Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с мотора на Vitara V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с мотора на Vitara V6

    Здравейте колеги. Преди около месец се сдобих с Vitara V6 24W 136к.с. производство 1998г. Направих и нужното обслужване, смяна на масло, ремъци, филтри, ангренажен комплект. Не бях забелязал преди това, но мотора не работи равномерно и има голямо засмукване на въздух. Направо като компресор. Тресе и не поддържа постоянни ниските обороти. Понякога гасне. Открих едно клапанче(мисля за вторичен въздух, но не съм сигурен) зад едната глава на цилиндрите, което е разкачено от маркуча и запушено с болт! Маркуча, който е за това клапанче, също е запушен с болт! Не мога да открия и от къде може да засмуква въздух. От всичко това, не работи и един от цилиндрите. Моля помогнете ако е по силите Ви. Благодаря.

  • #2
    От: Проблем с мотора на Vitara V6

    Здравейте отново. Вчера си взех колата от майстора, с работещ добре мотор и с нова газова уредба. Не знам точно какво е правил(не пожела да ми каже проблема). Сменил е свещите и две бобини, но това не е било основния проблем. Разбрах само, че някой преди това е "пипал" настройките по компа. Вече няма значение. Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат за моя проблем.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с мотора на Vitara V6

      Супер,че ти я оправил ама ''не пожела да ми каже проблема'' баси все едно без пари я прави тая кола.Нали си платил?редно е да знаеш за какво си си дал парите
      Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с мотора на Vitara V6

        И някой пипал по компа е съмнително...
        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с мотора на Vitara V6

          Малко късно виждам темата, но за протокола ...

          Такива засмуквания на въздух се проверяват ... Едни казват със спрей за почистване на карбуратори - пръскаш по всички възможни снадки. Където е проблемът, спреят ще бъде засмукан. Оборотите на двигателя ще паднат или направо ще изгасне. Други пък пръскат със някакъв запалим спрей (дездорант например). Като го засмуче, вдига оборотите. Само че второто е малко рисковано да не се запали
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с мотора на Vitara V6

            Извинявам се за закъснелия отговор. Разбира се че си платих и си прав, че трябва да знам проблема. Лошото е, че са кът тези, които искат да се занимават с този модел автомобили...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с мотора на Vitara V6

              Благодаря и извинявай за късния отговор. Вече не засмуква. Оказа се, че когато не работи един от цилиндрите се получава така.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X