Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Превоз на дарения София-Търново за приют

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Превоз на дарения София-Търново за приют

    Здравейте, Има работеща пералня, която ще е от голяма полза на приют за пораснали сираци в Търново ( в момента перат на ръка). Търсим начин да я закараме от квартал Левски, София до Леденик, Търново. Моля да ми пишете, ако имате идеи и може някой с нещо да помогне. Имат нужда също от одеала, чаршафи и ютия. Много ще е хубаво да се организираме и да помогнем, да се закара всичко заедно.
    Пишете ми на лична или на ymzoc@yahoo.com.
    Благодаря. <3

  • #2
    От: Превоз на пералня София-Търново за приют

    Не по темата, ама почти: Имам един напълно изправен дамски велосипед, който е излишен поради закупуването на по-висок клас от жена ми. Ако има място и би бил полезен-насреща съм. Адрес-София, З.Парк.

    Коментар


    • #3
      От: Превоз на пералня София-Търново за приют

      gkesov, супер много благодаря, да, ще го вземем, събирам такива неща, който има- да, моляпиши на лична или на имейл, за да се разберем как да мине някой да го вземе, МНОГО благодаря <3

      Коментар


      • #4
        От: Превоз на пералня София-Търново за приют

        Писах на лично.

        Коментар


        • #5
          От: Превоз на пералня София-Търново за приют

          Здрасти колега
          Ще мога да дам чаршафи, одеала - по-скоро юргани и ютия, но ще отнеме няколко дни, че съм доста зает. Относно транспорта, мога да предложа малка камионетка с товарно пространство колкото баничарка - 120широка на 180дълбока. Събота и неделя е свободна.
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            От: Превоз на пералня София-Търново за приют

            Аto, ще приема с благодарност и чаршафите, и юрганите, и ютията и транспорта, имаме и пералня, която чака да се натовари, и gkesov дава едно колело, което също ще им е от голяма полза, че им се е повредил единствения автомобил и не могат да излизат много, та не могат и да отидат до София да си приберат нещата. Като казваш, че е свободна- имаш пред вид, че и ти ли си свободен да закараш нещата или че трябва да си намеря някой да я кара? И понеже не знам- баничарката ще побере ли всичко това?
            Ето да видиш повече, както и всеки, който се интересува, направих им едно профилче на фейса, има всички контактни детаили, Христо е изключително разбран човек:

            https://www.facebook.com/HristoAtana...rnovo/timeline

            Коментар


            • #7
              От: Превоз на пералня София-Търново за приют

              Да, ще съм свободен да карам събота или неделя. А камионетката може да събере още доста неща.
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • #8
                От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                Това е прекрасна новина, нека да намерим каквото можем за предстоящата седмица, та да се занесе максимално много багаж. Писах и на лична, да разменим някакви мобилни номера?

                Коментар


                • #9
                  От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                  Получих личното и сега ще действаме да съберем максимум неща. Ако има някой от колегите, четящи тук, който е готов да помогне с кило ориз или боб или олио, нека пише тук. Ако имат нужда от храна съм готов да мина и да я прибера в рамките на София.
                  Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                    Здравейте
                    Току що се връщам от приюта на Христо в Търново. Мисията е завършена успешно. Благодарение на колегите от форума, приятели, познати и непознати, събрахме доста неща. Засега най-необходимото. Храна, пералня, велосипед, телевизор, одеала и т.н. Имам и снмики, но ще ги обработя и пусна утре, че сега трявба пак да пътувам.
                    Поздрави Владо
                    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                      Ато, огромни благодарности за труда, който си даде и парите и времето, които похарчи, за да обиколиш навсякъде, да събереш багажа и храната и да закараш всичко лично в Търново, за да се облекчи живота на хората в този приют. Както казва един мой любим автор : Кротките, тихи хора са тези, които носят всички ни на раменете си.
                      Чакаме с нетърпение снимките, отново благодаря, че се отзова на молбата ми с повече, от колкото се надявах и вярвах, че е възможно да намеря един човек да направи.
                      <3

