Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

    Тойота ползва ATF 4 до към 2005-6 год.От там нагоре WS.

    Коментар


    • #32
      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

      Всичко е по листата на МОТУЛ. АТФ-а е 6-ца. според Тойота обаче: Toyota ATF-WS (World Standard) Automatic Transmission Fluid used in certain 2004-2008 vehicles is NOT compatible with Toyota T-IV or Dexron ATF. WS ATF was introduced to reduce maintenance costs and increase the mileage between scheduled maintenance checks. The recommended maintenance interval for INSPECTION is 100,000 miles; ATF-WS does NOT require any flushing or changing during the life of the vehicle.
      TLC 200 V8
      TLC LJ79
      Toyota Prius2

      Коментар


      • #33
        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

        Абе в ТМ ауто ще сложат каквото трябва се надявам....
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • #34
          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

          Колегата Attila,работи в "Спекта ауто"-Бургас.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #35
            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

            Работех

            Коментар


            • #36
              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

              Браво на Атила! WS е маслото, а заради такива каталози и разни магазинери колко скорости заминаха в Американския клуб... WS е маслото имат го в дж....ни и имат машина за 100% смяна на маслото, около 10% има фира при тоя метод обаче става 100% ново и чисто. Аз само така го сменявам и то на 100 000, масло което му дават да не се сменява никога е за кола която мислиш да я караш 300 000, ако искаш да я имаш дълго се прежалваш за още малко парици и това е Ако искаш ми пиши на л.с коелга да пиша на собственика нещо някаква отстъпка да ти направят. В ТМ ауто нямат машина за 100% смяна и не винаги имат налично такова и цената е по-дебела

              Коментар


              • #37
                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                Колегата Attila,работи в "Спекта ауто"-Бургас.
                Нещо ме бъркаш колега .Работех но не там.Да не разводняваме темата.

                Коментар


                • #38
                  От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                  Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                  Браво на Атила! WS е маслото, а заради такива каталози и разни магазинери колко скорости заминаха в Американския клуб... WS е маслото имат го в дж....ни и имат машина за 100% смяна на маслото, около 10% има фира при тоя метод обаче става 100% ново и чисто. Аз само така го сменявам и то на 100 000, масло което му дават да не се сменява никога е за кола която мислиш да я караш 300 000, ако искаш да я имаш дълго се прежалваш за още малко парици и това е Ако искаш ми пиши на л.с коелга да пиша на собственика нещо някаква отстъпка да ти направят. В ТМ ауто нямат машина за 100% смяна и не винаги имат налично такова и цената е по-дебела
                  В Пловдив имат такава машина ,ама кой сервиз не знам.Източват цялото масло/вързват я с маркучи под налягане и към мозъка на клапаните превключват и се точи цялото масло-абе не мие ясно някой запознат да каже/.

                  Коментар


                  • #39
                    От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                    Първоначално публикуван от Attila Преглед на мнение
                    В Пловдив имат такава машина ,ама кой сервиз не знам.Източват цялото масло/вързват я с маркучи под налягане и към мозъка на клапаните превключват и се точи цялото масло-абе не мие ясно някой запознат да каже/.
                    В Пловдив имат такава машина в Даймънд трансмишън.
                    LZ1ATN

                    Коментар


                    • #40
                      От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                      Разкачат тръбичките към радиатора, старото остава в машината, а машината тъпче ново напред в системата. Може и без фира, то се гледа в 2 тръбички една до друга и в един момент почва да избистря, ама аз викам давай докато стане еднакво и така около 1лт заминава да промие останалата гняс. На ТЛК 120ка 450 лв мисля ми взеха и с фактура с ДДС всичко. Малсото японско WS.

                      Коментар


                      • #41
                        От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                        в дж.....ни ми сменяха маслото на ZF-a на рейнджа преди 4 години и никой не се сети да ми каже че и на раздатката се сменя на 50000 км, та след 5000 км сменях и раздатка... А и като им видя табелите Приста Ойл ми се появяват колики
                        TLC 200 V8
                        TLC LJ79
                        Toyota Prius2

                        Коментар


                        • #42
                          От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                          Аз там при собственика ходя че ми е приятел, иначе верно има страшни идиоти там Но като ида аз той лично седи ги гледа, така е с работници кво да се прави...

                          Коментар


                          • #43
                            От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                            За малко човека да си прегори трансмисията

                            За по-запознатите със патиите на тойота е ясно ,че начина да се разбере със сигурност дали трансмисията има ATF-WS е да се гледа дали има щека. Идеята при WS е ,че е като спирачна течност и ако се остави отворен кам атмосферата се набълбуква със влага и край. Ако няма щека (sealed) - дори и според най-консервативните и офицялни TSB на Тойота ,ATF-WS не се сменя до живот а само инспекция на всеки 200 000км!
                            1x 1.5JZ = 621NM
                            2x 5VZ-FE = 596NM

                            Коментар


                            • #44
                              От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                              Дават да не се сменя до живот, но живота е предвиден да е 300 000 . Моето се сменява на 100 000 и да ти кажа хич не мисля че може да изкара още 400 000 след 100 000каране. Самите в сервиза на Тойота казват да се сменява, продават и филтри и гарнитура, защо ли като не трябва да се сменява Никой не може да ме убеди че има вълшебна течност която да издържи триенето на пакета и да маже добре всичко 500 000 Но всеки си решава сам, все пак Дж...ни и други трябва да живеят от нещо друго освен обслужване И как ли може да се направи инспекция на 200 000 като няма щека нищо, да се свали картерчето и кво? да се върне старото ли масло Това само Италианец или немец може да го направи

                              Коментар


                              • #45
                                От: TLC 200 V8 4,5 D - особености за експлоатация и поддръжка.

                                като сменям маслата ще сменя всичко.... WS - WS.
                                Днес дойде рейлинга - уикенда ще го поставя.. .
                                Някакъв съвет за лебедка - не че много ми трябва, ама с тези дъждове започвам и за шнорхел да си мисля...
                                TLC 200 V8
                                TLC LJ79
                                Toyota Prius2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X