Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окотих автомата 3.2 did

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окотих автомата 3.2 did

    Здравейте колеги. Колкото и да ми е трудно да си призная, истината си е истина. Преди 2 дни пътувах с джипката и на връщане по пладне ми светна една лампичка на таблото "A-T TEMP". Първоначално се втрещих, защото то дози момент машината е работила безупречно, а и 25000 км. я карам и се бях успокоил, че е читава и няма да имам сериозни проблеми. Помислих, че кутията е загряла малко повече защото навън температурата показваше 37 градуса. Както и да е, веднага спрях и отворих капака. Дръпнах щеката за маслото и дори ми се стори, че е доста над максимума. Единственото което можех да направя на пътя е да изчакам да поизстине. Така и стана, след 20 мин. запалих и отново всички светлини изгаснаха, а аз продължих пътя. Около 100 км карах на тръни и повече гледах таблото от колкото пътя. Чудих се на какво се дължи, ослушвах се, наблюдавах как превключва предавките с цел да усетя нещо нередно, но - нищо, до момента в който отново не светна лампата. Пак спрях, пак чаках, и пак продължих. Повече лампа не светна, но когато се наложи да намаля скоростта когато влязох в града, нещо предръпна, изключи ми се от скорост, усетих някакво сецкане, пак зацепи и спрях пред вкъщи в това положение, но вече чувах и някакво стържене. Не можах да включа и на задна.
    Белята стана факт. Сега гадая какво може да се е случило. Бих се радвал на всякакъв вид информация, като предположения за аварията, съвети при кого и как бих могъл качествено да си отремонтирам кутията, дали въобще си заслужава и да търся "нова-втора радост", как вървят като пари подобни ремонти и т.н.
    Благодаря предварително на всичко отзовали се! Ще се опитам да ви държа в течение за това какво се случва.
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

  • #2
    От: Окотих автомата 3.2 did

    bocho64, София,
    ssspeed, Пловдив






    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Окотих автомата 3.2 did

      Първоначално публикуван от bourbonman Преглед на мнение
      Белята стана факт. .....
      Не е беля, а консуматив ( е малко по-дългосрочен, но все пак...) "Ръчките" си имат съединител който се износва и се сменя на определено време (силно зависещо от типа каране), при "автоматите" е същото....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Окотих автомата 3.2 did

        Не даваш информация на кколко км. пробег е джипа, също така и коя точно година е той......Дали като изтине, потеглянето е било мудно и с "удар" в кутията, дали по време на карането е имало нещо странно като например оборитие се вдигат , а скороста седи на място?Какво е маслото в кутията?
        Вероятно си строшил помпата в самата кутия, не бъркай обаче торк конвертора с помпата .......

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1078.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5605740
        .....модула отпред на снимката е помпата, а по назад е корпуса на кутията .....
        Тази кутия е на Тойота Ленд Круизер 200 ,но принципа е един и същ......
        И другата причина е вероятно си превъртял шлиците на вътрешната главина на торка,тогава издава специфично виене от предната част на кутията.....
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0895.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5605741
        На снимката се вижда отворен торк,разглобен на съставните му части, а въпросната главина е най горе в дясно.....това е главината,на която превъртят шлиците и за това издава виенето......
        Ето тук е само главината........
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0897.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5605742
        А тук може да разгледаш и цялата галерия със снимки за такъв тип кутия........
        http://japanautoservice.com/?portfol...tic-gear-boxes

        Коментар


        • #5
          От: Окотих автомата 3.2 did

          Първоначално публикуван от bourbonman Преглед на мнение
          Белята стана факт. Сега гадая какво може да се е случило. Бих се радвал на всякакъв вид информация, като предположения за аварията, съвети при кого и как бих могъл качествено да си отремонтирам кутията, дали въобще си заслужава и да търся "нова-втора радост", как вървят като пари подобни ремонти и т.н.
          Благодаря предварително на всичко отзовали се! Ще се опитам да ви държа в течение за това какво се случва.
          По принцип всичко се прави,но въпроса е дали има изгода,.......Ако е торк, той също се рециклира.....реже се, сменява се въпросната главина, заварява се на спец машина,после се балансира и си готов,за целта се сваля кутията и се сваля и торка,който седи на кол. вал......само че на Паджеро 3 като твоето ,кутията се сваля с торка заедно, тъй като тунела е много тесен и кутията не може да отиде толкова назад ( около 30-40 см, ) за да се извади камбаната от торка,за това се маха капака,който седи м/у кутията и мотора от долу и с подходящ ключ се развиват болтовете ,кооито са по специални, с по плитка глава ,17 ключ,6 на брой.......като за да стигнеш до дадения болт, трябва с ключ да въртиш кол. вал отпред от към демферната шайба и така въртиш на 60 градуса и ще ти се падне единия болт. развиваш го и въртиш кол. вал на още 60 градуса и т.н........по този начин кутията ще падне заедно с торка и тогава се вади от нея.......
          Това в случай, че нещо не знаете как да свалите кутията......

          Коментар


          • #6
            От: Окотих автомата 3.2 did

            ..........не е това, което си мислите че е, според показанията на колегата......

