Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

    Здравейте,
    прочетох доста теми за съединител, но в повечето става дума за отделяне(зацепване) при висока позиция на педала, или някакви шумове и незацепване (изфорсиране на двигателя)
    На няколко пъти ми се случи при голямо натоварване (дърпане на ван Вояджър-2,5 тона) да мирише много силно на феродо при тръгване. Но пък тръгва и си върви нормално колата.
    Мисля, че направих грешка, като го дърпах без да съм включил двойното предаване, да не говорим за бавните, просто щото си бяхме на сух асфалт , в града.
    Сега си мисля, че трябваше да го дърпам на бавни, за да избегна силното натоварване при тръгване.
    И друг път ми е замирисвало, но само при потегляне на много стръмен склон, дори и при включено двойно предаване. Но Не съм имал случай да се форсира двигателя (даже са пребоксували гумите и на сухо).

    Въпроса ми е : дали се регулира нещо по съединителя, или си заминава вече ?
    Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
    Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
    'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

  • #2
    От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

    Нищо не прави. Взел си му малко от живота, но няма смисъл да го буташ ако работи нормално.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

      Хи, колега ти не си ли с парт тайм на Гранд Витарата?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

        Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
        Хи, колега ти не си ли с парт тайм на Гранд Витарата?
        Съжалявам че не съм достатъчно компетентен , но...затова пиша и питам
        Ако обясниш малко какво е парт тайм , ще мога да ти отговоря !

        Пошегувах се малко...въпроса всъщност е:
        Какво отношение има парт тайма на раздатката към съединителя, след като натоварването му според мен идва от разликата между оборотите на скоростната кутия и тези на колелата(на които , напомням, при тръгване от място са =0)
        Последно редактирано от toestaz; 04-09-14, 15:18.
        Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
        Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
        'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

          Ако си постоянно на 4х4, както са моделите след 2005, си фул-тайм. Ако можеш да караш само на заден мост и да включваш предния само когато потрябва, си парт-тайм?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

            Ако мирише често при тръгване, е добре да си смениш стила на шофиране под товар...
            Възможно най-бързо след 'отлепянето' на автомобила от място да отпуснеш напълно съединителя и то с леко отпускане на газта... За да му помогнеш да 'зацепи' без прекалено голямо усилие...
            А след това - вече при напълно зацепил съединител да подаваш газ и т.н.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

              Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
              Ако си постоянно на 4х4, както са моделите след 2005, си фул-тайм. Ако можеш да караш само на заден мост и да включваш предния само когато потрябва, си парт-тайм?
              Модела и годината са ми в подписа, отделно в поста пиша че не бях Включил нито раздатка, нито бавни, което ще рече че съм с т,наречения малък лост, който стои леко вдясно и малко назад от този за скоростите....

              Пошегувах се малко...въпроса всъщност е:
              Какво отношение има парт тайма на раздатката към съединителя, след като натоварването му според мен идва от разликата между оборотите на скоростната кутия и тези на колелата(на които , напомням, при тръгване от място са =0)
              Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
              Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
              'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

                Няма как да дърпаш на 4х4 с парт-тайм на суха настилка. Ако имаш ръчни хъбове може да ги изключиш и да дърпаш на бавни, но това е силно непрепоръчително ако не знаеш какво правиш. Трансмисията се натоварва с по-голям въртящ момент то предвидения да се разпредели на двата моста. Иначе, по това че замирисва, не може да се прецени дали заминава.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

                  Вариант 1- прекалено стръмен терен и/или прекалено тежък товар.
                  Вариант 2- не можеш да караш така че да е здравословно за съединителя ти.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

                    Благодаря на Jimi , това е пояснението което върши работа, кратко и ясно.
                    С ръчни хъбове съм, и ....по-добре че не съм ползвал екстрите.
                    Колкото до ситуацията - беше си точно Вариант 1 без /или/ , тоест тръгване с тежък товар по нагорнище
                    Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                    Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                    'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

                      Аз съм теглил бус, боксер, къса база през цяла Варна на 4х4 с включени ръчно хъбове и никакъв проблем, да не говоря за баирите, така че карай яко, витарата държи, това с раздатки, вериги, не знам си кво, са празни приказки, успех

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със съединителя - при голямо натоварване мирише силно!

                        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                        Аз съм теглил бус, боксер, къса база през цяла Варна на 4х4 с включени ръчно хъбове и никакъв проблем, да не говоря за баирите, така че карай яко, витарата държи, това с раздатки, вериги, не знам си кво, са празни приказки, успех
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X