Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

    1100 лева за масла и то от приста!!! Е тва се вика "фирмен сервиз и качествено обслужване". Аз не слугувам на колите си ама с приста не бих карал нищо по-ново от 20 години.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • #62
      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

      Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
      Ами мога да опиша цялата ситуация, а имам и записи на разговорите:
      На 20 Октомври записвам час за 1 Ноември да оставя хипопотамчето за:
      1. Смяна на масла: двигател, раздатка, дифове (всичко без кутия) и филтри,
      2. Смяна на термостат - като казах че в момента държи 72 градуса - казах им да сложат 78.
      3. Полиране на фарове.
      4. Мивка и пране тапицерия...
      5. Понеже сменях номера и ми бяха начупени подтабелните пластмаси - да сменят и тях с такива на които пише TOYOTA.

      На 1 закарах колата и я оставих. Оказа се че нямало да могат да полират фаровете, нямало да могат и да я изперат - вече не предлагали услугата (целия сервиз е пълен с листовки.
      ОК - оставих я за другите неща.... след 2 часа ми казаха че по рама за колата излизал термостат на 72 градуса - питах нямате ли друг - НЕ... А то трябвало с термостата и водната помпа да се смена - казах не пипайте!!!
      В края на краищата след скандал ги нарекох масларница платих 1100 лв и си взех колата със сменени масла (без скоростната кутия).

      След 2 дни забелязах че като са слагали подложките под номерата са пробивали нови дупки вместо да използват наличните такива и като резултат са поместили предния номер с 2 см надолу и старите дупки се виждат на бронята Отзад аналогично... .

      Апропо - Тойота не сменят горивния елемент, така че го имайте предвид... след 1000 км ми светна лампата та точих корпуса насред пътя за всеки случай
      Ужасни неща описваш, то човек там да не стъпва. Лошото е, че с гаранционните коли няма как, но то с това тяхно отношение колата до излизане от гаранция ще е скрап...Имам чувството, че не им се работи и умишлено се стараят да изгонят клиентите..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #63
        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

        Това масло на дифовете колко струва?? Обслужване тип А на този джип според калкулатора на тойота-венци е 265лв и 500 тип Б .
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • #64
          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

          За колегата с пълната поща който ме пита за дисковете:
          http://www.ebay.com/itm/Toyota-Landc...item5d3d0e7a36
          Ползвам ги с Меки накладки от Сонико и спира значително по добре от предните....
          Ако не бях се прекарал да сменя задните дискове преди това щяха и задните да са ми такива
          TLC 200 V8
          TLC LJ79
          Toyota Prius2

          Коментар


          • #65
            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

            Ето... сега забелязах че по фактура са ми сменили горивния филтър... Странно защо след 1000 км светна крушката
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C___Users__Admin__Documents__Scanned Documents__Изображение (40) (1).jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5644444
            TLC 200 V8
            TLC LJ79
            Toyota Prius2

            Коментар


            • #66
              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

              А ето какво ми дойде от щатите за 199$.…..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150225_133829.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5645028
              TLC 200 V8
              TLC LJ79
              Toyota Prius2

              Коментар


              • #67
                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                Привет! Може ли снимка, като ги монтираш и по-важното, дали светят добре? А и също, пасват ли директно или се правят някакви интервенции, като запилявания, монтажни планчици, модул за ЛЕД?

                Коментар


                • #68
                  От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5645048 Аз тези ги монтирах без никакви проблеми.светят прилично

                  Коментар


                  • #69
                    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                    Готино е станало. Ами баластите на ксенона къде са, във фара или? И самият фар има ли дей-лайт? На колегата kalibbg, много се доближават до оригинала на фейслифта. Пробвал ли си в мъгла как е, защото гледам и халогените за мъгла си смелил с Лед?

                    Коментар


                    • #70
                      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5645164Моите не са ксенон, но има място на самият фар за баластните. Сега очаквам led крушки. Тези на колегата са много далеч от фейсаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5645165а и на фейса халогените не светят(имам го от две години) но пък фаровете са много добри

                      Коментар


                      • #71
                        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                        С този сняг още не съм ги монтирал, но се надявам тази седмица да го направя. Иначе си е с обикновени Н1- ци, DLR -ът е ивицата ледове под лупата...
                        TLC 200 V8
                        TLC LJ79
                        Toyota Prius2

                        Коментар


                        • #72
                          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                          неприатното е че трябва да свалиш бронята за да смениш фаровете!

                          Коментар


                          • #73
                            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                            Колеги откъде си пазарувате тези части ако не е тайна? eBay или някой друг сайт?

                            Коментар


                            • #74
                              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                              поздрави на всички, @kalibbg - добре ти изглежда машинката, моята има подобен разход на градско. Може би аз няма да си си сменям фаровете с тези от фейслифта заради оранжевия мигач(леко ми простее). Запалих се по смянята на спирачките (дискове и падове), с оригиналните наистина е като камион. Някой може ли да препоръча сервиз където да ги поставят, а и да направят основен преглед, че от както съм я взел, досега (0-120 000 км) съм я носил само в ТОЙОТА във Варна и не съм сигурен, че всичко са прегледали. Моля пишете на лични, да не се дразнят колегите от евентуална реклама.

                              Коментар


                              • #75
                                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                                Ами за свалянето на бронята - да глася се да монтирам лебедка така че тогава ще се случи всичко - и да си оправя щуцерите на пръскалките и лебедката и фаровете и нови фарове за мъгла..+ 2 нови датчика на парктроника... всичко на камара..
                                Частите са от ибей.
                                Относно дисковете - сменят се за 2 часа с няколко ключа. С МТЕК наистина се спира доста по-добре, не знам колко ще са издържливи, но основната си роля я играят добре. Препоръчвам ги и за предни и за задни - не са чак кой знае колко скъпи.
                                TLC 200 V8
                                TLC LJ79
                                Toyota Prius2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X