Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

    Силно субективно мнение:
    Субару-то с мотора 3.0 е много добро, мой много близък приятел има 2 броя такива. На 200х км изглежда като ново, окачването е просто като конструкция, но е комфортно и много здраво. Моторът май наистина не държи на газ. Като интериор, това е една от малкото японски коли, които имат аргументи срещу немските. Дефекти - не дава, или ако даде, се отстраняват евтино. Според мен по-високия разход се избива от липсата на ремонти. Това е единственото субару, което ми харесва, и само с 3л мотора.
    РАВ 4 дизел ръчка пак от тези години - на приятел, като всеки ден минава по 10км черен път - никакви проблеми. За 160х км, само веднъж беше сменил нещо по окачването за 80лв. Разходът е по-нисък, здраво е, но и динамиката на самата кола няма общо със субару и бмв. Според мен Тойотата е най-разумния избор.
    БМВ-то, естествено, няма да е толкова здраво. С 3-ка дизел е голям кеф, защото върви много, стабилно е и харчи нормално. Със сигурност е по-скъпо е за поддръжка, само че и това е относително, защото части 2-ра ръка за БМВ има бол.

    Като резюме - тойотата е евтина, а при другите 2 имаш удоволствие от шофирането. Изборът си е твой и задължително го прави след тестдрайв!
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

    Коментар


    • #17
      От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

      Освен да си намериш за тест Алфа 156/9 Кросвагон,т.е 4х4.На доста прилични цени са
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • #18
        От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

        Не давам съвет, а идея - за тия цели и пари, защо не огледаш и някой Land Rover Discovery 3, 2.7, TDV6. Ще се возиш в сериозна, луксозна кола със 190 к.с.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

          Карах BMW-то и RAV-a и наистина BMW-то е по-приятно(а тествах и варианта с 286к.с. и е страхотен) но ми трябва практична кола и се спрях на RAV, но все още не ми е попаднал някой, който да ми харесва. а и не бързам. Discovery-то е страхотна машина, но познавам 2 човека, които имаха такива, единият уби детенце с неговия, а другия се въртя много жестоко с диското по таван ии остана инвалид, та честно си признавам, че ако си взема него всеки път като се качвам ще ми минават неприятни мисли през главата и няма да ми носи удоволствие да го карам.

          Коментар


          • #20
            От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

            Колеги, в крайна сметка прежалих още малко пари и си взех Outback 3.6R 2010 година, просто ми достави такова удоволствие при тест драйва, че при последното ми пътуване до Франция случайно видях един на атрактивна цена и го взех. Сега ще се моля бензинът да не се вдига скоро, че ще е срамота да му сложа газ, а си гори, но ще си го търпя. Карах го на сняг, на кал и макар че не е офроуд джип е много по-близо до това от който и да е от паркетниците.
            Като говорим за паркетници, сега съм пред друга дилема(и по-скоро жената), харесала си е Mercedes ML W164 и се е затръшкала за него. Гледахме 3 в добро техническо състояние, единият е 320 CDI 2007 година и струва 23к лв, другият е 320CDI 2009г и е 31к, а третият е 2007 година 350 бензин с газова уредба. Четох по немски форуми, че понася много добре газификацията, но имам едно наум като имаме предвид качеството на газчицата в България. Колкото до дизеловите, единият е малко по-нов(предполага се с оправени дефекти) но струва с 8000 повече и се чудя дали не е по-добре да се вземе по-старият и тия 8 хил лева да се хвърлят в касичката за ремонти хаха. Аз не подкрепям много избора й на SUV, но парите са си нейни, та се надявам да улесня живота си като й помогна да избере най-читавият измежду 3-те. Идеи?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X