Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

    Здравейте на всички искам да попитам кой от двата джипа бихте ми препоръчали? Предимно ще е за градско използване.Като разход как ще е на ГАЗ? Благодаря предварително.

  • #2
    От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

    С такава оскъдна информация не очаквай отговори ! Колко членно ти е семейството ? Какъв ти е бюджета ? На офф ще ходиш ли ? И подобни . В противен случай ще получиш отговори от типа: " Жълт ! "

    Коментар


    • #3
      От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

      Опел фронтера е по добре че е доста по широка от нисана ! 2.2 16в дълга база от11/100 до 16.5/100 газ

      Коментар


      • #4
        От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

        И двете да са къса база. Предимно ще ми и за шусето по рядко извън пътя като цена 4500 нов внос и около 6000 регистриран.Като части кой ще е по изгоден и какви проблеми дават.

        Коментар


        • #5
          От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

          Предимно мисля да ми е основен автомобил. Ако е фронтера да е след 99г. а за терано от 96-99г. Парите който бих дал са 4000 нов внос до 6000 регистриран с газова.Офроут няма да се кара често да не казем изобщо.Като комфорт как ще се справя късата база и каде дават дефекти и двете возила.

          Коментар


          • #6
            От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

            Да си вземаш джип само за градско...??? Дали ще е добра идея?
            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

            Коментар


            • #7
              От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

              Първоначално публикуван от n1ksan4e7o Преглед на мнение
              Предимно мисля да ми е основен автомобил. Ако е фронтера да е след 99г. а за терано от 96-99г. Парите който бих дал са 4000 нов внос до 6000 регистриран с газова.Офроут няма да се кара често да не казем изобщо.Като комфорт как ще се справя късата база и каде дават дефекти и двете возила.
              И двете возила дават дефекти в задкормилното устройство.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                Ако мога да попитам към тая тема:

                колко ще струва да се смени ангренажен ремък и ролки за офа "нов внос"? Какво още е наложително да се смени при такива автомобили?

                Коментар


                • #9
                  От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                  За всички автомобили "нов внос" следва : Смяна на всички "чорби" двигател ,скорости,раздатка,диференциали и др. Смяна на всички филтри маслен,въздушен,горивен и евентуално филтър купе. Смяна на ремъци ангренажен,на алтернатор и др. според наличността плюс обтегачи . Пълна ревизия на спирачна уредби и при необходимост смяна на накладки,спирачни маркучи, жила на ръчна спирачка и др. според състоянието. Пълна ревизия на кормилно управление и при необходимост смяна на накрайници ,шарнири ,биалетки и тампони. Пълна ревизия на ходова част амортесиьори,тампони на носачи и пр. и преглед на изпускателната уредба. На пима виста е това ,ако колега се сети нещо за конкретната марка и модел да допише !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                    Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                    Да си вземаш джип само за градско...??? Дали ще е добра идея?
                    Ако живееш в Своге - да. Там неминуемо ти се налага да ходиш до някое от съседните села. Пътищата са асфалтирани, но имаш и някакви 100-200-1000 метра черен път докато си стигнеш до къщичката, а те са предизвикателство.

