Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

    Здравейте,
    Реших да сменя лекия си автомобил с нещо по-високо, защото напоследък често ми се случва да опирам да всевъзможни места, а и скоро се местя да живея на ново място близо до града, до което води около 500м черен път. Мога да стигна до там и с Opel Astra GTC, която карам, но има стърчащи камъни на места, които в кал или през зимата не се виждат толкова добре.
    Бях се ориентирал към Rav 4 D-cat, X3 3.0D или Subaru Outback H6, но след много четене във форума прецених, че субаруто гори много бензин, а газта явно не е добра идея.
    Минавам около 20-30 000 км на година основно из града и по магистрала. Трябва ми нещо комфортно с достатъчно голям просвет, за да се справям с лекия офроуд до новото ми жилище, а ако е възможно и да не се чупи много
    Харесва ми идеята да си купя истински джип, но не съм убеден, че би бил подходящ за всекидневна употреба...
    Бюджетът ми е 15-20 000лв
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

    Subaru Outback е с най-голям просвет, ако това ти е основния критерии, комфортът му също е разумен. Не се сещам за джипка, която да е едновременно по-висока и по-икономична . Колко "много" да харчи един Аутбек, 30-50лв повече на месец за бензин съществено ли е и струва ли си като компромис срещу другите критерии? Ти си знаеш.

    Коментар


    • #3
      Re: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

      Ауди олроуд с толкова градско и магистрала мисля е по-подходящо... или си купи ситроен

      Коментар


      • #4
        От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

        Rav-4 D-cat е много приятен за каране автомобил, но трябва често да се кара извънградско, заради проблеми с филтъра.
        Аз имам аутбек 3.0 Н6, за 30000км пробег на газ, среден разход 13/100, ако това ще бъде някакъв ориентир. В тази стойност отчитам заредените газ и бензин за този пробег.

        Коментар


        • #5
          От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

          По така описаните от теб нужди, не ти трябва истински джип. Говорим за такъв на рама, с цял заден мост и т.н.

          Ако дадеш 20 000 лв за втора ръка автомобил, то после следва поне обслужване, което ще е няколко хилядарки (мала, филтри, ремъци, ролки, гуми ...). Това с надеждата, че автомобила е перфектен и няма скрити изненади.

          Гледам, че един нов бензинов Дъстър 4х2 с климатик струва 24000 лв, а 4х4 е 28000. Ако имаш фирма, то и ДДС може да се спести. Има хора с най-различни претенции, но за мен новото си е ново и си има гаранция. Старото винаги е котка в чувал.

          Запиши се за един тестдрайв, няма да е излишен. Дори и после да не си купиш такъв.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

            Като вариант за размисъл: Volvo XC70
            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

            Коментар


            • #7
              От: Re: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Ауди олроуд с толкова градско и магистрала мисля е по-подходящо
              Ама правиш компромис няколко сантиметра от клирънса отдолу, а въпросът беше да е "по-високо".

              Коментар


              • #8
                От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                Благодаря много за отговорите. Мисля тези дни да направя един тест драйв на Outback-a и Рав-чето , но тук във форума се изписаха доста лоши неща за газифицираните такива.
                Dacia не бих си взел, карал съм Duster-a и не смятам, че е особено комфортен. Бюджетът ми за кола всъщност е около 25к лв, но не ми се иска като я купя и обслужа да се возя на таксита първите 2-3 месеца и затова съм писал 15-20
                За X3-ката нищо не казахте.

                Коментар


                • #9
                  От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                  Между Х3, Rav4, "истински джип" и чисто нов Дъстър, честно казано бих се насочил или към "истински джип", (защото ще върши повече от прекрасна работа за ежедневна употреба, а в общия случай поддръжката му няма да е по-различна от на Х3) или към чисто новия Дъстър.

                  Както колегата горе каза, старото е котка в чувал, новото си е ново, било то и Дъстър. От описанието, което си дал оставам и с впечатление, че не държиш на голям джип, за това мисля, че избора ти по-скоро е "Х3 срещу чисто нов Дъстър" (поне така би бил за мен). Ако имаш 20к, пробвай и двете, не бих пренебрегнал нито единия от двата варианта.

