Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло-нормално ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на масло-нормално ли е?

    Днес докато бях на лов, реших да проверя нивото на маслото и установих, че е на около 5 мм от долния край на щетката.Естествено, след като се прибрах, отидох при маслянкаджията който доля 1 литър което вдигна нивото до средата между минимума и максимума.На моята щека, тази зона е с нещо като накатка, та нивото в момента е по средата. Маслото е CASTROL Magnatec Дизел10W-40 на около 7 000 км, като според това което са ми написали, трябва да изкара още 3000 км. Двигателя не е като да не е омазнен!Напротив, бих казал че е прилично смазан външно, но на цимента в гаража, единствените капки са от климатика! Маслянкаджията твърди, че за такова масло и такъв двигател събиращ 6,3 литра, подобен разход бил обичаен, особено, ако автомобила се кара дълго на ниски предавки. Та въпроса ми е, има ли място за притеснение?
    П.П.Забравих, Тераното е 2,7 ТДИ 1998 г.
    Последно редактирано от emil5koff; 30-08-14, 22:10. Причина: послепис

  • #2
    От: Разход на масло-нормално ли е?

    Не съм запознат с двигателя. Какво пише в ръководството. Има коли къде е обичайно да си горят по-малко. Преди горяла ли масло? Аз на моите коли масло не доливам. Като им сложа на максимум и готово.

    Коментар


    • #3
      От: Разход на масло-нормално ли е?

      Ами, мисля, че масло не гори.Колата си върви добре, не пуши освен при палене сутрин и при по рязко подаване на газ. Преди бях с по евтина марка масло. Наливах малко под максимума и я сменях на 7 000 км., поради което, никога не не ми се е налагало да доливам. С Кастрола, уж трябвало да изкарам 10 000 км!

      Коментар


      • #4
        От: Разход на масло-нормално ли е?

        Това припушване при подаване на газ рязко изобщо не е проблем. Според мен си смени сега маслото и си свиркай! Сигурен ли е човекът от дето взимаш маслото?

        Коментар


        • #5
          От: Разход на масло-нормално ли е?

          То в днешно време, кое е сигурно...!?Маслото е, уж в оригинални опаковки. Отварят го и го налива пред мен. Клиент съм му от десет години с няколко автомобила...Няма признаци да го е налегнала кризата, та да се заиграва с ментета...

          Коментар


          • #6
            От: Разход на масло-нормално ли е?

            Според мен си смени сега маслото и газзз. Свиркай си и си карай колата.

            Коментар


            • #7
              От: Разход на масло-нормално ли е?

              Напълно нормален е един рязък скок в разхода на масло, ако си направил един преход с висока скорост до морето, а обикновено си караш из града и околните села. При юркане по магистрала повечето средна ръка коли изгарят половин-един литър на 1000км.

              Коментар


              • #8
                От: Разход на масло-нормално ли е?

                За тоя мотор е нормално доливане на около литър между смените. Сменям на около 7500км. Лятото - същото масло, зимата - 5W40, до сега на Motul, но тая година ще видим. Все пак имаш турбо. И чисто ново да е, пак пуска по малко масло. Ако си махнеш интеркулера, вътре целия е мазен, а ако си махнеш входящия колектор, вътре има нещо като резонаторна камера, която обикновено е пълна до отворите си с масло.

                Нормално е и от време на време да изпушва, ако е пълна до горе с масло. Особено след работа на място да речем 5-10 минути. След първото подаване на повече газ отзад излиза такова турло, че човек може да си помисли че двигателя му е бил до тук. Това ми го направи още като я купих преди 50000км, прави го и до сега веднъж на няколко месеца. Явно се събира някъде и от веднъж го изгаря, или пък маслоотделителя на картерните газове нещо не се справя както трябва. Пак - само като е пълна до края на "накатката" върху щеката. Обикновено като е от средата надолу не го прави, или ако все пак се случи е в много по-лек вариант. Човек, работил в Нисан ми е казвал дори да не го пълня до горе, ами до средата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Разход на масло-нормално ли е?

                  И аз съм чувал че на Нисаните масло и антифриз до максимума не се пълнят

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разход на масло-нормално ли е?

                    Благодаря за мненията!Приемам общото становище, че за сега няма повод за притеснение!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разход на масло-нормално ли е?

                      Не е много по темата (става въпрос за друга марка) но как ти звучи допустим разход на масло според производителя 1л/1000км? Направо се обесмисля смяната на масло - само маслен филтър и си в играта
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разход на масло-нормално ли е?

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        Не е много по темата (става въпрос за друга марка) но как ти звучи допустим разход на масло според производителя 1л/1000км? Направо се обесмисля смяната на масло - само маслен филтър и си в играта
                        При изнасилените мотори е така.Иначе как 200+ коня от 2 литра дизел?
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разход на масло-нормално ли е?

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          При изнасилените мотори е така.Иначе как 200+ коня от 2 литра дизел?
                          Чак пък изнасилени, говоря за АР156 бензин. При моторите до преди фейслифта ѝ дават кило масло на илядо км. След фейслифта явно ги хваща срам и го свалят на 400грама.
                          Червеното е от 7 до 8000 оборота .
                          Моята като я карам човешки не пипа, влязали обаче в лютеницата си гори.
                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разход на масло-нормално ли е?

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Не е много по темата (става въпрос за друга марка) но как ти звучи допустим разход на масло според производителя 1л/1000км? Направо се обесмисля смяната на масло - само маслен филтър и си в играта
                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            При изнасилените мотори е така.Иначе как 200+ коня от 2 литра дизел?


                            Това е от книжката на това от подписа пък то не е много "изнасилено".

                            ПП. Ако може някой да изтрие едната снимка понеже е едно и също.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от bilbo27; 31-08-14, 22:09.
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разход на масло-нормално ли е?

                              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                              Това е от книжката на това от подписа пък то не е много "изнасилено".
                              Да,не е много изнасилено...За сравнение Паджеро 2,5 турбо дизел е цели 99 коня...А легендарния милионник W124 200 D е ... 75 конье...
                              Последно редактирано от бат'Марто; 31-08-14, 22:12.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X