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    За всички автомобили "нов внос" следва : Смяна на всички "чорби" двигател ,скорости,раздатка,диференциали и др. Смяна на всички филтри маслен,въздушен,горивен и евентуално филтър купе. Смяна на ремъци ангренажен,на алтернатор и др. според наличността плюс обтегачи . Пълна ревизия на спирачна уредби и при необходимост смяна на накладки,спирачни маркучи, жила на ръчна спирачка и др. според състоянието. Пълна ревизия на кормилно управление и при необходимост смяна на накрайници ,шарнири ,биалетки и тампони. Пълна ревизия на ходова част амортесиьори,тампони на носачи и пр. и преглед на изпускателната уредба. На пима виста е това ,ако колега се сети нещо за конкретната марка и модел да допише !
                    Ебаваш се, нали
                    Смяната на ангренажната верига те накара да го напишеш
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                      Защо бе колеги да не се вземе "джип" само за градско. Ако си е баш от типа "джип" и се свежда само до посочените в темата, ви разбирам аргументите, т.е. много по-предназначена за офф, но ако си е СУВ, си е за градско отсЕкъде. Ясно е, че темата е за две определени марки и затова може би е и аргумента, че само за града не си заслужава, но много пъти се е изказвало мнение общо за всички "джипове", че нямало смисъл да се взима, ако няма да се ползва за офф. Те тези с МЛ, Х5 и т.н. май най-много някой бордюр да качат, но са си коли за градско и магистрално каране. Просто се карат по-приятно, повече ти е кеф и имат много други предимства. Типичен пример е жената........купи си Санта Фе, за да си ходи на работа, както и за семеен автомобил. Много е доволна и въобще и не иска да го сменя за лека кола или някаква по-малка малолитражка. Сега аз я возя де, но хем за града и извънграда си е супер, хем става да прекосиш безпроблемно някаква по-голяма неравност или да излезеш на някой излет извън пътя.
                      Лично за мен (ако се оглеждат и СУВ извън посочените две марки, които са си повече предназначени за офф), не само, че СУВ-овете са си супер за града, ами горещо препоръчвам.
                      Последно редактирано от Dydo; 29-08-14, 08:21.
                      SUV

                      Коментар


                      • #12
                        От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Ебаваш се, нали
                        Смяната на ангренажната верига те накара да го напишеш
                        Лично аз при покупка на автомобил секънд хенд ( дай Боже някога да си купя и нов от магазина) ангренажна верига не съм сменял ! Всъщност никога не съм сменял ! Ангренажния ремък задължително с първото обслужване и после на всеки 70 хиляди км. Признавам си за Опел Фронтера нямам представа дали са с ремък или верига !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                          Ъхъ, за изграда е супер с "Жип". Тромав, бавен, неманеврен, харчещ, труден за каране. То наистина градовете ни са в окаяно състояние, но все пак колега, градски автомобил е: Смарт, Туинго, Сити-го, Алто и прочие. Ако е и автоматик, значи е перфектно! Джип за употреба в градски условия, е лоша идея. Освен всичко по-горе изброено от мен, допълнителните разходи като гражданска отговорност, ремонти, гуми, разход на гориво са в пъти по-високи. Нали разбираш, че единственното предимство е видимостта. Паркирането по бордюри и градинки така или иначе в последно време е забранено. Но ти си знаеш. Обикновенно човек винаги иска сам да опита от всичко...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                            Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                            Ъхъ, за изграда е супер с "Жип". Тромав, бавен, неманеврен, харчещ, труден за каране. То наистина градовете ни са в окаяно състояние, но все пак колега, градски автомобил е: Смарт, Туинго, Сити-го, Алто и прочие. ................
                            Не, че имам голям опит с кой знае колко марки, но от това което съм карал, в 90 % нито един не попада в което и да е от посочените - тромав, бавен, неманеврен, харчещ, труден за каране. Не знам честно, как стои въпросът с Тераното и Фронтерата. До сега съм имал все бензинови леки автомобили, като с някои изключения градския разход винаги е бил 13-15 / 100 бензин. Газ не слагам. Сегашният ни СУВ харчи по-малко нафта / 100 км. в града. Даже съм на далавера или поне така се чувствам
                            А и тези пък, които посочваш за града са прекалено малки. Мисля, че ако ще е лека кола, най-удобни за града и извън него, са си нормалните седани. Примерно аз съм с малки деца (и много са такива като мен) и си ходя на работа с колата. Как да ги закарам на училище с този Смарт, като след това да тръгна към работното си място. Ако си сам и неангажиран човек, да, супер удобни са малките колички, особено ако се завираш постоянно по някои от тесните преки в центъра.

                            Плюс това малко се отклонихме. Човека вече си е избрал, направил си е сметката и само пита между двата варианта. А ние започваме да му говорим колко не е прав в избора си, защо му е такава кола за града и така нататък. Ами сигурно, защото така му харесва:-)
                            SUV

                            Коментар


                            • #15
                              От: Opel Frontera 2.2 16v sport или Terrano\Maverick 2.4

                              Благодаря на stankos за отговора

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X