Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тойота хайлукс сърф сср-х

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • тойота хайлукс сърф сср-х

    Здравейте.От известно време следя форума,тъй като обмислям покупка на джип.Четох доста за различни марки,и повярвайте ми в главата ми е пълна каша.Искам джип,който ще се ползва в малък град,и през уикенда до село,както и за лов.По принцип ловувам в равнината,така че за някакъв тежък офроуд неможе да става дума.След няколко дни ще ходя да гледам тойота хайлукс сърф 2.4 ssr-x,98 година с дясна дирекция и автоматик.Интересува ме повече инфо за модела.Как ще се справя автоматика в гората,какъв разход да очаквам в града,и извън него,слаби страни.За жалост бюджета ми е скромен,така че немога да си позволя нещо друго.Също така нямам никакъв опит с автоматиците,ще ми е първият,затова се и обръщам за помощ към вас.Другото което искам да попитам знаещите е, тъй като четох че 4рънър и хайлукс сърф ,практически са еднакви,частите взаимнозаменяеми ли са.Благодаря ви предварително,и се извинявам че сигурно доста сте обсъждали подобни теми,но събрани мненията ви в една тема доста ще ми помогнат,иначе четейки много подобни теми ,немога да си създам реално мнение за модела.

  • #2
    От: тойота хайлукс сърф сср-х

    Първоначално публикуван от raptor78 Преглед на мнение
    тойота хайлукс сърф 2.4 ssr-x,98 година
    Това е би трябвало да е 2-ро поколение, което значи, че е прозведен най-късно 1996. След 96 година вече е 3-то поколение и е само с 3,0 л турбо дизел. Има и 2.7 и 3.4 бензин след 96 г.
    Частите са взаимозаменяеми, модела в Англия и Япония се нарича Hilux Surf, в Америка и Европа е 4runner. След 1996 в Европа не се продава 4runner, има само Hilux Surf продаван с десен волан.

    Дано информацията помогне

    Коментар


    • #3
      От: тойота хайлукс сърф сср-х

      не съм сигурен кой от двата 2.4 визираш. Ако е турбодизела - тромавичък идва, поне за мен. Разход - ако си кротък, 9-10 нафта на дълго (по мои наблюдения). За натоварено градско - не знам, не съм карал. Улисаш ли се с размера на гумите, започваш доста начесто да използуваш бавните. За равнинен терен би трябвало да е достатъчен като мощност. Иначе е чук, почти неубиваем.
      Бензиновия 2.4 не съм сигурен дали се монтира тия години на този модел. Иначе е по-пъргав и май-май по-икономичен, а и чудничко се разбира с обикновена газова.

      Десния волан не е проблем, колата е достатъчно висока, за да осигури прилична видимост. Ако си с дизела, и без това изпреварванията не са му силна страна, така че все тая Свиква се за 15 минути.

      при покупка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ревизирай спирачните апарати! Досега не съм видял ни една да и работят всичките спирачни цилиндри. Ремонтните комплекти са нещо от сорта на 15 кинта на колело (за предните), а ако си направиш труда предварително да разгледаш мануала, ремонта може да се направи и в домашни условия.
      Частите като цяло не са скъпи, по-важното е да гледаш какво купуваш, че има тук-там разминавки по каталозите за ляв и десен волан. Крепежа на задния мост заслужава по-внимателен оглед, особено от към гредите на рамата.

      П.П. Разликите не са толкова заради левия или десен волан, колкото заради японско/английско или европейско изпълнение. Има всички части, просто понякога се водят за по-различен модел, та си иска вниманието. Иначе започват едни разходки до магазина с реплики от сорта на "ама моя шарнир е с 3 бота, пък тоя е с два" и така нататък.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: тойота хайлукс сърф сср-х

        http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_4Runner

        Коментар


        • #5
          От: тойота хайлукс сърф сср-х

          скоростна кутия от 4рънър може ли да се сложи на хайлукс сърф.не съм фен на автоматика,пък и за лов ръчната кутия мисля ще е по добре

          Коментар


          • #6
            От: тойота хайлукс сърф сср-х

            с ръчна и десен волан няма ли да ти е малко тегаво, аз съм пробвал и е кофти, макар че се свиква

            Коментар


            • #7
              От: тойота хайлукс сърф сср-х

              Автомат не е лош вариянт

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X