                  Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                    Първоначално публикуван от tilcho Преглед на мнение
                    Благодаря много за отговорите. Мисля тези дни да направя един тест драйв на Outback-a и Рав-чето , но тук във форума се изписаха доста лоши неща за газифицираните такива.
                    Dacia не бих си взел, карал съм Duster-a и не смятам, че е особено комфортен. Бюджетът ми за кола всъщност е около 25к лв, но не ми се иска като я купя и обслужа да се возя на таксита първите 2-3 месеца и затова съм писал 15-20
                    За X3-ката нищо не казахте.
                    Поздравления за начина на мислене! За около 17-18к лв. може да се намери добър автомобил,който без особени затруднения да бъде добре обслужен и регистриран за около още 3к лв. Не трябва да се бърза при избора.Ако не сте сигурен в техническите си познания,по-добре да се потърси съвет и съдействие.Преди няколко месеца имах аналогичен "проблем" и сходен бюджет.Първо опитах сам,но след около месец търсене и по-сериозен оглед на 8-9 автомобила реших,че е по-добре да потърся помощ от някой който знае какво да търси и гледа. Сигурен съм,че не сбърках.
                    От моделите които коментирате- Outback!
                    Заглеждах и "Duster",но този автомобил,дори и представения през тази година,не може да се доближи до никой от изброените като усещане за комфорт,качество и изобщо,като усещане за "автомобил".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                      Не искам да прозвучи като "моята гарга най- рошава" , но за разнообразие на мненията:
                      Относно споменатия разход Витарата от подписа не надхвърля 10/100 бензин,
                      пък си има всичко което имат по-големите "батковци".
                      Всеки SUV , заради постоянно зацепения привод, ще харчи повече...
                      Има малък проблем : струва под 10 к....щото след 2005 модела е заменен с фулл тайм "ламя"
                      Но пък всеки уважаващ себе си сервиз, за 5-6 бона може да и направи двигателя и периферията като нови.
                      Последно редактирано от toestaz; 04-09-14, 20:25.
                      Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                      Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                      'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                      Коментар


                      • #12
                        От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        По така описаните от теб нужди, не ти трябва истински джип. Говорим за такъв на рама, с цял заден мост и т.н.

                        Запиши се за един тестдрайв, няма да е излишен. Дори и после да не си купиш такъв.
                        По-добре това с тестдрайва да не се го причинява, или дават кофти избор за тестдрайв или наистина положението с Дъстър е много зле. В новия модел има проблем с охлаждането в купето, скоростите не са оправени и т.н.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                          Първоначално публикуван от tilcho Преглед на мнение
                          За X3-ката нищо не казахте.
                          Предимствата му са незабележителни: при внимателно шофиране харчи като лека кола, ускорява като змей, и доста хора ще цъкат завистливо че караш баварка. Отдолу са 20см до земята. Недостатъците ти си преценяваш накъде ще дръпнат баланса: вътре липсва баварски лукс въпреки че е включен в цената, електрониката има навик да създава дребни проблеми, обслужването може да ти излезе леко по-скъпо в сравнение с другите предложения, по-начесто яде консумативи като спирачни дискове и гуми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                            И тук и в BMW раздела има доста писано за Х5. При Х3 нещата са почти същите.
                            Лукса всеки го разбира по различен начин, но вложените материали и изработката са с типичното за марката качество.
                            Електрониката тук е в по-голяма степен индивидуална за модела, което не значи калпава.
                            Спирачните дискове и гумите са консуматив точно толкова, колкото на всеки друг автомобил (автоматик).

                            PS Не съм притежавал собствен автомобил от този модел и нямам достатъчно лични впечатления от поддръжката, но ако се съди по писаното от собствениците не съм чул за някаква повтаряемост на сериозни проблеми или скъпи ремонти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Rav4, X3 или друга висока кола 4х4

                              Първоначално публикуван от tilcho Преглед на мнение
                              За X3-ката нищо не казахте.
                              Тя темата е безкрайна, ама да се включа за кураж.
                              Карам X3, е83, 3d, 2004 от година и нещо, на 160к км, Купих я малко на магия. Търсих компромис между семейна кола за дълъг път, но и за разходки сред природа, до планини, водопади и т.н. Първоначално и аз като теб се въртях около Равчета, Форита, Витари и др. подобни. Четох, рових, гледах тествах, докато не седнах в едно Х3, направих едно кръгче и приключих с терзанията. За късмет бързо попаднах на читав екземпляр, проверих го в БМВ и му се метнах. До момента съм навъртял 20к км и нито за момент не съжалявам за избора. По асфалт върви доста прилично, набира...абе набира си и си спира изненадващо добре(предишната ми беше А4, 1,8Т), вози стегнато и твърдо, залепена за пътя (като лагерна количка), но ми е кеф да усещам пътя и мразя люлеещи се варели. Извън асфалт, естествено не е офроуд машина, но според мен с къса база, приличен просвет и внимателно управление се изкачва и спуска до доста интересни места. До момента, освен рециклиране на рейка за която знаех предварително никакви технически проблеми.
                              Като общи болки, основно се говори за моторче/зъбно колело на раздатка, пеперудки на колектори и рейка, но всичко е лечимо. Други говорят и за електроника - но нормално за автомобил с повече такава.
                              Разход, градско София, късо, тръгни-спри 12-15/100, извънградско натоварена + клима и т.н. магистрална скорост не ми е качвала над 8,5/100. Мисля, че при внимателно каране мога да я докарам до 7/100.
                              За момента това, ако имаш допълнителни въпроси съм насреща,
                              Успех!


                              "моята гарга най-рошава"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X