Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А при вас как е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: А при вас как е ?

    И при новите и при старите топло и шумо изолация просто си липсва. Това са нисък клас коли нормално е да не се инвестира прекалено.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: А при вас как е ?

      При мен и на двете А фронтери 94 и 96 има шумо и топлоизолация. Сива, дебела около 2 см. Може и така да са ги поръчвали италианците, първи собственици.

      Коментар


      • #18
        От: А при вас как е ?

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        При мен и на двете А фронтери 94 и 96 има шумо и топлоизолация. Сива, дебела около 2 см. Може и така да са ги поръчвали италианците, първи собственици.
        То, че има има... и при мен има, но не е особено ефективна ако се сравнява шума в купето с кола от тези години...
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #19
          От: А при вас как е ?

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          То, че има има... и при мен има, но не е особено ефективна ако се сравнява шума в купето с кола от тези години...
          Ъхъ . За шумът е така . Аз имам Мерцедес от тези години и вътре се не чуе . Не знам обаче по какъв друг критерий да сравняваме джип с лека кола
          А иначе за топлото ... баф ли го ?! И аз имам изолация и лоста не грее дори при 12 часа езда . Сега , през лятото.... Е , топъл е , ама на пипане го определям докъм 35 градуса .Може би щот си имам и климатик ?!
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: А при вас как е ?

            Първоначално публикуван от Данаил Андреев Преглед на мнение
            Ако се появят още няколко такива мнения и на мен ще ми се стори по нормално
            Сега видях темата.
            При автомобилите със "забоден" скоростен лост е нормално да загрява.Щом няма шумове и вибрации-караш.
            Има разлики в конструкцията,експлоатацията,охлаждането на "тунела" и т.н. .
            (Маслата в двигателя и кутиите могат да достигнат до 110-120 градуса.)
            Последно редактирано от petkov_bb; 21-08-14, 14:52.

            Коментар


            • #21
              От: А при вас как е ?

              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
              И при мен се усеща топлина и от генерацията. Тръбите не генерацията се съмнявам да успееш да ги изолираш с термолента, най-много да се подпалиш... но фолио под мокета може. Като цяло забелязвам, че макар да има някаква топло и шумоизолация общо взето поне при по-старите фронтери тя е леко спартанска...
              Термолентата издържа 1100 градуса - още ли мислиш че ще се подпаля?

              Коментар


              • #22
                От: А при вас как е ?


                При автомобилите със "забоден" скоростен лост е нормално да загрява.Щом няма шумове и вибрации-караш.
                Има разлики в конструкцията,експлоатацията,охлаждането на "тунела" и т.н. .
                (Маслата в двигателя и кутиите могат да достигнат до 110-120 градуса.)

                Значи си карам спокойно пък за изолация ще мислим по натам.
                ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                ТЕЛ;0876228770

                Коментар


                • #23
                  От: А при вас как е ?

                  Бе карай си колата и й се кефи това си е нормално на мене някога и на ладата ми загряваше леко.Все едно да си разбъркаш кафето с метална лажичка и тя да е студена.

                  Коментар


                  • #24
                    От: А при вас как е ?

                    Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                    Термолентата издържа 1100 градуса - още ли мислиш че ще се подпаля?
                    Не знаех, че има такава лента...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #25
                      От: А при вас как е ?

                      Като карах от морето към нас, специално пипнах лоста като стигнахме вече София и беше леко топъл но в никакъв случай горещ.

                      Коментар


                      • #26
                        От: А при вас как е ?

                        Забелязал съМ, че като караМ по равно е леко топъл, но като тръгна по балкана тогава загрява повече! Това е за Б версията.

                        Коментар


                        • #27
                          От: А при вас как е ?

                          На мен си е топъл през цялото време!Даже преди няколко дена пак се връщах от морето и забелязах че при мен от копчето на лоста за ръчна си духа доста горещ въздух така че явно отдолу си е доста жежко по време на работа!(визирам Фронтера А ДБ)
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #28
                            От: А при вас как е ?

                            Tъкмо за зимата ще имаме допълнително парно.
                            ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                            ТЕЛ;0876228770

                            Коментар


                            • #29
                              От: А при вас как е ?

                              Често държа скоростния лост, понякога докосвам и стоманената част но не ми е правило впечатление да е топъл или горещ. Имам сложен датчик от термометър (продават ги за по 5 лв) при скоростната кутия. Преди година ми беше най лесно да го пъхна там, за да виждам колко е температурата вън от купето преди палене. Закачен е на проводниците за светлините за заден ход. Като карам не съм го заглеждал специално, въртят ми се едни стойности май около 45 - 60 градуса. Утре ще погледна - ще имам доста дълъг преход.
                              Би трябвало температурата на скоростната кутия да е близка до тази на двигателя, веднъж, че се подгрява директно от него (собственното и загряване не мога да коментирам) чрез корпусите, а нейната маса е значително по малка. Въздушния поток също би трябвало да я подгрява.
                              Като си помисля, разположението на двигателя, кутията, че и скоростния лост е сходно с това на жигулите ама нямам спомен някой да говореше тогава за подгряване на скоростния лост при тях. Верно, че имаха един пластмасов преходник между лоста в купето и действителния превключващ лост в кутията, ама и при фронтерите сигурно има нещо подобно.
                              Последно редактирано от bogilloff; 11-09-14, 01:55.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #30
                                От: А при вас как е ?

                                При фронтерата е само лоста и той се забива в скоростите.
                                ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                                ТЕЛ;0876228770

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X