат желание. Оптимизъм навява и фактът, че Дъстер е проектиран за развиващи се страни с предизвикателни пътни условия (много се продават в Южна Америка, Северна Африка, Близкия изток), т.е. изглежда че е мислено и за издръжливостта, на теория се води че отдолу са подсилени, включително калниците. Много добре са защитени срещу корозия и влага, няма висяща електроника, всичко си е предвидено за извън пътя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: DACIA DUSTER 4x4

                      Първоначално публикуван от Anthony1985 Преглед на мнение
                      фаровете и логото! този моделе е направен специално за участието в Pikes Peak Hill Climb ако не се лъжа
                      Точно за там е правена.И франсето е 'батисва', та отнася цялата предна ходова част почти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: DACIA DUSTER 4x4

                        Дъстър 1.6 става за всичко друго,но не и за офроуд в фабричен вариянт,имам доста километри на няколко служебни.Отпред муцуната е дълга и ниска,на 20 см.сняг овисва отпред, 1.6 мотора трудно развърта зимни гуми при буксуване,инъче е чудесен семеен автомобил
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: DACIA DUSTER 4x4

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          ...Много добре са защитени срещу корозия и влага, няма висяща електроника, всичко си е предвидено за извън пътя.
                          Като видях въртока за режимите - 1/1 с Кашкайския. Навярно и 'зад него' механиката е същата - електроуправляема муфа с пакет съединители за задния мост.
                          Поне аз бях доволен от поведението зимата и в дълбок сняг - включва неусетно и дърпа уверено дори и да си го оставил на автомат, а не 'заключен'....
                          Единственото притеснително - съединителите се командват от допълнително съединителче и електромагнит(съединителчето изпълнява роля на механичен усилвател на усилието), и съответно биха имали тенденция към износване и загряване при голямо натоварване ако не са 'заключени'...
                          При мен нито веднъж не се е сърдил заради загряване, но и не съм го мъчил прекалено..
                          Но все пак - едва ли би издържал при по-сериозно натоварване извън пътя...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: DACIA DUSTER 4x4

                            Карах на тест драйв Дачия Дъстър топ комплектация с дизел - много ми хареса поведението и на пътя и возията, като контраст на хипер спартанският интериор (който надделя и си купих кашкай).
                            Та на въпроса - това е леко вдигната лека кола, изключително приятна за парите си, но абсолютно не ставаща за оффроуд (както и 99% от съвременните паркетници).
                            За съжаление не можах да тествам системата 4х4 и не се наемам да я коментирам, а там разликите са Огромни дори при моделите на един производител!
                            Давам пример с моите СУВ-чета - Рено Колеос - страхотно поведение извън пътя точно като кола с 3 блокажа! Но естествено има и недостатъци - прегрява муфата и изключва задният мост когато пожелае (при мен се случи в един дълбок сняг на стръмен черен път след около километър борба, просто спря, добре, че надолу нямаше проблеми и само на предно).
                            Кашкай - много добра система (4х4) но значително по пътно ориентиран от колеоса!
                            Мурано - само за шосе Но там се справя чудесно!
                            Тествах зимата и КИА Мохаве - Трагедия като 4х4 ????
                            Сега чакам снега за да пробвам Фиата
                            Последно редактирано от alex_markov; 04-09-14, 12:19.

                            Коментар


                            • #15
                              От: DACIA DUSTER 4x4

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dacia-Duster-No-Limit-09-1000x712.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5608596
                              Поразрових из нета:
                              Прототипа е разработен от 'Tork Engeneering', а мотора е преработен агрегат 3.8 литра V6 - Нисан GT-R,като инженерите от Sodemo 'вдигат' конете от 530 на 850.
                              Колата тежи 950 кг. И не намирам да има ограничения за мощността на колите,участващи на Pikes Peak. Тази липса на ограничения за мощността лично мен ме грабва като фен. И самата надпревара е доста атрактивна за комплексарските ми наклонности...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X