Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

    Здравейте колеги,
    След като карах почти година моето Паджеро 3 с неточно отчитаща и "плаваща" както си иска стрелка на температурата на двигателя ( проблем масов при Паджеро 3) видях това клипче и го изпълних точка по точка.
    Сега всичко е наред вече - просто едно съпротивление трябва да се презапои и да се щракне както трябва скалата на скоростомера после.
    Ето го и него:

    https://www.youtube.com/watch?v=JMI0_TezfwQ

    Поздрави и успешна поправка!
    Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

  • #2
    От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

    колега, май на всички 3-ки това им е "детска болест" . вече му свикнах и не се притеснявам, но ако по време на движение започне да качава Т тогава ще е проблем.
    благодарско за клипа

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

      Привет на всички. При моето П3 стрелката на температурата при подаден контакт и напълно студен двигател отиваше до червеното, а в движение не отчиташе точно. Днес изпълних елементарните стъпки от клипчето и вече имам реално отчитаща стрелка на температурата. След като раглобих изобщо не забелязах с невъоръжено око нещо нередно със спойката на въпросния резистор R10, дори за миг се поколебах дали да си навирам поялника там, но после реших и допрях спойките с горещата човка. След като монтирах обратно таблото всичко беше тип-топ. Много благодаря на kabak за линка към клипчето.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

        Колеги само не разбрах тая процедура със скоростомера за какво се прави и какво точно се прави със стрелката .При мен проблема е с уредите за нивото на горивото и температурата ,има ли нужда да пипам отпред скоростомера като си отчита коректно.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

          Натиска се предната част на километража, за да зацепи към платката отзад, след като веднъж платката е свалена. А платката трябва да се свали за да се презапои съпротивлението.
          Описаното в клипчето има ефект само в случай на поне една работеща коректно стрелка, без значение на температурата или на горивото. Ако и двете стрелки не работят коректно (например или изобщо не отчитат или стоят на мах.), проблемът не е в съпротивлението, а в един стабилизатор на напрежение отстрани на платката, един черен чарколяк захванет с винтче, за да се охлажда по-добре и няма смисъл да се прави показаната в клипчето процедура.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

            Всичко си заработи коректно ,за тези като мен които са зле с чуждите езици да уточня че се маха предпазното стъкло и циферблата се натиска на указаните места докато щракне (общо три са местата).

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

              Във връзка с натискането: ако не се напасне и изщрака дисплейчето за километрите, стрелката за скоростта няма да отчита правилно, защото ще се опира в циферблата. Смених обикновената подсдветка с лед и ми запецна стрелкичката в ниските километри - не се връщаше при спиране.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с неправилно отчитаща стрелка на температурата Паджеро 3 - решение

                При мен презапояването на резистор R10 свърши работа. стрелката на температурата спря да ходи във всички посоки и започна да отчита коректно.
                Явно това си е проблем на този модел.
                Голямо благодаря за линка.
                Успех от мен на всички, които имат такъв проблем. Решението е лесно и не отнема много време.
                Поздрави!
                0878 706 714

                WWW.OFFROADMASHINI.COM

                Коментар


                • #9
                  Привет,

                  Същите проблеми при мен.
                  Луд станах с тия стрелки днес
                  Утре ще разглобявам да видя какво е
                  Намерих тези 3 клипа

                  Явно си е болка това на Паджеро 3





                  Коментар


                  • #10
                    тозиклип показва точно как се решава проблема и за стрелката на горивото и на температурата https://www.youtube.com/watch?v=zj6ERWl0d9U

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X