Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

    Извадка от саита на КРС

    Информация за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.


    УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА,

    Във връзка с изменението и допълнението на Техническите изисквания за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба (обн. в ДВ. бр. 67 от 12 Август 2014 г.) радиолюбителите с определени знаци преди 01.01.2000 г., които до момента на влизане в сила на това изменение и допълнение не са обновили данните си в Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), следва да актуализират своите данни в срок до 31.12.2015 г. След изтичане на срока опознавателните знаци, за които не е постъпила информация и за които не са налице обстоятелства по т. 9а на Приложение № 3 на Техническите изисквания ще се считат за свободни.

    За улеснение при подаване на необходимата информация е изготвен образец на формуляр.

    След подаване на изискваните данни лицето ще получи писмо от КРС, което ще удостоверява определения му за ползване опознавателен знак.

    Попълненият формуляр (с приложените към него документи) се подава на адрес:

    КОМИСИЯ ЗА РЕГУЛИРАНЕ НА СЪОБЩЕНИЯТА
    ул. „Гурко" № 6
    1000, гр. София

    В случай, че притежавате електронен подпис документите могат да се подадат по електронен път чрез използването на Документния портал на КРС. Изискването за достъп е валидно удостоверение за квалифициран електронен подпис. Начинът на ползване на портала може да откриете на: http://www.crc.bg/section.php?lang=bg&id=837.

    Телефон за контакт: 02 949 2782.

    Обръщаме внимание, че при подаване на формуляра не се дължат административни такси.

    Важно:
    Ако притежавате един от следните документи:
    • удостоверение по Обща лицензия № 207 от 1999 г. за осъществяване на далекосъобщителна дейност за собствени нужди за целите на любителската радиослужба;
    • удостоверение по Обща лицензия № 207 от 2004 г. за осъществяване на далекосъобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба;
    • писмо от КРС за определен опознавателен знак,
    не е необходимо да попълвате и изпращате в КРС посочения по-горе формуляр.



  • #2
    От: Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

    Има ли някой друг да си актуализира данните освен мен? Искам да помоля ако някой е ходил за актуализация скоро да сподели къде, какво, как и снимки трябват ли? Аз картончето си го имам от 94-та година но вероятно и то ще трябва да се смени.

    Коментар


    • #3
      От: Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

      Аз имам повиквателен знак LZ3YG от същата 1994 год. За съжаление животът ми се разви много неблагоприятно и се наложи да направя много промени в личен аспект,включително и да се преместя да живея на друго место. Скоро в разговор с колега от форума той ме светна, че мога да възстановя правата си на радиолюбител. За съжаление бившата ми жена не е запазила нищо от документите ми.....или поне така ми обясни. Техниката ми е била пък унищожена почти веднага след развода......както и да е....
      Днес разговарях с една служителка от КРС,по телефона,тя ми обясни,че мога да напиша писмо до тях , в което да обясня всичко и да приложа формуляра попълнен,който е в сайта в приложенията. Дано поне при тях да има запазен архив....другият начин е да се явя отново на изпит и да повторя цялата процедура....
      LZ3YG

      Коментар


      • #4
        От: Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

        Във връзка с горният ми пост и предната публикация на "батНики", както и за тези които са решили да се актуализират, мога да споделя следното:след като реших да се завърна към едно мое старо хоби, седнах и прочетох всичко в сайта на КРС, свързано с радиолюбителската дейност.
        След това последва телефонно обаждане в КРС за да уточня някои въпроси и попаднах на една служителка, която ми помогна много. Не се колебая и ще напиша името й, това е г-жа Радостина Сакалиева. Искам отново да изкажа моята лична благодарност към нея за професионализма й и отзивчивостта й и дано има повече като нея.
        Днес проверих в Публичния регистър на радиолюбителите и установих, че там вече е актуализирана информацията за мен и отново мога да се завърна към упражняването на старото си хоби. Ако някой има проблеми съм готов да му помогна със съвет, тъй като за по малко от месец с помощта на г-жа Сакалиева, успях да реша един важен за мен проблем.
        Желая успех на всички!
        LZ3YG

        Коментар


        • #5
          От: Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

          Едва ли има някой, който да не я харесва. И на мене ми помогна преди време, щото ме е мързяло да чета. На тебе, Добре завърнал се!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Важно!!! за радиолюбители с определени знаци преди 01.01.2000 г.

            За да не бъда голословен, днес ми се обадиха от пощенският клон, където имам кутия за кореспонденция, и ме зарадваха с много хубавата вест, че имам две писма от КРС......, а това беше съдържанието, което чакам от много време, отново искам да благодаря на г-жа Сакалиева и всички длъжностни лица в КРС, които взеха присърце проблема ми и успяха за по - малко от един месец да го решат..... евала на такива готини хора
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150511_104411.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5658948
            LZ3YG

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X