Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

    Здравейте,
    автомобилът не е 4х4, но се сетих, че някой, които се занимава с Toyota, може би знае нещо по въпроса.
    Извинете, ако не е за тук темата, модераторът ще я изтрие и готово.
    Имам Toyota Corolla 1994год, 2000м3, дизел. Скъса ангренажен ремък и ми предстои отваряне, за да видим щетите.
    Бих искал да попитам, ако някой е наясно с този модел, дали няма някаква защита и да се е скъсал без да нанесе щети на двигателя. Никога не е пипан двигателя и ми се щеше да разбера без да се сваля главата, дали пък не се е скъсал само той и всичко да си останало наред. Защото за да разберем, трябва да се разглоби...а пък имам някаква надежда всичко да е ок...да не се разглобява излишно...това е надежда разбира се, нищо друго.
    Може ли да купя само ремък, да се сложи и да се завърти на 3 или 5 скорост и да се разбере дали е наред вътре?
    Разбира се, доста хора ще кажат, че ако има щети е по-добре да не се занимавам с тази дърта кола, но който е имал работа с такава Toyota знае, че е страшно безпроблемна и ремонта си заслужава. А пък и щом съм с кола за 2500лв, значи че не съм богаташ и няма как да я сменя ей така... Така че благодаря, ако някой знае конкретно нещо...преди да тръгна при майстора.

  • #2
    От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

    Колега, притежавам Корола от същата година и двигател и напълно разбирам сантиментите ти към автомобила! Лично аз се съмнявам дали някой е детайлно запознат с особеностите на двигателя 2С, защото при нормална поддръжка за него 1 000 000 км не са изключение. Преди колко хиляди км е сменян ангренажния ремък?/по предписание се сменя на 100 000 км/ Дано все пак се намери някой, който да помогне с компетентно мнение. Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

      Не знам дали има защита, но по-добре не дърпайте и не въртете нищо. Как спря и угасна? Някакви шумове?

      Коментар


      • #4
        От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

        Здравейте,
        смених ремъка и ролките преди 54 000км, гледах, че пише 100 000км, но мислех като наближи 80 000км да го сменя, но всички казват, че съм закъснял. Сменял се на 50 000км.
        Бях със 100 - 110км/ч, тъкмо щях да изпреварвам, изведнъж угасна и светнаха лампите по таблото, а те децата крещят и делят нещо постоянно и не чувам нищо и не съм чул изненадващ шум. После като спря и я бутнах на скорост 20 - 30м да пробвам да запали, може би съм направил грешка, но ми беше странно как ще угасне, то тая кола пали без проблем и не спира освен ако не я угасиш от ключа.

        Коментар


        • #5
          От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

          Дано да не ги е засякъл клапаните, че при тия скорости и респективно обороти ще е станало мазало. Аз как бих подходил и не претендирам, че е правилно. Бих поставил нов ремък и с гедорето бих бавно завъртял коляновия вал, за да усета ако има нередност.

          Коментар


          • #6
            От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

            Няма вариант да се е разминало , дизелите от тези години доста сериозно се повреждат при подобна ситуация Според мен всеки професионалист след отваряне на капака на клапаните би могъл да прецени каква е ситуацията !
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #7
              От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

              Здравейте,
              ами ще си ходя на специалист аз...след септември децата като тръгнат на градина ще отворим и това дете, да му видим мотора, просто много време ще мине до тогава, на тези които отделиха време да пишат им желая здрави оригинални ангренажни ремъци!

              Коментар


              • #8
                От: Ангренажен ремък Corolla 2000m3 дизел 1994год

                Моите и двете хубавици са с вериги , проверени и обслужени при това
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X