Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

    Колеги,
    От 2 дни съм собственик на Landcruiser 200 - версия за близкия изток.
    Версията е брутална - освен климатик, автоматик, ел стъкла и огледала няма други екстри.
    Но си е 8 местен, с изнесена отзад гума и 138 литра резервоар което много ме зарадва, защото основно си търся кола за дълги преходи.
    Поръчах вече рейлинг за покрива.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_104226.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:6066301

    Моля за съвети за особеностите на машината....
    TLC 200 V8
    TLC LJ79
    Toyota Prius2

  • #2
    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

    Браво за хубавия избор.
    Със здраве да ти служи.
    Важно е да се гресира редовно отдолу на всички места, на които трябва.
    Не съм чул да правят някакви характерни проблеми.
    Тази, както и всички нейни предшестващи модели са супер здрави и безпроблемни машини.

    Коментар


    • #3
      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

      Знам че ако сваляш акумулатора трябва да е на средата волана

      Коментар


      • #4
        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

        ..........хм,интересно........няма ли активно окачване? Откъде е вкарвана- т.е. за коя държава е предназначена........ако е африканска, то може и да няма въздушно, но ако е арабска, би трябвало да има поне тази система.......
        Мотора е добър, но имат проблем с дюзите,но то кой ли няма с бг горивото.......иначе мотора е трепач, 270 коня и 650 нютона при 1600 об./мин кърти мивки и далеч превъзхожда стария мотор 4.2 на ТЛК 100.....комбинирания ти разход трябва да е около 10-11 л./100 км, ако е повече,освен стандартните неща по обслужването ( като въздушен филтър например) имат склоност да си губи настройката на дросела спрямо ЕГР-а и се налага адаптация.......но това се усеща и по вървенето.......

        Коментар


        • #5
          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

          Аз бих направил антикорозионна обработка отдолу, че помня едни корекомски Рено 5, как скоропостижно се разпаднаха.

          Коментар


          • #6
            Re: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

            А колко к.с. е двигателят, понеже има версии с една или две турбини.
            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

            Коментар


            • #7
              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

              Да кажа че точно този модел нямат проблем с дюзите/пиезокристални/ точно тук в България .Лично наблюдение доста v8-ЦИ минаха 300 000км без проблем ,да не се изхвърлям че има и на 700 000км без смяна на дюзи.
              Много добър мотор за жалост не толкова форсиран колкото другите 286к.с само , разход под 15лтр нема.Уникална камионетка -както си караш по магистралата ,можеш да хванеш балкана съвсем спокойно .Доста е наблегнато на системите за извън пътя именно за това не е СУВ.Достоен наследник на 100-цата.
              Та за този не знам какво е заложено в оборудването му,дай повече снимки отвътре ,май беше различно и таблото .
              Няма 200-та с въздушно окачване ,хидравлично е с масло е ,или обикновено за не знам кой пазар.Дали има активна стабилизиращ щанга или няма KDSS.Питай какво те интересува .Внимавай с маслата по диф ,раздатка,кутия .
              Минус са спирачките слабички са за камиона и заминават бързо.

              Коментар


              • #8
                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                Да кажа че точно този модел нямат проблем с дюзите/пиезокристални/ точно тук в България .Лично наблюдение доста v8-ЦИ минаха 300 000км без проблем ,да не се изхвърлям че има и на 700 000км без смяна на дюзи.
                Много добър мотор за жалост не толкова форсиран колкото другите 286к.с само , разход под 15лтр нема.Уникална камионетка -както си караш по магистралата ,можеш да хванеш балкана съвсем спокойно .Доста е наблегнато на системите за извън пътя именно за това не е СУВ.Достоен наследник на 100-цата.
                Та за този не знам какво е заложено в оборудването му,дай повече снимки отвътре ,май беше различно и таблото .
                Няма 200-та с въздушно окачване ,хидравлично е с масло е ,или обикновено за не знам кой пазар.Дали има активна стабилизиращ щанга или няма KDSS.Питай какво те интересува .Внимавай с маслата по диф ,раздатка,кутия .
                Минус са спирачките слабички са за камиона и заминават бързо.
                .......при мен вече с 2 такива съм имал проблем с дюзите, но не смея да твърдя че е масов проблема, и са на доста по млако км. пробег от тези ,за които ти твърдиш......иначе за окачването по инерция съм писал въздушно,че тук напоследък само възглвници сменям на 120 -ки........като корозират отдолу и се противат и издишат.....

