Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компютър на офа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компютър на офа

    Здравейте,

    Интересува ме дали е различен компютъра на офа от различните години и, какъв е най-често срещания проблем с него.

  • #2
    От: Компютър на офа

    Най-общо компютрите обслужват различни горивоподаващи и запалителни системи при различните генерации двигатели на офа и съответно са различни (различно програмирани).
    при ранните двигатели C20NE и C24NE компютърното управление е Motronic 1.5 и за него е характерно включването на бензиновите инжектори по двойки а запалването е с класическа бобина и "делко". Следващите двигатели са X20SE и X22XE с Motronic 1.5.4. - последователно включване на дюзите и блок с две бубини, които подават високо напрежение едновременно от двата края на високоволтовата си намотка на две от свещите едновременно. Това е основната разлика между двата типа компютърно управление. Има съответно различия в пиновете на куплунга на компютърния блок заради това главно.
    Що се отнася до "характерни проблеми" - моя няма (п.п.п.п. да не чува дявола) а аз имам наблюдения главно върху него. Не събирам стасистически данни, но в този форум май няма оплаквания от ECU-то. Имаше едно оплакване, че при сваляне на акумулатора после компютърът не работи но .... аз си мисля, че има и още нещо в конкретния случай. В "световен мащаб" - не знам.
    Всъщност нормално е тук да няма оплаквания от ECU-то. Каквото има да му се случва - случва се в началото на експлоатацията(калпави компоненти в различни серии на производство). И веднага се подменя със "свястно" иначе колата не се движи. Сигурно е имало фалове и характерни проблеми но нещата са "изчистени" още преди 20-тина години. От тогава досега тенекиите са изгнили, хлопа какво ли не, но компютрите са възможно най-добрите. "Естествения подбор" се е погрижил за това.
    Освен това са от ерата на стриктното спазване на изискването за "дуракоустойчивост".
    Последно редактирано от bogilloff; 01-09-14, 22:07.
    ОФБ ДБ X22SE
    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

    Коментар


    • #3
      От: Компютър на офа

      Благодаря за изчерпателния отговор.

      Коментар


      • #4
        От: Компютър на офа

        Сега остава да пуснеш една тема "Скоростен лоста за офа има ли разлики в годините какви са възможните проблеми с него" ........................
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X