Обява

Свий
Няма добавени обяви.

много странно запитване но ми трябва помощ :-P

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • много странно запитване но ми трябва помощ :-P

    Колеги да ви питам някои неща.... Така имам един стар мерцедес 190 (w201) 1984 и се се чудех какво да го правя и днес джитках по нета ми изпаднаха едни руснаци които са си го направили висок и с ролбари като джип и многоми хареса, та въпроса ми е дали мога да го вдигна до такава степен и даши имам правото да го карам после и само окачването как може да се направи и въобще как става номера?! :-)

  • #2
    От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

    http://www.benzworld.org/forums/w201...mods-come.html

    Коментар


    • #3
      От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

      С много четене, с много пари, с много проби-грешки. И много голяма инструментална и сериозни познания за работа с машини и инструменти.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

        Колегата добре ти е описал нещата! По евтино и лесно е да разкараш мерцедеса и да си вземеш някаква джипка...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

          Влезе ли му мухата на човек от ярмомелка хеликоптер ще направи, дори да се спъва в готови решения, еле па да зареже мерцедеса заради джипка.
          JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

          Манол Денев

          Коментар


          • #6
            От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

            Първоначално публикуван от terror_drone Преглед на мнение
            Колеги да ви питам някои неща.... Така имам един стар мерцедес 190 (w201) 1984 и се се чудех какво да го правя и днес джитках по нета ми изпаднаха едни руснаци които са си го направили висок и с ролбари като джип и многоми хареса, та въпроса ми е дали мога да го вдигна до такава степен и даши имам правото да го карам после и само окачването как може да се направи и въобще как става номера?! :-)
            Предполагам наясно си, че от въпросния Мерцедес е останало само купето?
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

              Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
              Влезе ли му мухата на човек от ярмомелка хеликоптер ще направи, дори да се спъва в готови решения, еле па да зареже мерцедеса заради джипка.
              Колеги, при мен с тея коли винаги има някакви странности... като например единствентата ми работеща кола е Volvo 460 и само защото като се качим аз, приятелката ми, майка ми, брат ми и жена му в колата тя клякаше и гумите стържеха, търсих какви ли не вариянти да може да се ползва колата пълноценно и след купища писания по форумите и звънене по магазини и приятели... докато си стояхме и се чудехме с момците какво да правим мина един пич и вика "А бе хора тея задните пружини на Волвото имат същия захват като на пасата ми предните, само че те са малко по-дълги" ... и така за 20 лв. сега Волвото си е като бъги и може да се товарим сума народ, 2 чувала цимент и още какво ли не в багажника и всичко си е Ок, та даже сложих и по-широки гуми за да е една идея по-стабилна, че стана малко висока! Та исках да кажа, че не съм си любител на високите скорости, а по скоро на нестандартните и практични возила!

              За мерцедеса мога да кажа, че тва е някаква безсмъртна кола и като изключим 3-4 петна ръжда и полуизчезнал преден протектор под бронята, колата няма никаква ръжда или проблеми, намерих гнездо на мишки и махнах всичко и седалки и изолация и кабели и табло и въздъховоди и све, в момента има само един волан и шофюрска седалка за да мога да я местя от място на място за ремонти, пребоядисах цялото купе на няколко ръце - премахване на всички ражди с ръждопреобразовател, флекс и после заварки, след което пръснах със сребърен феролит, след което автогрунд, след което черен грунд за метал и сега остана само още едно пръскане в купето, багажника и около двигатела!

              Та молбата ми е ако не толкова стабилно да изкочи като машина за състезания 4х4 да ми помогнете с някоя идея да я направя по висока, после ще раздуя малко самото купе за да е малко по стилно и ще сложа тръби за да е удобно и качването и да си има и ролбари! Разбирате ли просто да може да се кара, защото моите възможности не стигат да мога да направя колата 4х4 или някоя електроника за 4-5000 лв, след което да дам още сума пари за окачване... моята идея е нещо лесно и просто като високи пружини и амортисьори които да паснат на 190 без да режа остновите на купето или ако се наложи рязане да трябва да го направя възможно най-сигурно за града и пикник до някои язовир, а не за кални бани примерно Надявам се да обяснявам правилно и да не ви обърквам какво точно искам да направя! Но както каза колегата като ти дойде на акъла после почваш да го сънуваш и да си мислиш какво може да се направи....

