Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А при вас как е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А при вас как е ?

    Преди няколко дена на път за морето (след повече от 100 км.) ми направи впечатление,че лоста на скоростите се е нагрял доста ( по мое мнение около 50 градуса),а на връщане в жегата дори и повече.
    Маслото е сменено преди около 5000 км. 10W40 полусинтетика,за марка трябва да погледна.
    Не съм забелязал някакви фрапиращи шумове или вибрации.Крал съм със скорост 90 100 км.
    До сега не ми е правило впечатление да грее толкова,но съм карал предимно на къси разстояния (40 50 км. с почивки)
    Чудех се,при вас как стоят нещата?
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

  • #2
    От: А при вас как е ?

    Нагрява си се лоста на някои автомобили - и на мен ми е правило впечатление на дълъг път, без да имам проблем в скоростите (ръчни). Ако не се лъжа на нова Нива беше това.

    Коментар


    • #3
      От: А при вас как е ?

      И моя се нагрява, но незнам дали е нормално!

      Коментар


      • #4
        От: А при вас как е ?

        Ако се появят още няколко такива мнения и на мен ще ми се стори по нормално
        ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
        ТЕЛ;0876228770

        Коментар


        • #5
          От: А при вас как е ?

          Това е едно от слабите неща на фронтерата-лоста да загрява на дълъг път независимо, че маслото е сменено.Карай смело.

          Коментар


          • #6
            От: А при вас как е ?

            Първоначално публикуван от camozzi Преглед на мнение
            Това е едно от слабите неща на фронтерата-лоста да загрява на дълъг път независимо, че маслото е сменено.Карай смело.
            Аз от нездраво любопитство да попитам:
            В какво по-точно се изразява слабостта при Фронтерите от това, че лоста загрява? Кое се чупи? Кое се разваля?

            При моята не ми е правило впечатление до сега. Лостът става по-топъл от околната среда, но умерено. Не ми пари - т.е. температурата остава в някакви нормални (приемливи) граници.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: А при вас как е ?

              A каква е приблизително температурата на нормално натоварена кутия?
              Ако е близка до тази на двигателя е нормално да нагрява.
              ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
              ТЕЛ;0876228770

              Коментар


              • #8
                От: А при вас как е ?

                Нищо не се чупи, просто лоста загрява.

                Коментар


                • #9
                  От: А при вас как е ?

                  При положение, че скоростната кутия е закачена за мотора и няма лостови системи, или жила (като леките коли), а ръчката е директно забодена в скоростите е нормално да е топла. Ако при това положение можеш да бръкнеш под маншона и да барнеш скоростите сигурно ще се опариш Въпростът е дали топлината е създадена от самата скоростна кутия, или предадена от мотора... Ясно е, че скоростите греят а, колко е нормалната температура?
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: А при вас как е ?

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    При положение, че скоростната кутия е закачена за мотора и няма лостови системи, или жила (като леките коли), а ръчката е директно забодена в скоростите е нормално да е топла. Ако при това положение можеш да бръкнеш под маншона и да барнеш скоростите сигурно ще се опариш Въпростът е дали топлината е създадена от самата скоростна кутия, или предадена от мотора... Ясно е, че скоростите греят а, колко е нормалната температура?
                    То там отдолу под кожения маншон има и изолация, която може да липсва в този случай и тогава става по-топличко и даже шумно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: А при вас как е ?

                      При мен няма нищо.Скоро сменяхме съединител и при свалянето на скоростите видях.
                      А скоростите се нагряват,защото топлината се усеща на крака през тунела.
                      ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                      ТЕЛ;0876228770

                      Коментар


                      • #12
                        От: А при вас как е ?

                        Нормалната работна температура на маслото на СК е 75-90 градуса. За да не ви грее сваляте всички пластмасарии и кечета и мокет и лепите топлоизолация по целия тунел. После събирате всичко и остава топъл само лоста.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: А при вас как е ?

                          При мен осезателно е по-топло от лявата страна- подозирам че са виновни тръбите на генерацията и обмислям да ги увия с термолента. След това и топлоизолационно фолио под мокета.

                          Коментар


                          • #14
                            От: А при вас как е ?

                            Здравейте, колеги и при Тераното лоста при каране на дълго в жегите се загрява. Предполагам всички ръчни скоростни кутии са изчислени за такива температури, иначе доста хора да сме изгърмели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: А при вас как е ?

                              Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                              При мен осезателно е по-топло от лявата страна- подозирам че са виновни тръбите на генерацията и обмислям да ги увия с термолента. След това и топлоизолационно фолио под мокета.
                              И при мен се усеща топлина и от генерацията. Тръбите не генерацията се съмнявам да успееш да ги изолираш с термолента, най-много да се подпалиш... но фолио под мокета може. Като цяло забелязвам, че макар да има някаква топло и шумоизолация общо взето поне при по-старите фронтери тя е леко спартанска...
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X