            Коментар


            • #7
              От: Окотих автомата 3.2 did

              От кога не е сменяно маслото на кутията, аз така си мислех че като е червено и всичко ок,но уви, смених дисковете на първа и втора и сега го сменям всяка година,или на 5-6000 км, толкова минавам за една година.
              За да не пиша реклами обади ми се да ти кажа къде в Русе да отидеш.
              Тел ми е 0897 98 22 78
              Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

              Коментар


              • #8
                От: Окотих автомата 3.2 did

                Само да споделя моят опит с Фронтерата: по същият начин ми светна лампата за прегряването на автомата, но нямаше как да спра и да изчакам защото бързах към нашите които бяха катастрофирали тежко - карах около 3 километра по баир със светеща лампа след което имаше дълго спускане и лампата угасна. Резултат: почна да буксува първа и колата трудно потегляше, но все пак ме прибра до София. След дълго чудене - втора употреба кутия или ремонт, взех грешното решение да ремонтирам. Кутията се оказа сериозно прегрята, наложи се да се сменя и турбината която беше посиняла. В крайна сметка дадох 2500 лева и се почнаха едни рекламации през месец-два - колата почваше да буксува и губеше първите скорости. При третия ремонт откриха, че радиатора за охлаждането на маслото не пропуска добре и ми сложиха допълнителен което закрепи кутията за една година, но миналата седмица пак пробуксува на първа и реших, че ми стига толкова и продадох колата за без пари! За съжаление късно открих мнения по руските форуми, че в нашия край на света автоматиците не подлежат на ремонт - правят ги, работят една година и пак в сервиз, както точно се случи и при мен.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Окотих автомата 3.2 did

                  Благодаря много колеги. Допълвам, че наистина от известно време насам, сутрин когато запаля и веднага премина от "P" на "D" ми се налага да изчакам няколко секунди с пусната спирачка и без газ докато усетя, че включва на първа и тогава подава газ и потеглям. Колата е на 263 000 км. Купих я миналия март на 241 000. Първоначалната регистрация е 2002 година. След като я платих и минахме пред нотариуса, преди да се разделим помолих стария собственик да каже, ако има нещо за смяна, или притеснително да се види за да си го оправя, ме убеди, че колата е абсолютно обслужена. Уточнихме смяната на дв. масло, горивен, въздушен филтър и ми каза, че маслото на кутията било сменяно преди 20 000 км., а смяната ставала през 70 000. Това ме успокои, че поне докато навъртя километража на 270-280 000 няма да мисля за маслото. Обороти никога не ми е вдигала, освен деня преди аварията на едно баирче ми стана интересно на коя предавка се движа в момента и бутнах лоста в дясно към тип-троника за да ми светне индикацията за скоростите, при което ряско се изфорсира до 4-4500 обр., а аз върнах отново на "D" и пак си паднаха оборотите на към 2-2100. Сега разбира се допуснах, че стария собственик може и да ме послъгва, но се надявах, че след като е "пито платено" няма причина да го прави. Обслужвал съм всичко по колата което му е идвало реда. Само тая проклета кутия не бутнах. Естествено съм следял нивото на маслото, но подробности за самото масло не знам. Аз карам спокойно, и нежно към автомобила. Имам доста километри зад волана на собствен камион, и винаги съм гледал да вардя машината, а и разхода. Такъв ми е маниера на шофиране. За сега още не сме я демонтирали, чакам да вляза на канала и да започнат монтьорите да свалят. После че видим какво ще излезе, но като гледам и самия демонтаж и монтаж няма да е лесен... :-)
                  Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                  Коментар


                  • #10
                    От: Окотих автомата 3.2 did

                    ...като влезе на канала ,запалете мотора и вкл. на D и се ослушайте от къде идва стърженето, ако идва от предната част на кутията, значи сте превъртели торка.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Окотих автомата 3.2 did

                      OK. А, ако се окаже торк, може ли да се намери само този торк по автоморгите, или той си върви той си върви в комплект с кутиите?
                      Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                      Коментар


                      • #12
                        От: Окотих автомата 3.2 did

                        Торка е отделна част от кутията,така че можеш да си търсиш само торк.......той може да се рециклира по начина, по който ние го правим.....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Окотих автомата 3.2 did

                          Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                          Торка е отделна част от кутията,така че можеш да си търсиш само торк.......той може да се рециклира по начина, по който ние го правим.....
                          И как го правите.......?
                          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                          Grand 3.1TD
                          0898 620 306 Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Окотих автомата 3.2 did

                            ........на снимките се вижда, а повредената част се заменя с нова,стига да я има в продуктовия каталог......

                            Коментар


                            • #15
                              От: Окотих автомата 3.2 did

                              Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                              ........на снимките се вижда, а повредената част се заменя с нова,стига да я има в продуктовия каталог......
                              Снимки на разрязан торк и аз мога да ти покажа,но това не значи ,че лично ги рециклирам А колегата който те пита също се занимава с ремонт на автомати ,та предполагам затова се интересува как точно и къде го правите това!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X