Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

    В такава позиция беше като отворих картера

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-19 15.19.20.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5636201
    Пластината след като падна
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-19 15.19.54.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5636202

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-19 15.20.24.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5636203

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-19 15.20.50.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5636204

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-19 15.21.20.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5636205

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-19 15.21.31.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5636206

    А това го намерих в един мануал , но и там не става ясно къде точно е пластината

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png 22.png
Прегледи:1
Размер:210.2 КБ
ID:5636207
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

      Опора на спирачната лента.Щифта на кобилицата 384 излиза само при разглобяване на половината кутия.
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

        Да докладвам - отново имам задна предавка , благодарение на Дядо Владо и под неговото вещо ръководство по телефона и с бързи справки в руския форум , успях да отстраня проблема . Резултатът - поставих на мястото му обтегача на задната полоса / е имаше много споменаване на американски майки заради шибаното място / , регулирах натега , смених филтъра и маслото - пое точно 7.9 литра макар че го дават при замяна 3.8 , вероятно е заради това че се отича 3 дена и е изтекло всичкото масло . Налях новото масло според указанията на Дядо Владо и направих проби - имах вече задна .
        В руският сайт пише че нормално предавките превключват между 1500 и 2000 об , в началото и при мен беше така , но от известно време обаче ми прави впечатление че предавките се превключват на доста по високи обороти 2500 - 3000 , по точно от 2-ра на 3-та , и от 3-та на 4-та . Къде да търся проблема , че нещо не ми харесва да движа така ?
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          че нещо не ми харесва да движа така ?
          ......за финално лустро към СССпидера и Филибето, само по телефон е тегаво
          Последно редактирано от дядо владо; 21-01-15, 21:20.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

            Днес преборих и проблема с превключването на скоростите . След справка със братята руснаци за да видя методиката за регулировка на жилото на кик дауна / между дугото доста постно е обяснено /, почнах да се боря със жилото . Обаче нъцки , не мога да разбера как да преместя бронята в "щелочката" , накрая след прочитане на всичкия FAQ разбрах къде трябва да се натисне силно жилото за да се освободи и регулира . Направих регулировката както е описано , но отново автомата сменя предавките на високи обороти . Направи ми впечатление , че колкото и да се старая да регулирам точно жилото от 1 мм в двете посоки , след проба с натискане на педала жилото отново се отпуска . Влязох отдолу и накарах да натиснат педала на газта за да видя как се движи лоста на дроселния клапан . Оказа се че не винаги се връща в крайно положение след отпускането на педала , което от своя страна води до отпускане на жилото и регулировката заминава по дяволите .Гледах го доста време и тъпях щото не можах да разбера кое по дяволите ще накара лоста и жилото да се върнат в крайно положение след отпускането на педала на газта ... Над лоста на дроселния клапан имаше пружина която беше закачена на задвижката на селектора и според мен беше напълно излишна , но не можех да се меся в конструкторските решения на хамериканците ... За това побългарих Американеца - сложих му една пружина на задвижката на дроселния клапан , която да дърпа лоста в крайно положение след отпускането на педала . И почнах проби - от начало превключваше отново на по високи обороти около 2500 , но след регулировка на жилото го докарах да превключва между 1800 и 2000 об като скоростите се изреждаха плавно , без тласъци и без повишаване на оборотите над 2000 2100 , оказа се че съм имал дори и овърдрайв и той можел да се включва при градско каране ...
            Джипа сега върви и включва много "мазно" , но все пак да попитам - със поставянето на пружина на лоста на дроселния клапан да не съм сътворил някоя велика глупост , която после да има последствия ?

            Ето малко снимки с "моята" пружина / по тънката / , над нея се вижда тази която си беше закачена на лоста на селектора

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-22 14.42.24.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5636877

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-22 14.42.51.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5636880

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-22 14.43.03.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5636881
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              със поставянето на пружина на лоста на дроселния клапан да не съм сътворил някоя велика глупост , която после да има последствия ?
              По мои спомени така си е "щатно", даже някъде трябва да има дупчици за пружинка на лостчето на "кикдауна" и на ламаринката с регулировката за жилото.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                Относно охлаждането: Въпреки новото виско хейви дюти колата се опитваше да вдига 95-100 градуса през зверските жеги с набичен климатик в градските задръствания и юркане по баири. За това бях сложил един допълнителен ел. вентилатор SPAL с ръчно управление с копче на таблото, който много помагаше. Ако го няма ти препоръчвам да сложиш пак.
                Провери си радиатора на автоматика, дали не е задръстен, щом е имало тиня в картера.
                LZ1RED

                Коментар


                • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                  Кратка ми беше радостта - вчера след кратък пробег с платформата се оказа , че отново няма задна предавка . Отворих пак кутията , регулирах отново задната полоса и проба . Обаче нъцки - при опит за тръгване на задна по наклон , джипа помръдва малко но не може да изкачи наклона . Ясно е че нещо се е сгов....ло вътре и сега дилемата е - дали да търся втора употреба в незнайно състояние или да се прави ремонт на кутията . Давайте акъл как да постъпя , не знам какви пари е втората употреба както нито колко ще е ремонта на кутията ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                    Адаш на моята така и изчезна задната и.............я смених с такава втора употреба. Намерих я на 450лв 42RE , не вярвам твоята да е по скъпа.
                    Последно редактирано от jaxan; 24-02-15, 19:36.
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                      Кратка ми беше радостта - вчера след кратък пробег с платформата се оказа , че отново няма задна предавка . Отворих пак кутията , регулирах отново задната полоса и проба . Обаче нъцки - при опит за тръгване на задна по наклон , джипа помръдва малко но не може да изкачи наклона . Ясно е че нещо се е сгов....ло вътре и сега дилемата е - дали да търся втора употреба в незнайно състояние или да се прави ремонт на кутията . Давайте акъл как да постъпя , не знам какви пари е втората употреба както нито колко ще е ремонта на кутията ...
                      Говори със Стоян от Пловдив ,че тия по моргите са ... незнайно какви !
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        ......за финално лустро към СССпидера и Филибето, само по телефон е тегаво
                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        Давайте акъл как да постъпя , ...
                        Поста ми по-горе
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                          Живко, цялата карантия на тая кутия без хидротрансформатора е без пари - няма и $300 ремонтния комплект. Взимай, през човека в Пловдив и карай на воля!

                          Коментар


                          • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...79#post2709679
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                              Вчера пристигна кита от Рокауто , свалих и разхвърлих кутията , но нали не може всичко да е на хубаво се оказа че предната и задна спирачна лента са различни и не стават на барабаните . Освен това задния барабан е надран от триенето желязо в желязо и ще трябва да търся друг . Та помагайте откъде да търся спирачни ленти и барабан за 46RH че кутията стои разхвърляна и чака ... В каталога на Рокауто има само предната лента , задна и барабан няма , а и докато дойде ще мине поне месец . Сега си имам две спирачни ленти дето не знам какво да ги правя ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • От: Jeep Grand cherokee 5.2 за влекач

                                Каза ти се - Стоян! И подотви още към 800 лв за ремонт на хидротрансформатора и външен радиатор за скоростите!
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X