Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

    Спринтера си е много убав,ма тия дето са го оборудвали са или пълни или полу идиоти-затвори ли са плъзгащата се врата,за да оформят кухненския кът.
    Явно,важното е било да се натъманят местата,щото двете седалки отзад,май няма как да останат ако бокса и банята отидат зад шофьора.Щото ако са там-разпъваш тентата,отваряш вратата и си на ръка и половина разстояние от Ладилника.
    Некой ден като порасна и я че си купим подобно
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #32
      От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Запазена. Мога да ти я взема на събора. Таман сам ще си свалиш металните тръби.
      Само да нема грешки. За това кюмбе става въпрос....
      Добре де, доколкото съм запознат за тези печки се продава отделно едно вентилаторче Trumavent, та с него правиш принудителното обдухване.
      Регулаторе, ако се отказваш от малката "духалка" съм навит да я купя за T3 Westfalia-та която закупих това лято
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #33
        От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

        Ванка,само да я изФърля,и е твоя! При мен хладилника е компресорен,и тока ми е скъп!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #34
          От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

          Тъй като кемпера го имам за моята "втора къща " не знам как мога да си го представя без баня и тоалетна.

          Коментар


          • #35
            От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

            Понеже разговора се завъртя покрай банята и тоалетната..

            Бойлера.
            Моя е газов и това ме дразни.
            Споделих вече, че не виждам смисъл от 2 горива в една машина. Като се има предвид, че котлоните вътре никога не съм ползвал и за мене са излишни, да се занимавам с газ само за бойлер не ме кефи.

            Не знам кога ще го направя но идеята я имам.
            20-тина литра съдинка от неръждавейка, пълна с вода, изолирана и вързана към помпата и шланга за топла вода.
            На това резервоарче закачам една водна печка и оставям сама да се оправя. Разхода на ток е 50-тина вата докато работи нагряването. 3.5 kW печка ще заагрява за 10-15 мин. и ще подържа едно къпане
            Така изхвърлям газта от кемпера. Подвижния газов котлон си има малка бутилчица.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #36
              От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

              Ако газовия бойлер е 10 литров , и ще се продава - имам интерес . Моля при такова развитие на ситуацията за цена .

              Коментар


              • #37
                От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                И аз си мечтая за motorhome, ХаФтоматик, с голям мАтор на газ с още по големи бутилки, с генератор, бойлер, котлони на газ...
                Ама ... на този етап са само мечти...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                  Газовия бойлер е 10 или 15 литров и ще се продава но никой жив не знае кога и дали на този кемпер. Ако се стигне до такова нещо ще те имам предвид.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение


                    Така изхвърлям газта от кемпера.
                    А с хладилника какво правим? Или не е на газ!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                      Да уточня-хладилник НЕ ми трябва! Чудя се с какво ще го замени Вальо,след като махне газта от кемпера!

                      Днес мерих консумацията на моя-8 ампера между акумулатора и инвертора! Явно ще ми трябва още един фотоволтаичен панел! Та в тази връзка-газовия си е за предпочитане!!Нищо че е капризен.
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                        А най-за предпочитане е компресорния. ;-) 2.5а при максимално натоварване. Но е и най-скъп...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                          Хладилника.

                          Хладилника на газ е хубави нещо ама...бе стига с тая газ.
                          Да де. На газ ми е хладилника. И не ме кефи. Не защото е на газ а защото е безкрайно муден, слаб и малък. Днес точно с това се занимавах.
                          12V компресор за хладилник. Те: QDZH25G. Китаец нек'ъв. Утре ще звъня пак по хладилни специалисти, че и там има 300 хитрини за да стане като хората.
                          Ако става, купувам един хладилник по размер и сменям компресора. На децата провеждам урок за ползване на хладилника и ........мечтиии.

                          Ванка, ти не я ли продаваш оная ракла дето не тръгна с инвертора.

                          Чувам някакви приказки за постояннотокови хладилници, ама пусто като не разбирам.

                          ПП Има вариант да се направи с инвертори но загубата в инвертора ще е повече от разхода на хладилника.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            А най-за предпочитане е компресорния. ;-) 2.5а при максимално натоварване. Но е и най-скъп...
                            По 5 съм виждал, по-точно 4,65 до 5,47 за конкретни два екземпляра, но които мерих тока. Очевидно има различни мощности.
                            Последната "мода" преди година беше да се слагат китайски терморегулатори на мястото на оригиналните механични, едни CF-1000 или C-1000F... нещо такова, гугъл ги знае.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                              Тука всяка гимийка си има хладилник и фризер на 12 волта. Защо не се разходите до някоя морга за лодки в Гърция, все си мисля, че няма да е трудно да се намери нещо на прилична цена,?
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кемпер. Лични наблюдения и идеи.

                                В камионите има хладилници компресорни на 24 волта и не дърпат нищо.Освен това имат защита и при падане на напрежението в акумулаторите сигнализират и се изключват така че да можете да запалите автомобила или камиона.Цената им започва от 300лв втора употреба и стига до над 2к лв за нови.Обема им е около 40 литра.Е има и 20 има и 60литрови но 40 е стандартно.Свалят температура до ниво замръзнало на кокал месо.Разхода им е такъв че лятно време е достатъчно един или два пъти на ден по 20 мин да работи двигателят за да зареди акумулаторите - 2х180 ампер часа.Това при непрекъснато ползване на инвертор 12/24/220 в същото време за лаптоп или телевизор.
                                BMW X6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X