Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разядка "Смърт на ФашизЪма"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разядка "Смърт на ФашизЪма"

    Разядка "Смърт на ФашизЪма"

    1 кило люти чушке
    1 глава чесън
    копър
    магданоз
    сол
    олио
    оцет

    Всичко се смила с блендера. Олиото се добавя към готовата смес.

    Ако докоснеш адската смес, много внимавай "как са бараш"!!!





    0885600006 - Чичо Коце

  • #2
    От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

    Ема защо олиоооо

    А с едни два домата как ще стане пробвано ли е?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

      1. Чушките са печени!
      2. Олио - за да се консервира за по-дълго. Като гледам брояча по Сковил, май дълго ще ги ям!
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • #4
        От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

        Това ще го пробвам, благодаря!

        Белиш ли чушките след печене?
        Y260

        Коментар


        • #5
          От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

          Не ги беля, само махам дръжките и ги слагам в робота! Единствено олиото го добавям след това, че да не стане на полу-майонеза!
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #6
            От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

            Това е добро, много. Ям го с Леб като основно. Ако е много олиото, натежава тумбака.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

              мазнинка си требе това е ясно
              имах предвид защо не използваш зехтин
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                Лично на мен и моето семеиство ни е къде по - вкусно с олио. Зехтина е друго. При мен са печени , белени, без да ги мелям с много повече /2 - 3 глави/ пресован чесън, олио, оцет, сол, магданоз, щипка захар и капка вода.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  имах предвид защо не използваш зехтин
                  Има много силен вкус, който не одобрявам в случая!
                  Отделно, че ми навява лоши спомени с една диета за камъни в бъбреците.
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                    Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                    Има много силен вкус, който не одобрявам в случая!
                    Отделно, че ми навява лоши спомени с една диета за камъни в бъбреците.
                    Разбирам
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                      Вкъщи правим същото със зехтин и е много вкусно. Кой как е свикнал.


                      Сковила регулираме с печена капия. Добавяме, докато не стане поносимо за средно-люто ядящия. Масово продаваните люти чушки в България не са непоносими, но добавяме смес от пет вида сушени, запечени и едро смлени испански сортове чушки. В неразреден вид става не разядка, а отказвач от храна, че доста време след първата виличка не усещам вкуса на нищо друго.
                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                        Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                        Лично на мен и моето семеиство ни е къде по - вкусно с олио. Зехтина е друго. При мен са печени , белени, без да ги мелям с много повече /2 - 3 глави/ пресован чесън, олио, оцет, сол, магданоз, щипка захар и капка вода.
                        Приготвям по същата рецепта, но не слагам различни от румънска шипка чушки. Никакво разреждане до средно или не знам си какво люто. Иначе свършват много бързо. Беленето е много забавно, както и следващите два дни за ръцете до китките....
                        Ай да ви е сладко и дано не си олигавя клавиатурата с тая тема....
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                          Ти па, какво му е на беленето? Пека ги на ламарина или напоследък на скарата. /Става и във фритюрника, но трябва жена ти да не е наблизо! - след 2 - 3 пъти получаваш перфектно ароматизирана мазнина./ От там директно в един найлонов плик - които направо връзвам отгоре да се задушат. Стоят докато истинат и после белене. Зависи от чушлетата, но обикновено става бързо и лесно, поне за мен е забавно.
                          Нооо другия път ще ги прекарам през блендера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                            Един мързелив начин от мен..пържене. Килограм чушки скоросмъртници- режем дръжките и ги цепвам- бам във висок тиган или даже тенджера с един пръст напечено олио, промешвам няколко пъти и за по-малко от 5 минути са готови. Да не се пържат много, а само да променят цвят. Дърпам от огъня и рендосвам цяла глава чесън, добавям връзка магданоз и половин връзка копър, сол и оцет. Разбърквам и местя в съд, в който ще се съхраняват. Добавям водица и пак разбърквам и ги понатискам, за да поемат маринатата и да няма чушки на сухо. Най-вкусното след това е топенето на маринатата с топъл ръчен хляб или домашна питка..Наздраве
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разядка "Смърт на ФашизЪма"

                              3 кг. люти чушки и 1 кг. чесън. Чушките се смилат заедно с обеленият чесън с машинка за кайма. Половин литър олио се запържва с хапка хляб и се добавя след като изстине и 1 с.л. сол. Слагаш в бурканчета и така докато свърши-не се разваля!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X