Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново хоби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ново хоби

    Аха,ясно,схванах.

    Коментар


    • От: Ново хоби

      Дявола като нямал работа си е.....децата,че и моята работа същата.Имам един резервоар от неръждаема стомана който мисля да го ползвам за инвертиран сироп,но е много тесен и висок и ще е по-трудно да се направи бъркалка.Дали ще се разбърква достатъчно ако го разбърквам с въздух от компресора?

      Коментар


      • От: Ново хоби

        И ква ти е идеята за тоз бъркоч?

        Коментар


        • От: Ново хоби

          Еми нали било по-хубаво да се дава инвертиран сироп вместо обикновен захарен сироп.

          Коментар


          • От: Ново хоби

            Табелката монтирана.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170324_150701.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5747518

            И част от стойките готови,но още не са бетонирани.Мисля да са на около 25-30 см. от земята.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170324_150720.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5747519

            Коментар


            • От: Ново хоби

              при 30 санта и 5 корпуса да не ти дойде височко ?

              иначе по това

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              Еми нали било по-хубаво да се дава инвертиран сироп вместо обикновен захарен сироп.
              Верно некои така казват, че даже го и правят. Особено па по време на паша и току виж забият ножа на профипчеларството ориентирано към медодобив. Може би е оправдано единствено в случай /мое мнение/ ако си оттървал срока за подаване на захарния сироп с цел зимно запасяване. В някои места пък даже го броят за добра практика да Им се отнеме целия мед и да Ги залеят със захарен/инвертиран и така зазимяват. Но дори и в тоя случай си мисля, че по-добре да прибегнеш към готова храна от някой доказан производител, щото на домашното производство на ИС едва ли ще можеш да му контролираш показателите на 100% и после да няма чуденки и питанки.

              П.п. Иначе най-хубаво е така

              https://www.youtube.com/watch?v=imAa...feature=fvwrel

              клипът е качван и коментиран многократно в пчелфорума. Пчели за опрашване са това.

              Коментар


              • От: Ново хоби

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                при 30 санта и 5 корпуса да не ти дойде височко ?
                Стойките монтирани,заради денивелацията от едната страна 15 см. от другата 30,дали ще е високо практиката ще покаже.

                Коментар


                • От: Ново хоби

                  Идеално е, мойте са на 33 см. крака и е много удобно за преглед и пчелите не се оплакват.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • От: Ново хоби

                    Е как ше се оплакват, ти нали беше на дадани? При туй положение 33 ти идва оптимум. Май съм позабравил, имаше ли и ЛРи?

                    Коментар


                    • От: Ново хоби

                      Тази година третирам с това,два пъти през седем дни.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC1098.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5747879

                      Коментар


                      • От: Ново хоби

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        Е как ше се оплакват, ти нали беше на дадани? При туй положение 33 ти идва оптимум. Май съм позабравил, имаше ли и ЛРи?
                        Само ДБ са ми кошерите, имам два многокорпусни, вече 3-4 години но мисля тази година да ги раформировам и да ги прехвърля и тях в ДБ.
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • От: Ново хоби

                          Правилно, според мен. И пак според мен, недей ликвидира на 100% ЛР инвентара. Удобни са за оплодни сандъци, запасни семейства, че и за помощни и т.н. Една плътна подвижна преграда през средата на корпуса и срещуположни прелки като има, става мултифункционално, плюс седемсантиметрова подставка... И за резервисти да изкарат зимата става, въобще има нужда на пчелина от таквиз работи.

                          Коментар


                          • От: Ново хоби

                            Здравейте, дойде и моя ред да се включа. Есента зазимих 35 силни семейства 2 по-слаби и 1 много слаб. От тези 38 засега живи са 35, след сегашния студ ще видим какво ще оцелее. Започнах със засаждането на дръвчета на пчелина/щото няма/ покрай оградата посях 40 бр. Лешници, а между кошерите 18 бр. Еводия. От горското ми обещаха 2000 Акацйки и имам свободни земи, където ще ги засея.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180317_160853.jpg
Прегледи:1
Размер:333.4 КБ
ID:5784174

                            Освен това започнах да се занимавам и с други щуротии. Тъй като центрофугата ми е много малка реших да си направя нова 40 рамкова.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180216_083357.jpg
Прегледи:1
Размер:347.5 КБ
ID:5784175

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180224_133739.jpg
Прегледи:1
Размер:213.1 КБ
ID:5784148

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180311_161515.jpg
Прегледи:1
Размер:232.7 КБ
ID:5784176

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180318_151946.jpg
Прегледи:1
Размер:230.3 КБ
ID:5784177

                            Това ще е мотора;

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180307_102651.jpg
Прегледи:1
Размер:275.1 КБ
ID:5784178

                            И редуктора, като ще върти 178 оборота.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180307_102726.jpg
Прегледи:1
Размер:302.1 КБ
ID:5784179

                            Но ми останаха парчета ламарина от центрофугата и започнах нов проект, Вана за разпечатване.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180316_153721.jpg
Прегледи:1
Размер:222.6 КБ
ID:5784180

                            Цена на материалите за центрофугата и ваната 700 лева, труд 4 дена на един човек.

                            Скоро ще има снимки на вече завършени проекти, приемам всякакви съвети, критики и похвали.
                            Последно редактирано от Rosen-shumen; 18-03-18, 21:38.

                            Коментар


                            • От: Ново хоби

                              Епаа, да ти имам хобито
                              Тва 2000 акации /грешка да не би?/, нещо грубо на десетина декара ми мирише? Не знам дали разбираш от лесовъдство, ако не - предполагам си се консултирал със специалист. Има там разни "унгарски" сортове дето цъфтят по различно време или на два пъти и т.н. Имай предвид само, че ако е за медодобив, големият добив е от стари насаждения /и той не е сигурен че ще бъде всяка година/. Демек след дваесе години, кога вече стават и за дърводобив. Башка първите две-три години си искат грижи като всяко насаждение, а после - според целите и задачите. На село освен всичко друго /преди близо 40 години/ две години се грижехме и за няколко декара нови насаждения акация с междинна култура царевица и тикви, хубави спомени... Все пак, ако имаш наоколо такава растителност, няма смисъл да създаваш допълнителна и пак да си кажа - мисли винаги за късния прашец.
                              С ппо имаш ли опит или си ги нагласил за тая година?

                              Коментар


                              • От: Ново хоби

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Епаа, да ти имам хобито
                                Тва 2000 акации /грешка да не би?/, нещо грубо на десетина декара ми мирише?
                                С ппо имаш ли опит или си ги нагласил за тая година?

                                Хобито си е......мамата.
                                Няма грешка 2000 дръвчета мисля да ги набуча на около 20-тина декара, няма да е за медодобив, но нямам акация около мен и да разнообразя. Освен това след 10-тина години ще режа дърва без пари.

                                ''С ппо имаш ли опит или си ги нагласил за тая година? ''
                                Какво е това?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X