Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0057.jpg
Прегледи:2
Размер:102.8 КБ
ID:6066250Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0059.jpg
Прегледи:2
Размер:85.2 КБ
ID:6066251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0062.jpg
Прегледи:2
Размер:131.6 КБ
ID:6066252Така да започна от далече , закупих този Звяр готов ,размених го за скутер преди 5-6години, от тогава ми се иска да се захвана с него но все време или пари не достигат . Сега обаче съм решен да го постегна и доискусуря че ми е на сърцето някак си (има си чар ) . за тези годинки макар и на закрито ръждата го е погнала ,макар и повърхностна . Идеите ми са следните :1. цялостно разглобяване , почистване , боя ,лак ..... 2. монтиране на обтегач на веригата ,че задира в корпуса 3. ново акомулаторче от скутер, защото сегашното е от кола и си тежи на мястото ...(машината е направена на 12 волта с динамо от кола ) .4. 4броя 5.00/13цола тракторна шарка вида гуми . 5...6...7...Н. каквото излезе ... Ще се постарая да поствам повечко снимки Надявам се да бъде интересно и забавно .

    Колеги ще ми е интересно да прочета мнението ви за това багерче
    п.п. Довечера или утре снимките ,че са се загубили
    Последно редактирано от Марио Чалъков; 29-08-14, 20:06. Причина: малко снимки :)

  • #2
    От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

    още малко снимки (сори за невероятното качество ) утре се почва с демонтажа
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10603327_802935376425753_1530511590446235937_n.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5607852Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10606187_802935279759096_3121930331804783095_n.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5607853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10645136_802935413092416_8347773747406437973_n.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5607854

    Коментар


    • #3
      От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

      Колеги искам да попитам , двигателя ИЖ-350 може ли да бъде заменен с подобен но по мощен , държа да е въздухарка ,за предпочитане 4т
      самоделката вече е разглобена ,двигател ,калници , ел.инсталация . Нямам възможност за снимки в момента за което се извинявам . скоро ще трябва боя да му мисля , но смятам да го подготвя аз и да го дам на бояджия . Поздрави.

      Коментар


      • #4
        От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

        На мен също ми допада тази машина.Руснаците са скалъпили много подобни.Дай си зор, че зимата идва а адреналина на сняг е много забавно да дрифтиш с АТВ то. Само бензин да имаш достатъчно

        Коментар


        • #5
          От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

          Работата продължала , както каза колегата marin.sm ''Зимата идва '' .Ето и малко папарашки снимки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5608712< сърцето на ИЖака . Искам да попитам ако и дали е възможно да изрежа клингиритови гарнитури за изпускателните кривки (дето влизат в цилиндрите) , за да намаля шума , че са малко преправяни и не лягат плътно . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5608713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5608714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5608715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5608716доколкото знам окачването е от Застава с ладов алтернатор и тетека .. Хубавец ми е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5608717< Спирачки пак лада ако не се лъжа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5608718Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5608719 Това е преди да остане без кабелите този юнак .... Следва Продължение




          п.п. ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИ

          Коментар


          • #6
            От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

            Гоуем дзвер! Давай нататък!!!
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #7
              От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

              В Пловдив има един моабет

              МОЖЕ ДА Е КОФТИ, ОБАЧЕ Е ГУСТО!!!

              давай смело, началото е отлично, по-насетне ще почнеш да усещаш кусурите, и да преправяш, да преправяш, докато смениш концепцията..

              Ама става готино - стискам ти палци!

              УСПЕХ!!!

              Коментар


              • #8
                От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                Изхвърли двуцилиндровия двигател и сложи едноцилиндров от Планета 3.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Re: От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                  Както опита е показал едноцилиндровия е почти неубиваем.Аз ми че му трябват по тънки гуми ще върви доста по-леко малко преправянки по калниците направи ги като на трактор примерно да са над гумата а ако искаш все пак да изпълняват дейност на калници де...
                  Иначе в този си вид имах един познат дето си го използваше като традпортно средство с ремаркенце.
                  :lol
                  И поздравления за мерака Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140906_195325.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5609256

                  Коментар


                  • #10
                    От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                    Благодаря за бързите отговори и наистина не се бях замисля ,но повечето 350 кубикови за продажба са с два цилиндъра . Ще се постарая да намеря планета 3. Това малко ще позабави освежаването , но щом е нужно . Се пак бих се радвал да изброите плюсове за планета 3 ( освен ,че е по лесна центровката за което аз се сещам , а и по-нисък разход на гориво) .


                    п.п. Тази седмица не е пипано тракторчето ,че отоплителния сезон чука на вратата и трябваше да се заредим с подпалки .

                    Коментар


                    • #11
                      От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                      Много по-голям въртящ момент, което ти е важно и несравнимо по здрав.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                        Доста се позабрави темата ... но се наложи да вдъхвам живот на едно VW Поло 1.9д , и ремонти и тракторчето тъне в прах и забрава , но май пак ще ми се отдаде възможност да се позанимавам с него ... за двигател , колеги не намерих .... само 1 видях да се продава , но му искаха 500 лв. което за мен е несериозно при положение ,че цял мотор ИЖ без документи е около 400 ... та двигатела остава , позачистил съм го с меглио и четка за зъби , пак ще му мъча центровката . Намерих обаче едно доста добро сайтче за части за ИЖака , защото до сега пазарувах в един магазин в София около Мол София и съм меко казано разочарован от цените и наличностите . Купих му сирателен кран за бензина и комплект жила , но определено жилата на бъгито не са от ИЖ , нямат нищо общо ... та как да си направя точните жила>!?


                        п.п. Ще споделя сайта пък модераторите ако рашат да го делитнат! http://www.motorbike-bg.com/products.php?id=769

                        И Продължавам с въпросите .
                        1. Жилата за газта и смукача .. от какво да ги взема защото не са от ИЖ а и са скъсани и рязани и нямам точен размер , може ли примерно да си взема 2 метра жило и някакси да се постават пъпки намясто>?
                        2. Как заБога се разглабят гърнетата на ИЖ , мн са омаслени . А има ли смисъл да ги чистя


                        п.п. Щях да забравя направих си пълна ревизия на карбуратора с гарнитури и игли ( от москвич )
                        обаче продължава да си пропуска бензин или май така трябва ми казаха ! ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                          Имах навремето фабрично такова животно с двуцилиндров двигател от ИЖ 350-ЗИМ 350-добре че го продадох.Беше с принудително въздушно охлаждане с пластмасова перка,и когато се счупи-никъде нямаше части...На "дълъг" път-разход 7,5/100 с около 50-55 км/ч.Друсаше много-отзад нямаше амортисьори

                          Коментар


                          • #14
                            От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                            е нали недодялаността им е чара

                            п.п. вече се поотпушиха ауспусите , меглио и друсане и вече спокойно си тече водичка през тях . Обаче мн. ръждиви ще ги пръсна черни или сиви

                            Коментар


                            • #15
                              От: ИЖ-350 (скалъпено) АТВ

                              Жила може да си направиш ако са ти здрави кожусите и не са протрити отвътре, отиваш в близката железария и си купуваш стоманено въже 2мм или 1.5мм (намират се ) купуваш си пъпки за жило или приплескваш гайки като доброто старо време и в рамките на 5-6 лв. си готов, ако искаш обаче да е профи изпълнението тогава се обръщаш към фирми за жила, има такива но ако напиша името ще се сметне за реклама (а нали форумите са уж да си помагаме ) звънкаш им, казваш размер на кожуха, дебелина на жилото и въжето и дължина, размер на пъпката и форма, хората ти го изработват и си готов.
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X