                      Коментар


                      • #12
                        От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                        Здравейте колеги,
                        Сега малко по-подробно да пиша и да добавя снимки.
                        Първо, много благодарности на Виктор за пералнята, на gkesov за прекрасния велосипед, за които веднага стана спор кой първи да обязди, на Ицо, който отдели от помощите за Мизия, на сестрата на Anika681 за професионалната ютия, на приятелите ми за пликовете с консерви и варива и спирам.
                        Сега снимки
                        7.00 товарене и нагласявахе на багажа. Оказа се повече, отколкото очаквах, та се наложи да оставя 2-3 кашона да оставя за следващия път.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5608114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5608116
                        Доволен съм от натъпканото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5608115
                        Кауфланд Севлиево. Пиятелят ми Кристиян с нашия принос от 30тина консерви и маргарин Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5608117
                        Първа среща на живо с Христо на шосето преди Велико Търново. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5608118
                        Вече сме в приюта, които е някакъв помишлен имот с две сгради и доста голям двор, който е пълен с дърва за огрев, разкостен камоин, двигатели, коли на трупчета, свинарник и саксии с цветя, които са събрани от сметището .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5608119
                        На приказка с Христо в хола, да го наречем Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5608120
                        Направи ми впечатление дисциплината, която цари в пиюта. През цялото време, докато си говорехме децата седяха около нас и ни слушаха без шум и намеса в разговора.
                        Резтоварваме Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5608121Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5608122
                        Момиченцето се заигра с тази играчка и обикаляше двора с него поне един час, докато бяхме там.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5608123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5608124
                        Това са стаите в приюта. Не всички имат самостоятелни стаи. Някои живеят по двойки, а тези, които нямат стаи, спят в общото помещение, където има седем осем войнишки леглаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5608125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5608126Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5608127
                        Това е банята... Има бойлер на дърва, който се пали всяка вечер и всеки изкъпал се добавя по две дърва в бойлера за следващияНатиснете снимката за да я уголемите

Име:016.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5608128
                        Част от двора с буркани, подготвени за зимнинаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:017.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5608140
                        Това пък им е кухнята. Всичко е изключително чисто Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5608141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5608142

                        Това е от мен засега.
                        Последно редактирано от Ato; 01-09-14, 00:29.
                        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                          Ato, златен си!!! Колеги, всеки, който прочете - да изръкопляска на всяка снимка и събраните ни аплодисменти общо ще прозвучат като Зала1 на НДК!!!
                          Освен торбите с храна от Кауфланд си пропуснал да кажеш, че бензина, събирането на даренията от различни места из София, товаренето и карането са си изцяло от теб- на добра воля и от твоя джоб.
                          Едно ти гарантирам- освен, че усмихна хората в приюта с подаръците и вниманието, освен, че усмихваш нас, които четем и се радваме - успя да усмихнеш и Господ тоя уикенд, като те гледа какви ги вършиш. <3
                          Бъди жив и здрав и за следващия път ще се подготвим по-от рано, та дано се включат и повече хора.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                            Здравейте колеги да изтупаме темата.Днес говорих с Христо по телефона.Направи ми силно впечатление че не проси помощ.Имат голяма нужда от храна.Не че нямат нужда от друго де.И най страшното е че държавата ни е абдикирала от тези проблеми.Както и да е аз смятам да помогна с каквото мога ще пращам по Еконт така че и Вие колеги може да помогнете на тоя достоен според мен Българин.Поздрави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Превоз на пералня София-Търново за приют

                              Аиде да вдигна темата и аз. Говорих и аз със Христо днес. Беше в София на някакъв семинар, но не можахме да се видим. Но го попитах от какви храни имат нужда в приюта. Трябват им консерви от всякакъв вид. Аргумента му е, че са трайни и могат да се складират без да им нужда от хладилник. Боб, макарони, спагети и ориз, също ще им трябват. Трябва им и компютър или лаптоп, за да имат интернет и да си обновяват страницата във Феисбук.
                              Колеги, молбата ми е, ако искате да правите дарения за приюта на Христо, да ги изпратите по Еконт, до офиса в село Леденик, Великотърновско, дом 474, за Христо Георгиев Атанасов. Имам много работа и няма да мога да пътувам до там, за да закарм даренията.
                              Благодаря ви за щедростта и съпричастието. Ако имате въпроси, звъннете ми на 0889 583 680 Владо.
                              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X