Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фадромно устройство каварненско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фадромно устройство каварненско

    здравеите ,тарся части за фадромно устроиство ако някои може да ми помогне щте сам много благодарен а по точно ми трябва хидравлична бутилка 77см и рамата която е на шасито благодаря!!!!!!!!

  • #2
    От: фадромно устроиство каварненско

    Защо не се обърнете към производителя в Каварна? Щом ми предложиха чисто ново фадромно устройство , би трябвало да разполагат и с резервни части за него.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #3
      От: фадромно устроиство каварненско

      така мисля да направя, а колко пари искат за нов товарач

      Коментар


      • #4
        От: фадромно устроиство каварненско

        Ти сигурен ли си, че искаш да работиш точно с такова недуразумение? ЮМЗ и МТЗ не са лоши трактори, но с багерно устройство, произведено в Каварна се превръща в недуразумение.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: фадромно устроиство каварненско

          на този етап да

          Коментар


          • #6
            От: фадромно устроиство каварненско

            Ново устройство е около 7-8 000 с монтажа. Определено не си струва. Имам питане към по-знаещите, на моя товарач (някакво руско чудо е , не е от българските ) има по един клапан на главните цилиндри . Тези клапани съответно се въртят на ръка и се регулира маслото , което се пропуска към цилиндрите. Тук е и питането ми- когато единият клапан е отпуснат , а другият е стегнат , фадромното устройство работи идеално , когато е обратното - пак работи идеално , но когато са отпуснати и двата клапана , дори с минимален товар устройството пада на земята , въобще не може да се задържи вдигнато във въздуха. Къде да търся проблема ? В разпределителя или в цилиндрите ? И така ми вдига 500 кг торби , но искам да работят равномерно и двата цилиндъра , защото в момента се ползва само единия. По трактора естествено няма никакви течове от масло.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #7
              От: фадромно устроиство каварненско

              Тези клапани по принцип се слагат на цилиндри плунжерен тип, но на фандромно устройство би трябвало да са двойно действащи. Ако все пак са плунжерен тип, то точно този клапан регулира бързината на спускане и ако е развит се получава невъзможност за разпъване на цилиндъра.

              Коментар


              • #8
                От: фадромно устроиство каварненско

                За пропадането,причините може да са две,износени плунжери на разпределителя(не подлежат на ремонт,оправя се със нов разпределител)и износени К-маншети на хидроцилиндрите,няма външен теч,но маслото преминава през пръстените(маншетите)на буталото и товара пропада.Провери първо уплътнителите на буталата на хидроцилиндрите.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: фадромно устроиство каварненско

                  При положение , че фадромното работи и не пропада , когато се ползва само единия цилиндър , а не двата , важи ли това за К-манкетите на хидроцилиндрите? Реших да си спестя мъките и гадаенето и да свържа фадромното устройство с хидравликата на другия си трактор , защото всичко е на бързи връзки. Другият е с чисто нов разпределител и поне ще се ориентирам по-бързо за проблема. Отстрани на фадромното има табелка , на която пише , че в транспортно положение трябва да се кара само със затворени клапани на цилиндрите , явно е някаква предпазна мярка , при каране с висока скорост и пукане на маркуч да не заоре фадромното в земята/асфалта. Действително , когато са стегнати и двата клапана докрай , фадромното не помръдва дори с над 500 кг .
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • #10
                    От: фадромно устроиство каварненско

                    Ако К-маншетите пропускат хидроцилиндрите няма да работят под товар в никое положение.
                    Това за движението при транспорт си е точно така и при друго навесни устройства има такива вентили които при пробив в хидро магистралите се задействат автоматично.
                    Ако не представлява трудност пусни някоя снимка на тези възли и на свързващите ги тръбопроводи за да се добие по-точна представа за какво се говори.

                    Коментар


                    • #11
                      От: фадромно устроиство каварненско

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7650414Y.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5614237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7650415g.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5614238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7650416Z.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5614239

                      Днес пробвах това , което бях написал по-горе. Фадромното пак падаше както си пада с болгаровия разпределител. Отстраних всички бързи връзки и си ги свързах нормално . Заиграх се малко с клапаните и се оказа , че фадромното пада само при десния цилиндър. Ако десният е стегнат , а левият не е , работи нормално. Не знам защо съм се бил заблудил , че не пада и с десния. Свалих цилиндъра и го занесох на ремонт , за да му сменят вътрешните уплътнители. Колегата Stefan55 ще се окаже прав за проблема , за което благодаря.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • #12
                        От: фадромно устроиство каварненско

                        Днес си взех отремонтирания цилиндър - вече всичко е наред , фадромното си работи идеално.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #13
                          От: фадромно устроиство каварненско

                          Вече може да се даде логично обяснение на проблема,а то е,че е имало голям теч в цилиндъра заради износени К-маншети.
                          Успех и спорна работа с машината.

                          Коментар


                          • #14
                            От: фадромно устроиство каварненско

                            Благодаря! Надявам се това да е последната ми година с тази машина , но да видим. Ако някой обмисля да си върши работата с такъв товарач , искам да дам съвет - тракторът е идеален за торби 500кг със семена и тор , а с кофата за набутване на зърно на не много голяма височина (ако е с големи противотежести отзад или 4х4 може да се постигне и по-голяма височина на окупчване на зърното) . Ако някой е решил с такова нещо да товари камиони , по-добре да не се пробва и да не си го причинява.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • #15
                              От: фадромно устроиство каварненско

                              Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                              Благодаря! Ако някой е решил с такова нещо да товари камиони , по-добре да не се пробва и да не си го причинява.
                              За целта хората са измислили челните товарачи,шнековете,редлери и т.н.Ако пък ги няма и е налична фадрома,се прави рампа(най-бързо от пръст) и си товариш,само да ти е здрав левият крак,че след 10 минута започва да му пуши подметката...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X