              Коментар


              • #8
                От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1649.jpg
Прегледи:1
Размер:186.5 КБ
ID:5608280Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1634.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5608281Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1626.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5608282

                Коментар


                • #9
                  От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                  Най-разумно решение според мен е да направите бартер за джипка с доплащане от ваша страна, на снимките от линка ясно се вижда че е само купето монтирано върху готово шаси от друго мпс...

                  Коментар


                  • #10
                    От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                    Първоначално публикуван от terror_drone Преглед на мнение
                    Колеги да ви питам някои неща.... Така имам един стар мерцедес 190 (w201) 1984 и се се чудех какво да го правя и днес джитках по нета ми изпаднаха едни руснаци които са си го направили висок и с ролбари като джип и многоми хареса, та въпроса ми е дали мога да го вдигна до такава степен и даши имам правото да го карам после и само окачването как може да се направи и въобще как става номера?! :-)
                    Дай снимки на колата, може да те разубедим!

                    Коментар


                    • #11
                      От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                      То ако става на въпрос за купуване на джип бих си купил направо но не съм много заинтересован от ново МПС... Иначе снимки съм качил и ми е ясно че работа е много и ако разбирах нямаше да питам в този форум а и баща чи достатъчно.че съм си луд.... Ако казвате че не става ок ще я фиксна за дрифт просто и ще сменя хобито от къмпинг на бензинови пари :-)

                      Коментар


                      • #12
                        От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                        Е що па да го разубеждава някой човека? Не познавам окачването на Мерцедеса, ама някой дето го познава да му каже как да закара цялото окачване надолу. Не вярвам кардана чак прекалено голяма чупка да направи (ако се стигне до там де), та с един фланец може да стане. Малко по-дълги пружини отзад, нещо за макферсоните отпред, по-големи гуменетки, и що па да не стане? Човека няма да ходи на траял все пак. Даже не иде реч и щар по щар да става возилото.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                          Ще стане грозно , а насадено купе на друго шаси няма как да се узакони ,а човека иска да си го кара по пътищата все пак !

                          Коментар


                          • #14
                            От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Е що па да го разубеждава някой човека? Не познавам окачването на Мерцедеса, ама някой дето го познава да му каже как да закара цялото окачване надолу. Не вярвам кардана чак прекалено голяма чупка да направи (ако се стигне до там де), та с един фланец може да стане. Малко по-дълги пружини отзад, нещо за макферсоните отпред, по-големи гуменетки, и що па да не стане? Човека няма да ходи на траял все пак. Даже не иде реч и щар по щар да става возилото.
                            Именно това ме имтересува! Благодаея много за разбирането човек! Интересува ме какви пружини могат да се намерят по високи без да се реже по окачването нещо много стабилно и да се подменят нужните компоненти пък аз и без това бях намислил да раздувам купето по фланеца 40мм и по джантите, така че ако мога да го дигна ще стане още по приятна колица !
                            :-)

                            Коментар


                            • #15
                              От: много странно запитване но ми трябва помощ :-P

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Е що па да го разубеждава някой човека? Не познавам окачването на Мерцедеса, ама някой дето го познава да му каже как да закара цялото окачване надолу. Не вярвам кардана чак прекалено голяма чупка да направи (ако се стигне до там де), та с един фланец може да стане. Малко по-дълги пружини отзад, нещо за макферсоните отпред, по-големи гуменетки, и що па да не стане? Човека няма да ходи на траял все пак. Даже не иде реч и щар по щар да става возилото.
                              Човека говори за това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2690_133_3387_1.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5608339
                              И иска акъл как да го направи.
                              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                              Ще стане грозно , а насадено купе на друго шаси няма как да се узакони ,а човека иска да си го кара по пътищата все пак !
                              Да грозно е...За узаконяване сигурно има начин,доста текезесарки с волгови,ладови и вартбургови купета са узаконени...
                              Сега като го заглеждам...бахти Франкенщаина...Май само боди лифт има...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X