Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

    Здравейте колеги търся термостат за този модел ще съм благодарен ако може някой да ми даде и линк.

    За да не отварям друга тема имам едно въпросче от време на време ми светва ABS лампата а няма проблем при спирането

    Друг дразнещ проблем е че като заключвам не мигват мигачите и ако си близо се чува дали си я заключил то отдалеч няма как да разбереш

    Радиото ми спря да пее свети си сменя дискове но не пее няма усилвател и си мисля дали няма вграден в радиото който да е сдал багажа

    Това са ми косурите не е кой знае какво но е дразнещо ако някой знае решение да сподели

  • #2
    От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

    Днес поразгледах менюто и си пуснах да мигват мигачите когато се отключва и заключва..един дразнител по малко

    Коментар


    • #3
      От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

      1.Ето за термостата: http://www.vestauto.net/index.php?la...el=2730&eng=20
      2.ABS-а кога светва? Веднага след като натиснеш спирачния педал ли? Ако е така усещаш ли педалът на спирачката да трепери? Може би най-добре е диагностика.

      3.За радиото усилвателят не знам дали е в радиото или под задните седалки. Виж под седалките ако имаш една черна метална кутия,от която излизат кабели-това е усилвателя на радиото. Виж буксата може да е излязла примерно.

      Коментар


      • #4
        От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

        ABS си свети постоянно чувал съм че някакъв датчик дава фира но не съм много запознат при спиране не се усеща ABS да връща педала
        моето чероки го няма този усилвател под седалките то имаше значение колко тонколони имаш за да имаш този усилвател аз явно съм с обикновеното озвучение

        Коментар


        • #5
          От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

          Да ако под задните седалки няма значи е вграден в радиото .
          За ABS-а ако си от София ми звънни
          Не купувай никакви датчици преди да се установи със сигурност !!!
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

            на мен само това ми минава през ума защото не се усеща проблем при спиране , а колкото до радиото за ново ли е или някой жичкаджия може да го оправи

            Коментар


            • #7
              От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

              Колега, аз си поръчах термостат, заедно с гарнитурата за 170 лв. с доставката до България. Да го д...т българските търгаши!
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                Защо да го "д****е"? Може би някой се е сетил, отделил достатъчно средства, поръчал, обмитил, платил ддс-то, складирал вместо да "д**а". Освен т'ва е платил данъци, с които се прави магистралата, по която ТИ караш, а не магистралата, по която някой хАмериканси хипопотам кара хипопотанчетата си...

                Аман!

                п.с. знаеш ли къде се плаща мито или си милиционер?
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #9
                  От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                  И с какво термостат Blue Print произведен в UK е по-различен в България и в Латвия, при условие, че и трите са в Европейския съюз? И защо тук нещото струва 240 лв. без гарнитурата (още 6 лв.), а там струва 170 лв. крайна цена с гарнитура (Mopar) и с доставка?
                  И кое ще ме накара да го купя от тук и да платя 76 лв. повече?

                  Аман!

                  P.S. И по-леко на завоите, че както си се запенил ще вземеш да се сецнеш...
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    И с какво термостат Blue Print произведен в UK е по-различен в България и в Латвия, при условие, че и трите са в Европейския съюз? И защо тук нещото струва 240 лв. без гарнитурата (още 6 лв.), а там струва 170 лв. крайна цена с гарнитура (Mopar) и с доставка?
                    И кое ще ме накара да го купя от тук и да платя 76 лв. повече?

                    Аман!

                    P.S. И по-леко на завоите, че както си се запенил ще вземеш да се сецнеш...
                    Да, трябва да си променя тона ;-)

