Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW 4.4 V8 на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW 4.4 V8 на УАЗ

    Здравейте колеги,моля за компетентно мнение по въпроса . Искам да насадя на джипката по мощен и по динамичен двигател от сегашния и руски V8, тъй като ще се кара предимно по състезания. Последно съм се спрял на БМВ V8 4.4 M62B44 или M60B40 комплект със шест степенна скоростна кутия. Бих искал да се посъветвам за предимствата и недостатъците на тези двигатели.Благодаря предварително.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140815_203725 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:166.0 КБ
ID:6066103

  • #2
    От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0862.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5607261

    Коментар


    • #3
      От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

      За какво ще ползваш джипа? Трофи? Траял?

      M62B44 448S1 4,398 cc (268 cu in) 210 kW (282 hp) @ 5700 420 N·m (310 lb·ft) @ 3900
      M60B40 4.0 L (3,982 cc (243 cu in)) 210 kW (286 PS; 282 hp) @ 5800 400 N·m (295 lb·ft)) @ 4500
      В какви обороти мислиш да го държиш тоя мотор ? На мен ми се вижда много високо оборотен
      Последно редактирано от Агоп Серопян; 24-08-14, 22:52.
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

        Аз доста съм си мислил по въпроса и някога ако останат средства може би ще го направя. При мен рамата си е уазовата, и като мерих и оглеждах един като проблеми щяха да се получат от предния картер, широчината в долния край на блока, не оставаше място за кормилната кутия и оргиналния радятор нямаше да може да се завре /като исках да може евентуално да става и за каране по пътищата, на външен вид и пръв поглед да не се забелязват фрапантни разлики/. След това говорих с дрифтари и познати които са отваряли такива мотори, давали проблеми някакъв филтер на картерните газове дето се пада отзад на колектора, задължително газов инжекцион, труден за палене с неговата електроника, по добър бил варянт да се запали с мегаскуирт.Много въртящи се части по ангренажа и оптегачи и какво ли не, този с ванусите още повече, малко плитък картер за наще цели. Скъп за поддръжка и като начално придобиване, особено като е с маховик и ръчна кутия. 6-степенната била прекалено голяма. Харчел доста, нютони като на 3.0 дизел който пък подлежи на много софтоерен тунинг и бил по добър. Това са приказки от хора занимаващи се с тези двигатели. Аз лично на джип на живо не съм виждал такъв мотор но съм слагал двигател от w140 s500 модел м127, осмак с по 4клапана на дълго Г, и като му работеше всичко беше много приятен за каране. Също съм виждал и 3.0 дизел м57б30 на Витара дълга база с Патролски мостове никак не се представя зле и няма недостиг на сила. Обмисли и варянта дизел.Накрая колкото повече хора слушаш толкова по зле, прави каквото си си наумил
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

          Джипа ще се използва предимно за трофи .По принцип аз също съм фен на дизелите ,но дизеловите агрегати са в пъти по-скъпи като начално придобиване,за поддръжка също.А що се отнася до запалването задължително ще стане с мегаскуирт,за да бъде по лесно и безпроблемно.

          Коментар


          • #6
            От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

            Помисли и за мотор от МБ ом606 3.0тд 177кс.
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #7
              От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

              Помпата му е с електронна газ...
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

                Винаги има вариант да се подкара с неговата електроника или да се сложи старатa помпа ,а този мотор върви просто чудесно .
                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                Коментар


                • #9
                  От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

                  Аз се опитвах да паля моя (М60Б40) с оригиналния компютър, но нестава. Стартера върти, но няма искра . Според мен искрата и горивото ги прекъсва имобилайзера (EWS) и въпреки, че ми обучиха чип пак нестана. Сега съм го дал на човек, който ще се опита да каже на компютъра да не си търси имобилайзера.

                  Адаш, коя версия Мегаскуърт ще ползвате?

                  Коментар


                  • #10
                    От: BMW 4.4 V8 на УАЗ

                    Защо не помислиш за vr6 2.8 или 2.9 от голф 3, малко по слабичък но много надежден с верига лесно се намира и на добра цена.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X