Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
    В камионите има хладилници компресорни на 24 волта и не дърпат нищо.
    Не дърпат "нищо" спрямо капацитета на акумулаторите. Ако в кемпера имаш 2 по 180Ач батерии и около 600 ампера алтернатор (или 300 на 24 волта) нещата също ще ти изглеждат дребни. И после - камионският хладилник е по-малък.

    Коментар


    • #47
      От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Чувам някакви приказки за постояннотокови хладилници, ама пусто като не разбирам.
      Хич не им и давай ухо на тия приказки. Ако не ти казват че е компресорен, значи е с Пелтие. Т.е. харчи ток четворно на компресорния и хич го няма в дълбокото замразяване.

      Коментар


      • #48
        От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Хич не им и давай ухо на тия приказки. Ако не ти казват че е компресорен, значи е с Пелтие. Т.е. харчи ток четворно на компресорния и хич го няма в дълбокото замразяване.
        Кога става въпрос за кемпер, думата "Пелтие" е мръсна.
        Говоря за постоянотокови компресори. ...или поне така ги описват. Не знам как са направили постояннотоков мотор без колектор, или ако има колектор, как са решили хилядите му проблеми.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #49
          От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Кога става въпрос за кемпер, думата "Пелтие" е мръсна.
          Говоря за постоянотокови компресори. ...или поне така ги описват. Не знам как са направили постояннотоков мотор без колектор, или ако има колектор, как са решили хилядите му проблеми.
          С инвертор. Като вентилаторче на компютър, само че по-мощно и вероятно трифазно. Или пък като инверторните климатици.

          Коментар


          • #50
            От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

            Вальо,грешиш за печката,бойлера,банята и тоалетната,остави си нещата на газ да работят,сега ако не си съгласен след време ще съжаляваш

            Коментар


            • #51
              От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

              Вальо, спред мен нищо няма да спечелиш от преработката с този компресор, само ще изгубиш време. Дават го за стционарна употреба, демек се къпе в масло и не може да се ползва в движение, отделно ще харчи малко по-малко ток от нормален с инвертор, а ти инвертор имаш. Правих на един приятел нормален малък хладилник с малко пипнат UPS на 24в и харчи около 100вт. Моя съвет е да си харесаш един малък хладилник от магазина по-висок енергиен клас и да си го включиш в инвертора, то ще си покаже дали е твоя хладилник, ако не си го ползваш за друго или го пускаш в продавалника .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #52
                От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                Вальо,грешиш за печката,бойлера,банята и тоалетната,остави си нещата на газ да работят,сега ако не си съгласен след време ще съжаляваш
                Защо? Обясни.
                Печката вече я смених. Нафтовата работи повече от година. Далееееч по-добра е от газовата.

                Хладилниците по камионите не са ли с масло?
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #53
                  От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                  Не искам да ви пускам примери за морски компресори на 12 волта просто защото и цените са им "морски". Само искам да вметна че си бачкат безгрижно на всичко между 10 и 15 волта и на наклон от 45 градуса и зверско друсане. И като казвам бачкат- бачкат с години и, ако се престараеш, ти гърми бирата.

                  http://www.westmarine.com/buy/norcol...ator--14070361

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14070361.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5607880

                  На ти го- компресор, до него отиват 2 жици и 2 медни тръбички. Разкача се за норматив. Ако имаш и изолирана "кутия/хладилник" само дупчиш една дупка за да прекараш медните тръби до компресора. Срещу няколко лева ще го напълниш с фреон, и си цар. Не е ли това дето се търси? Нямa ли ги по гръцките яхтени морги?
                  Последно редактирано от NIKSD; 30-08-14, 08:50.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                    Маслото служи за мазане и охлаждане на компресора и няма никакво отношение към хладилната част. При мен има един компресор от морски хладилник от 70-те години, единственото слабо място в него е мембраната, иначе е на истински лагери и със меняеми четки без да разглабяш нищо. Не съм му мерил консумацията, но според мен ще харчи повече от 100вт и е много шумен, няма да му издържиш бръмченето, ако спиш .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                      Да дам и моите две стотинки от скромния ми 6 дневен опит с кемпер под наем.

                      Кратко представяне на кемперчето, базирано на бус:







                      Един приятел на скоро ми каза "Нейков, давай да караме! Стига сме правили, че остаряхме!" До тогава не бях се замислял по този въпрос, защото винаги съм хвърлял много сили в подготовката. Обаче най- хубавите ми моменти са били винаги свързани с импровизация, невъзможност за пренос на цялата екипировка и т.н. Така, че Яро, къвто и кемпер да спретнеш, Тиерра дел Фуего тая година и Нова Зеландия до година няма да се осъществят с ного (или още по- лошо ЗАРАДИ него). Виж да сме живи и здрави, като ревнат децата, ще го мислим пак :р

                      PS Ето линк към темата с трипчето по фиордите.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Вальо,я кажи за печката!Чудя ти се,откакто някъде беше споменал че ще я изхвърлиш тази на газ! Защо да не е на газ,ами на нафта или бензин?Според мен не е по-евтино,а и не е по-добро като отопление! Остави го разхода на гориво,ами и ток им трябва!
                        Мини, някой ден, да ти покажа какво отопление на бензин имам от Вермахта.
                        Става и за в палатка.

                        п.п. И аз търся малък кемпер! Може и с неработещ двигател.
                        ппп Сори за спама!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Понеже разговора се завъртя покрай банята и тоалетната..

                          Бойлера.
                          Моя е газов и това ме дразни.
                          Споделих вече, че не виждам смисъл от 2 горива в една машина. Като се има предвид, че котлоните вътре никога не съм ползвал и за мене са излишни, да се занимавам с газ само за бойлер не ме кефи.

                          Не знам кога ще го направя но идеята я имам.
                          20-тина литра съдинка от неръждавейка, пълна с вода, изолирана и вързана към помпата и шланга за топла вода.
                          На това резервоарче закачам една водна печка и оставям сама да се оправя. Разхода на ток е 50-тина вата докато работи нагряването. 3.5 kW печка ще заагрява за 10-15 мин. и ще подържа едно къпане
                          Така изхвърлям газта от кемпера. Подвижния газов котлон си има малка бутилчица.
                          За газов проточен, никой ли не е чувал?
                          Харчи около 15 вата ток, само докато се къпеш. И газ де, около 250 грама на час къпане.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            За газов проточен, никой ли не е чувал?
                            Харчи около 15 вата ток, само докато се къпеш. И газ де, около 250 грама на час къпане.
                            И ток ли харчи? На времето по апартаментите имаше проточни газови бойлери, които си работеха без ток - трябваше им само вода и газ...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                              Токът сигурно е за помпата. Което няма връзка с вида гориво. Помпата е към водоснабдяването.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                                Здравейте колеги,газта я има в всички кемпери,нови стари,европейски или не, разхода е малък на уредите и това притеснение
                                за пълнене на бутилки е неоснователно.Освен ако не зимува човек в кемпера.При мен хладилника е незадоволителен и
                                за това имам малък фризер на 220В,захранвам го с инвертор(иска качествен)и солари.Ползавм си го и в движение не го и мисля,170 лв
                                го купих:-)Без тоалетна и баня не става,вода трябва за вода повече да се притеснява човек тя е кът не газта.
                                Хубаво си е нещо си е кемпера,но не за всеки,начин на мислене е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X