Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доброволно кръводаряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доброволно кръводаряване

    Привет!
    Дарявам кръв няколко пъти в годината и по собствена инициатива съм решил да го осъществя отново. Смятам да даря в четвъртък около 13.00 в 'Националния център по трансфузионна хематология', който традиционно навестявам.
    Адрес: гр.София,ул.Бр. Миладинови N:112,близо до бившият 'Майчин дом'.
    Ако има доброволци,пишете тук до ранния следобяд за да има време да се обадя и проверя ще ли ни приемат бройката в четвъртък - 04.09.2014
    Повече за кръводаряването тук:http://ncth.bg/

  • #2
    От: Доброволно кръводаряване

    В същност коригирам се и ще позвъня в центъра в четвъртък преди обяд с евентуална бройка хора.До тогава - който иска да дари - да пише тук.
    Последно редактирано от Селски пич; 02-09-14, 19:10.

    Коментар


    • #3
      От: Доброволно кръводаряване

      Дано да несъм закъснял. Пиши мен. Кръвната ми група е А1+. В тяхен регистър съм като кръводарител.

      Коментар


      • #4
        От: Доброволно кръводаряване

        Даже няма и какво да се звъни при тях. И 30 човека да се явите (което няма как да стане тия дни), с шеги и закачки за час-час и половина ще ви източат.

        Коментар


        • #5
          От: Доброволно кръводаряване

          И тъй - благодаря на отзовалите се!Имаше и скромна почерпка за сплотяване на форумното братство!
          Да живей!

          Коментар


          • #6
            От: Доброволно кръводаряване

            Защо ми звучи като крясък на патица "мюре". Като искаш дарявай си кръв колкото искаш. Ама защо се опитваш да водиш другите в твоята посока. Аз съм давал кръв 15-тина пъти до 30-тата си годишнина(най често по необходимост или по принуда) от тогава досега още три пъти. Ти дали си дал толкова. Или броиш и тия дето си завел там.
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #7
              От: Доброволно кръводаряване

              Така или иначе, редовните кръводарители не чакат повод или акция, за да минат през Центъра. Заслужава уважение усилието всеки път да запалиш още нови хора за каузата. Колкото повече, толкова повече Всеки път, когато ме източват си припомням колко е ценно, че все още съм от правилната страна на иглата...

              Коментар


              • #8
                От: Доброволно кръводаряване

                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                Така или иначе, редовните кръводарители не чакат повод или акция, за да минат през Центъра. Заслужава уважение усилието всеки път да запалиш още нови хора за каузата. Колкото повече, толкова повече Всеки път, когато ме източват си припомням колко е ценно, че все още съм от правилната страна на иглата...
                За пръв път попадам на жена кръводарител. При жените (макар, че са по добрата половина от човечеството) уважавам главно изключенията.
                Всеки има право да прави каквото си иска стига да не пречи на останалите (или да не го хванат органите), но се дразня от "оганизатори" още от времето на комсомолските секретари. Изглежда "комсомолския секретар" не е продукт на възпитание, а генетично заложена даденост. За съжаление в България останаха главно такива (всеки ден ги срещам), другите се качиха на "сребристите кораби" и заминаха за един друг свят (май и те бяха измамени).
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #9
                  От: Доброволно кръводаряване

                  Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                  За пръв път попадам на жена кръводарител.

                  Всеки има право да прави каквото си иска стига да не пречи на останалите (или да не го хванат органите), .
                  По първото изречение-явно тогава не си чак толкова много(колкото казваш) дарявал!

                  А по второто:-В тоя случай хората казват-ако нямате какво да правите,не го правете тук!
                  Последно редактирано от suzuki team; 09-09-14, 13:36.
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • #10
                    От: Доброволно кръводаряване

                    Във връзка с тази новина http://offnews.bg/news/%D0%97%D0%B4%...86_407922.html някой знае ли какъв минимален срок между две кръводарявания? Иска ми се точен отговор, а не поредните езикочесания.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Доброволно кръводаряване

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Във връзка с тази новина http://offnews.bg/news/%D0%97%D0%B4%...86_407922.html някой знае ли какъв минимален срок между две кръводарявания? Иска ми се точен отговор, а не поредните езикочесания.
                      По действащите в момента правила в България:
                      2 пълни календарни месеца между две пълноценни кръводарявания (т.е. ако януари - после април, независимо от датата)
                      2 дни между две дарявания на плазма или тромбоцитен препарат.

                      На пациента явно му трябва само тромбоцитен препарат, но ако на съответното място не правят процедурата трябва да се направи пълноценно кръводаряване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Доброволно кръводаряване

                        Проверено е, между две кръводарявания трябва да мине минимум 60 дена.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X