                Коментар


                • #9
                  От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                  120-ка колко време да изкарат с тези възглавници 7-8 години я сравни другите който са с възглавници колко изкарват , и да не бъркаш с 120-ка смяната на дюзите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                    Моите 5 ст...Знаещите вече се произнесоха.
                    Не се изкушавай с незнайни масла по трансмисията.Оригинални, или точни заместители, без ментета.Много болят последствията от икономисани левчета.
                    За този модел, специално не съм чул за проблеми с дюзи, но все пак зареждай от известни вериги бензиностанции.
                    Камиончето може да се справя добре с магистрално шофиране, но спирачките не са силната му страна.Има афтърмаркет спирачни комплекти (дискове и накладки), които били добри...ЕЖК.
                    Разхода на гориво, споменат по-горе е точен, да не кажа оптимистичен...
                    Познат разказва, че в Русия с такива обикалят тръбопроводите на "Лукойл"...Били на близо 2 000 000 км..
                    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                    0887/осемпет 66 4осем

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                      Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                      ... Достоен наследник на 100-цата...
                      Не виждам нищо достойно в 100-цата, когато говорим за офроуд, но това е друга, дълга тема.

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                        Малко извън темата но 120ката протри възглавница на 400 000, сменя се за 5мин айде докато сложиш крика 10 и струва 265лв все доставката оригинална, Ако някога някой се сети да почисти и грундира жЕлезото може би са вечни колкото и да ги товариш. Не знам ама хич не съм фен на огромен джип гол като пушка, все едно американска кола с 4 цил двигател и без кожа

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Не виждам нищо достойно в 100-цата, когато говорим за офроуд, но това е друга, дълга тема.
                          Харесвам ги ,да все пак е паркетник но по особен няма да влизаме в подробности.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                            О, и аз ги харесвам. Особено бензиновите версии.

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                              Благодаря за съветите, вземам си бележките.
                              Версията е Middle East - странно ми е защо е дизел само, но явно има и такива. 286 кончета е - ускорението му е невероятно за 3 тона камион.. Няма KDSS, няма ниворегулиране, няма активно окачване, но аз съм по-скоро привърженик на по-механичните коли. Дразни ме само липсата на автопилот.
                              Таблото е различно - не е толкова модерно.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a5034265o.jpg
Прегледи:2
Размер:105.5 КБ
ID:5609614
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140906_133901.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5609615
                              притесняваме показанието на температурния датчик - не се вдига повече от това. опитах се да засека през OBD температурата но явно OBD адаптора ми не зацепи.

                              Огледах годзилата в сервиз - малки забележки - поомекнали амортисьори и горен ляв шарнир за смяна + накладки и задни дискове. Няма и грам катализатор. което ме учуди доста.
                              Относно слабите спирачки доста четох, но не вярвам да са по-слаби от тези на Рейндж Р38А какъвто карах 5 години.
                              Извъртях 2000 километра вече. Разходът извън града е около 10 при 120-130 км/ч.... Вдигна 200 и се държи стабилно, но вкара вибрации над 150.
                              Занесох на баланс - оказа се че гумите просто са сложени на джантите без баланс. сложиха 360 грама олово и вече не би трябвало да има проблеми.
                              Задния диференциал е като че ли LSD - поне иска само такива масла.

                              градско сега засичам но ще е около 16. Определено е по икономичен от стотицата. С тази кутия е много разтоваарен моторът и на 2200 оборота държи 160..

                              p.s. тази иранска серия на Рено 5 и аз я помня )))
                              Последно редактирано от kalibbg; 11-09-14, 23:07. Причина: корекция
                              TLC 200 V8
                              TLC LJ79
                              Toyota Prius2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X