                    По-различното му е локацията. Ти сам си си отговорил. Трябва да платиш 76 лв. повече, за да може колегите да не фалират, защото утре нещо спешно ще ти потрябва и ще го чакаш не три дни от Англия а ми тридесет от щатите. Трябва да платиш 76 лв., също така защото това е разликата в локацията. п.с. от шест месеца продължавам да купувам от тукашните търговци, просто и ние трябва да може да дишаме.
                    ;-)
                    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                      Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                      По-различното му е локацията. Ти сам си си отговорил. Трябва да платиш 76 лв. повече, за да може колегите да не фалират, защото утре ...
                      То да беше само 76 лв. разликата, добре. Но ценообразуването по български се прави така: доставната цена с всички транспортни разходи, мита, ДДС-та и т.н., умножена по 3 (три) и получената цифра закръглена нагоре.
                      Имаше тема тук за проектираното от Бойко вдигане на ДДС-то (тя пак ще стане актуална след изборите), как нямало ама изобщо да се отрази на търговците, щото го прехвърляли на крайния купувач. Дадох една формула, при която напр. ставка от 25 % ДДС ще намали печалбата на търговеца от 10 % на 7 %, но ме спукаха от майтап: "Че кой работи с марж по-малко от 100 % печалба, бре сульо ?!!"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                        Доставката на нещото от Латвия е за една седмица и струва точно 2 паунда или 5 лева. Ти ми кажи кое го оскъпява с останалите 71 лева до България? Там, където термостата е наличен цената е още по-висока (във Вест-а е 265 лв. без гарнитура).
                        Иначе чакаш до една седмица да ти го донесат на село. Защото нали правиш разликата, че Разград не е точно София и ако ти имаш избор между 50 магазина, от които 30 са менте търговци, пак ти остават 20, от които 15 ще го чакат да го внесе някой, и при 5 ще е наличен. Е аз имам избор между 5 магазина, които ми казват седмица доставка и гаранция никаква...

                        Та така.

                        P.S. А и още нещо комплект ангренажен ремък (Gates), с две паразитни ролки и водна помпа (Mopar) е 125 паунда с 10 паунда доставка до България от BestSeller продавач в EBay. Тук за 227 лв. ти дават само помпата, за 123 лв. един обтегач (а те са два) и за още 96 лв. ремъка... И сметката излиза съвсем крива.
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                          Да, и ти си прав, но трябва да се сметне обема. Примерно нашият джип е 183 000-ния излязъл от завода 1993-та година. Тук за последните 20 години сигурно няма толкова регистриране от всички марки. Но както и да е. Аз също проверявам цените, но когато разликата е колкото човека да си купи стек цигари - поръчвам от тук. Ако разликата е 9 пъти, справка каре за 45 лв.(купено веднага), вместо за 3$ (+5%, 20%, + доставка...) тогава си го купувам пак от тук. Но ако разликата ще бъде 100% и/или повече от 100 лв. - тогава търговеца влиза в модела, за който ти говориш.
                          ;-)
                          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                          Коментар


                          • #14
                            От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                            Доставката на нещото от Латвия е за една седмица и струва точно 2 паунда или 5 лева. Ти ми кажи кое го оскъпява с останалите 71 лева до България? Там, където термостата е наличен цената е още по-висока (във Вест-а е 265 лв. без гарнитура).
                            Иначе чакаш до една седмица да ти го донесат на село. Защото нали правиш разликата, че Разград не е точно София и ако ти имаш избор между 50 магазина, от които 30 са менте търговци, пак ти остават 20, от които 15 ще го чакат да го внесе някой, и при 5 ще е наличен. Е аз имам избор между 5 магазина, които ми казват седмица доставка и гаранция никаква...

                            Та така.

                            P.S. А и още нещо комплект ангренажен ремък (Gates), с две паразитни ролки и водна помпа (Mopar) е 125 паунда с 10 паунда доставка до България от BestSeller продавач в EBay. Тук за 227 лв. ти дават само помпата, за 123 лв. един обтегач (а те са два) и за още 96 лв. ремъка... И сметката излиза съвсем крива.
                            Да, и ти си прав. Писали сме заедно.
                            ;-)
                            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                            Коментар


                            • #15
                              От: Термостат и още няколко проблема за Jeep Cherokee 2.5 crd 143hp 2003 limited

                              Да се включа и аз в темата . Един приятел си купува печени прасенца от Сърбия , понеже са по-евтини дори и с разходите до Пирот , ама това се нарича Нихилизъм , вместо да насърчи нашия свинар и пекар той храни комшиите !!! Не защитавам никой камо ли търговците , ама нали ние сме вързани тоя ще ти продаде части после ще купи от Пешо хляб , а Пешо ще купи жито или агне от Разград и т.н. ...... ! И после тока ни е скъп , глупости доходите са ни малки ! Ако Павлин взима 3000 лв. на месец дали ще цъка в нета за тънка лайсна части вместо да цока ракийка със салатка с булката ....!?!
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X