Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 1 заслужава ли си ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

    Подкрепям колегата за Галоперите.Та това си е първото Паджеро,но с нова къщичка,
    тоест по-малко риск откъм ръжди.Друг плюс са евтините и достъпни части.
    +359 889 301 623 Явор
    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

    Коментар


    • #32
      От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

      Първоначално публикуван от bradi Преглед на мнение
      Подкрепям колегата за Галоперите.Та това си е първото Паджеро,но с нова къщичка,
      тоест по-малко риск откъм ръжди. ...
      Това за по-малкия риск от ръжди не е съвсем точно. Ако попаднеш на екземпляр от официално внесените в България, ще се видиш в чудо, защото са вкарали някаква комплектация за топлите страни, без никаква антикорозионна защита и гният като за световно.
      Иначе Галопер ІІ определено е по-добра алтернатива от Паджеро I. В сравнение с Паджеро 2 обаче минусът е, че няма вариант със Супер селект.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        За начало напиши откъде си, виж се с някой сведущ в твоя район (има навсякъде такива), с когото да изкоментирате, и когото да почерпиш
        Първо да благодаря за всички съвети. Иначе от Варна съм и нямам нищо против да почерпя за една хубаво свършена работа, т.е. ако някой има желание да помогне с едно събеседване може да пише.
        Но определено Галопера не ми харесва като вариант, това не искам да засягам някого, всеки си има мнение и потребности.
        Иначе технически мога да кажа, че ги чувам нещата, просто нямам опит с автомобили от този тип. Единственото, което съм карал доста и също съм се возил в него доста е Хайлукс от последните модели. Но то на хубавото бързо се свиква, а и там няма как да научиш кой знае какво ... освен как трябва да звучи като е здрав.
        И тук възниква въпроса, как да разбера раздадтачната кутия дали е ок на една такава кола(звук и поведение предполагам?, но в каква ситуация трябва да я тествам?), с диференциалите мисля, че ще се оправя. И все пак не знаеш от къде ще изскочи заека.
        Първата генерация дето съм я харесал е тук във Варна,
        много ръжда по купето, но пък изглежда пазен, нямах време до сега да го видя. Надявам се по шасито да не е ял молеца много, иначе човека вика, че двигателя и предавките били ок. Тенекиите ще ги оправя, някой тунинг броня ще му измисля, ще стане добре може би. Кола дето няма да я мисля много и ще ми върши работа, СТИГА ДА ВЪРВИ .
        Жена ми пък вика да дадем малко повече пари за едно от втората генерация, "линкове не дават,сори"
        но то е в София.... Наистина е по-добре изглеждащо, няма да имам може би кой знае каква работа по него, но пък няма и да си позволя да го наместя в трънаците както другия.
        Трябва да огледам някой друг екземпляр и ще стане ясно ... май. Преди време бях тръгнал за Паджеро 3 и ми се стресна окото, то няма такива бараки за сумати и пари...сдъфкани и изплюти.
        Последно редактирано от Паджеровод; 18-09-14, 08:51.

        Коментар


        • #34
          От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

          Щом си решил е хубаво да погледнеш дали се чете номера на рамата , че както споменаваш ръжди ....После е голямо приключение описано доста подробно във форума ! Успех с покупката !

          Коментар


          • #35
            От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

            Първоначално публикуван от NET Преглед на мнение
            ... Но определено Галопера не ми харесва като вариант, това не искам да засягам някого, всеки си има мнение и потребности. ...
            Парите са си твои - ти си решаваш. Само че за мен Галопер 2 определено е по-добър вариант от Паджеро І. Галоперът, освен че по същество е подобрено Паджеро І, е и по-нов, така че има повече шансове да се намери екземпляр без проблеми с ръжда.

            Паджерото щом има много ръжда по купето, внимавай много какво е състоянието на шасито, че ако ръждата го е подкарала и него ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

              Казвате да търся нещо по-ново... Загледах в мобилето Галоперите, наистина май сте прави, има за същите пари (като Митсубиши 2 93-96) от около 2000г доста добре изглеждащи къси бази 2.5ТД. Колкото и да е по-чуплив, поне ще има какво да правя, а на онази корозиралата дърта печка, или някой смляна от каране втора генерация на митсубиши ... бели кахъри май няма да видя. Тези дни ще огледам всичко под ред. Това за корозиралия номер на рамата ме изправи на нокти По принцип като купувам ги гледам тези работи, но знаеш ли кога ще се издъниш. Последно у дома се сдобихме с Тойота Авенсис Версо 02г... много добър екземпляр да не му е уруки ... с жена ми я избирахме. Салонаджията ми вика по едно време: стига бе човек, извади ми душата. Все пак технически и документално се спрях доста подробно на всичко, а явно не е практика. И наистина дойдоха по едно време мъж и жена в по-напреднала възраст и викат ...онази Рав 4-ка ни хареса, в понеделник ще я закараме ли на преглед в сервиз и я взимаме евентуално (а тя си беше нормална бръкма с нормално висока цена).
              Както и да е, да ви питам за Галопера, колко от нещата в колата са еднакви с тези на Митсубиши? Гледам двигателя е едно към едно, поне на пръв поглед.... и благодаря отново на всички за помоща!

              Коментар


              • #37
                От: Паджеро 1 заслужава ли си ?

                Първоначално публикуван от NET Преглед на мнение
                ... Колкото и да е по-чуплив, поне ще има какво да правя, ...

                Както и да е, да ви питам за Галопера, колко от нещата в колата са еднакви с тези на Митсубиши? Гледам двигателя е едно към едно, поне на пръв поглед.... и благодаря отново на всички за помоща!
                Нямам впечатления да е по-чуплив от Паджерото, от което произхожда. Доста от частите са еднакви с тези на Паджеро, като дори в каталога на Хюндай някои от тях са с номерата на Мицубиши.
                Трябва обаче да се внимава, защото Паджерото има доста различни модификации.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  П1 и Галопер 1 трябва да са еднакви във всяко отношение,галопер 2 визуално външно има разлики,интериора е коренно различен,купето трябва да е като п1 и всичко друго еднакво.Галлопера в европа се е продавал като митсубиши галопер
                  Хундай не е фигурирало,а до колкото знам галопер се е правил само в корея.
                  Галопер 2 и п2 си приличат по двигателите,за мостове и раздатки ,ск и други незнам
                  Последно редактирано от Roninn; 21-09-14, 00:46.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X